Counter Strike Global Offensive İndir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiValve
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ücretsiz FPS Oyunu

Counter Strike Zaman geçsede eskimeyecek şahane bir oyundur. Elde Silah gezip adam öldürmek diyince başka bir oyun insanın aklına gelmiyor şüphesiz. İşte bu şahane oyunun yeni versiyonu olan Counter-Strike: Global Offensive (Kısaca CS:GO), ücretsiz FPS oyunları arasında en popüler oyundur. Oyunun oynanabilmesi için steam kurulu olması gerekmektedir.

Neredeyse internetin icadıyla yaşıt olan bu oyunun hepimizin hafızasında mutlak bir yeri vardır. Yepyeni grafikler ve kaliteli haritalar ile bezenmiş bu oyunu sizde denemelisiniz. Counter-Strike GO Kişisel bilgisayarlar dışında oyun konsollarındada oynanabilmektedir.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) PC, Playstation 3 ve Xbox 360 gibi farklı platformlarda kullanılabilmektedir. Oyun pc oyuncuları için steam üzerinden ücretsiz oynama imkanı tanımaktadır.

CS:GO Nedir? CS:GO Nasıl Oynanır?

Oyuna girdiğimiz anda bizleri klasik o basit Counter-Strike menüsü karşılıyor. Eski oyunlarda olduğu gibi oldukça basit olarak hazırlanmış menü sayesinde dilediğimiz bölüme kısa süre içinde giriş yapabiliyor ve ardından oyuna başlayabiliyor veya dilediğimiz ayarları kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Hızlı maç bölümünden hemen aksiyona girişebiliyoruz ki zaten bizlere yabancı olmayan oyun modları karşılıyor. Rehin kurtarma, bomba kurma ve yeni bir mod olan Arsenal modu oyunda yerini alıyor. Kısaca bilmenize rağmen bu modlardan bahsedecek olursak; Rehin kurtarma modunda terörist ekibince kaçırılan rehinleri kurtarmaya çalışıyoruz her kurtardığımız rehin başına iyi para kazanıyoruz amacımız rehineleri kurtarmak ve onların başına bir şeyin gelmemesini sağlamak. Bomba kurma modunda da Counter-Strike’ın efsane haritasi De Dust’dan hatırlayacağınız gibi terörist ekibin bomba kurması gerekiyor v Anti Terör ekibinin de bu bombanın kurulmasını engellemesi veya kurulan bombayı imha etmesi gerekiyor. Arsenal modu ise düşman vurdukça silahlarımızın geriye gittiğini yani ağır silahtan en küçük silaha kadar düşüyorsunuz.

Arsenal modunda adam öldürdükçe silah potansiyeliniz düşecek ve oyunda normal pistoller ile çatışmaya başlayacaksınız bu oyunda bizlere daha sıkı bir mücadele imkanı sunuyor. Arsenal modu profesyonel oyuncular için oldukça keyifli ancak yeni başlayanlar için biraz sıkıntılı gibi görünüyor yine de her şeye rağmen durmak bilmeyen bir aksiyon ve heyecan tufanı sizleri bekliyor.

Artık sadece oynanabilirlik veya bol aksiyon onun yok, bunların yanında ayrıca bizleri mükemmel yüzlerde tebessümler oluşturan görsel ve fiziksel detaylar bekliyor. Bunlardan en basiti Source Engine teknolojisi ile gelen su ve karakterlerin etkileşimi. Artık belirgin bir şekilde vurulup suya düşen bir karakterin cesedi su üzerinde yüzecek fizik kuralları düşünülerek akıllara gelebilecek bütün ayrıntılar en iyi şekilde hazırlanmış. Özelliklede fiziksel unsurların iyi hazırlandığını söyleyebiliriz, bunu zaten en iyi kapıların parçalanmasından anlayabiliyoruz.

Çevreye baktığımızda gözlerimizi kamaştıran mükemmel görsel bir şölen bizleri bekliyor, Source Engine grafik motorunun en son sürümünün yani Portal 2’de kullanılan sürümünün kullanıldığı Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)’de grafik adına bizleri çok iyi şeylerin beklediğini söylemek mümkün. Haritaların her birinde oyuncuyu tatmin edecek bir mücadele ve aksiyon bulunuyor. Animasyonlara göz atacak olursak yine çok iyi şeyler yapılmış, silahlarda bunu daha iyi görüyoruz zaten. Karakterlerin bazı hareketlerinde hoş olmayan şeyler görsek de bunları sineye çekebiliriz.

Sesler ve efektler yerinde kullanılmış özelliklede silahların sesleri orijinallerini aratmayacak cinsten başarılı şekilde hazırlanmış. Zaten oyunun birçok kısmında silah sesinden başka bir şey duymak imkansız gibi o yüzden ses konusunda konuşulacak pek bir şey kalmıyor bize…

Her şeyi ile bizleri muhteşem bir Counter-Strike oyunu karşılıyor, eminim bu efsanevi yapıma hasret kalıp “ keşke yeni oyunu çıksa da oynasak “ diyen kullanıcıları fazlasıyla memnun bırakacak bir türden yapım. İnternet Cafe kültürünün oyun anlamındaki temel taşlarından birisi Counter-Strike’ın yeni oyunu Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) kesinlikle denemelisiniz ayrıca bu kadar uygun bir fiyata böylesi bir oyun bulmak doğrusu güç…

CS:GO Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
 • Bellek: 1GB XP / 2GB Vista
 • Sabit Disk Boş Alan: At least 7.6GB of Space
 • Ekran Kartı: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar