Hardwipe Download

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiHardwipe
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Ücretsiz Geri Dönüşümsüz Dosya silme Programı 

Hardwipe, size özel bilgilerinizi geri döndürülemez bir şekilde silme imkanı tanıyan bir güvenlik programıdır.  Sadece gizli veya özel bilgileri değil aynı zamanda gereksiz dosyaları silerken bir daha geri dönmemesini istediğiniz dosyalarınızıda siler. Programı kurduktan sonra Farenin sağ tık menüsüne eklenen hardwipe ile silme özelilği sayesinde hardiskinizin yanı sıra usb veya harici disklerinizdeki verileride kolayca silebilirsiniz.
Aşağıda Genişçe bir açıklama ile size program ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık.
Google Translate çevirisi olduğu için anlam bozuklukları oluşan yerler olmuş olabilir.

Hardwipe , aktivistler, gazeteciler, IT teknisyenleri ve atılan ama hassas kişisel bilgilerin asla başkası tarafından kurtarılamayacağını garanti etmek isteyen herkes tarafından kullanılan ücretsiz veri silme programıdır.

Hassas Bilgiyi Güvenli Bir Şekilde Silin

Disk ve taşınabilir depolama ortamındaki verileri kalıcı olarak silmek (veya “sert silin”) için Sabit Disk Silme’yi kullanın.

Hardwipe for Desktop, Windows Dosya Gezgini’nde “sağ tıklama” bağlam menüleri için isteğe bağlı destek ile kaygan bir kullanıcı arabirimi sağlar . İsteğe bağlı olarak dosyaları ve klasör içeriğini yok edebilir, sürücüleri ve USB medyasını silebilir ve Windows Geri Dönüşümcü’ü sanitize edebilir.

ŞİMDİ SAHİP OL …

Masaüstü için Hardwipe, ticari olmayan kullanım için ücretsizdir .

Hardwipe Taşınabilir Sürümü , grafik kullanıcı arayüzü ile modern bir önyükleme ve nuke veri sıhhileştirme çözümü oluşturmak için kolayca Windows PE ile kombine edilebilen bir USB çalıştırılabilir alternatif sunuyor.

Nihayet, Hardwipe’ın komut satırı yardımcı programı , kalıcı veri birikimini önlemek için Windows Görev Zamanlayıcı’dan otomatik olarak otomatikleştirilebilir, güç kullanıcıları için toplam esneklik sunar.

Santralizasyon Komutları

Hardwipe size güvenli bir şekilde silmek için özgürlük verir:

 • Fiziksel Aygıtlar
 • Mantıksal Hacimler
 • Dosyalar ve Klasörler
 • Geri Dönüşüm Kutuları
 • Boş (kullanılmayan) Sürücü Alanı
 • Windows Sayfa Dosyası

Kullanım Klavuzu Hardwipe Ayarları, Nasıl Kullanılır Herşey burada

Başlamak

Hardwipe, atılan ancak hassas bilgilerin bir başkası tarafından asla kurtulamamasını sağlamak için tasarlanmış bir veri sindirme araç takımıdır.

Aşağıdaki sanitizasyon görevlerini desteklemektedir:

 • Dosya Verilerini Sil
 • Fiziksel Aygıtlar
 • Mantıksal Hacimler
 • Boş Alanı Temizle
 • Geri Dönüşüm Cihazları
 • Sistem Sayfa Dosyası

Masaüstü Sürümü Windows Dosya Explorer için opsiyonel bağlam menüleri ile uygun on-demand verileri sanitization sağlar. Portable Edition , diğer taraftan, sadece yazılım yüklemesi için bir USB çalıştırılabilir bir alternatif sağlar, ancak kolayca birleştirilebilir , Windows PE bir yaratmak için çizme ve nükleer bir grafik kullanıcı arayüzü ile veri sanitization çözümü.

Son olarak, artık birikimin önlenmesi amacıyla Windows Görev Zamanlayıcısından kolayca otomatikleştirilebilen ek bir komut satırı yardımcı programı , güç kullanıcıları için tamamen esneklik sunar.

Explorer Bağlam Menüsü

Önizleme Oyun
Windows Gezgini’nden Bağlam Menüler’i sağ tıklatın

Hardwipe, Windows Dosya Gezgini ile tamamen birleşir; böylece, dosya veya sürücü öğelerini sağ tıklatmak, ilgili veri temizleme komutlarını gösterir. Sağa bak. Bu devre dışı bırakılabilirSeçenekler Pencere arzu değilse.

Not. Dosya Gezgini bağlam menüleri, Hardwipe’ın Masaüstü Sürümü’nde bulunur, ancak Taşınabilir Sürüm’de bulunmaz.

Sanitasyon Şemaları

Dünya çapında resmi kuruluşlar genelinde yaygın olarak kullanılan tüm önemli sanitasyon planlarını desteklemektedir.

 • Sıfır Üzerine Yaz
 • Rastgele Veriler
 • RAZER Şemaları
 • GOST R 50739-95
 • DOD 5220.22-M
 • VSITR
 • Schneier
 • Gutmann

Ayrıca, herhangi bir şema için doğrulama yapılabilir. Seçildiğinde, silme işleminin bir parçası olarak ek bir geri okuma pasosu gerçekleştirilir ve bir önceki yazım denetimi tarafından yazılan değerler doğrulanır. Doğrulama hataları Rapor Penceresinde ve görev tamamlandığında bildirilecektir.

Sanitizasyon Görevleri

Dosyaları Sil

Dosya Verilerini Sil

Windows’da bir dosyayı nominal olarak “sil” ettiğinizde silinmez ancak sadece bir geri dönüşüm kutusuna taşınır. Geri dönüşümcüyü boşalttığınızda bile dosya verileri silinmez ancak cihazda fiziksel olarak kalır. Windows sadece dosyayı unutuyor, serbestçe bulunan “geri yükle” yardımcı programlarını kullanarak kolayca kurtarılabilir.

Hardwipe’daki “Dosya Verilerini Sil” komutu kalıcı imha amacıyla seçtiğiniz dosya öğelerinin üzerine yazar. Dosya Gezgini’nden sağ tıklama menüsü seçeneğini veya Hardwipe uygulamasının kendisini kullanarak dosya ve klasörlerin birleşimini seçebilirsiniz. Klasörleri silerken, Hardwipe, her öğenin üzerine yazmak için gerektiğinde alt klasörlere tekrar dönecektir. Dosya adları da kaldırılmadan önce birden çok rasgele yeniden adlandırmayla yokedilecektir.

Bu özellik, isteğe bağlı olarak dosya verilerini yok etmek için uygun bir yol sunar. Sert silinen dosya öğeleri, “geri yükle” yazılım yardımcı programlarını kullanarak geri yüklenemez.

Fiziksel Aygıtlar

Fiziksel Aygıtlar

Bu komut, tüm bölüm ve hacim bilgileri de dahil olmak üzere fiziksel aygıtın erişilebilir tüm saklama alanının üzerine yazacaktır. Sabit süpürme işlemi tamamlandıktan sonra, yeniden biçimlendirilip kullanılabilmesi için cihazın başlatılması gerekecektir.

Birden fazla cihaz seçilebilir ve sıraya alınır ve sırayla silinir. İşletim sisteminin barındığı aygıtı seçmenize izin verilmeyecektir (seçenek gri renkte olacak). Seçilen sanitizasyon şemasına bağlı olarak, tipik olarak, çok büyük bir sürücüyü silmek birkaç saat sürebilir veya daha uzun sürebilir. Bu görevi bir SSD ile gerçekleştirirseniz , aşağıda Flash Bellek Hususları’na bakın .

Not. Bu işlem, bir Explorer içerik menüsü olarak mevcut değildir. Erişmek için Hardwipe uygulamasını çalıştırmalısınız.

Mantıksal Hacimler

Mantıksal Hacimler

Mantıksal bir sürücüyü sabit süpürürken, birimin dosya sistemi de dahil olmak üzere erişilebilir tüm depolama birimi, ham ses düzeyinde üzerine yazılır. Bununla birlikte, cihaz üzerindeki diğer hacimler (varsa) bozulmadan bırakılacaktır. Silme işlemi tamamlandıktan sonra sürücü hacminin yeniden biçimlendirilmesi gerekecek.

İşletim sisteminin barındırıldığı birimi seçmenize izin verilmeyecektir (seçenek gri renkte olacak). Seçilen sanitizasyon şemasına bağlı olarak tipik olarak büyük bir sürücüyü silmek birkaç saat sürebilir veya daha uzun sürebilir. RAID ve flash sürücüler için bkz. Aşağıdaki Cihaz Hususları .

Temiz Alan

Boş Alanı Temizle

“Clean Free Space”, artık dosya sistemi tarafından erişilebilir olmamasına rağmen hala fiziksel olarak aygıtta bulunan önceden silinen verileri yok etmek için sürücünün üzerindeki tüm boş alanın üzerine yazar. Varolan dosya verilerini silmez. RAID ve flash sürücüler için bkz. Aşağıdaki Cihaz Hususları .

Geri Dönüşüm Cihazları

Geri Dönüşüm Cihazları

“Geri Dönüşümcüleri Sil” seçeneği yalnızca seçilen geri dönüşümcuyu boşaltmakla kalmaz, aynı zamanda geri dönüşümcüyü çıkarmadan önce temizler.

Windows, her sabit sürücü hacminde ayrı geri dönüşüm kutuları tutar (USB depolama aygıtları dahil değil). Masaüstünüzdeki veya Dosya Gezgini’ndeki “Geri Dönüşüm Kutusu” nu sağ tıklatarak tüm geri dönüşümcülerinize güvenebilirsiniz. Alternatif olarak, Explorer’daki sürücü simgesini veya Sabitleme uygulamasından sağ tıklayarak kutuları tek tek seçebilirsiniz.

Geri dönüşüm cihazlarını normal kullanıcı veya yüksek yönetici ayrıcalıklarıyla silmeyi seçebilirsiniz. Yönetici ayrıcalıklarını kullanırsanız, geri dönüşümcudaki tüm dosyalar silerek diğer kullanıcılar tarafından sisteme taşınan tüm dosyalar da dahil olmak üzere silinecektir.

Geri dönüşümcuyu silme, bazen uzun bir süreç olabilir, çünkü büyük miktarda artık veri orada zamanla birikebilir.

Sayfa dosyası

Sistem Sayfa Dosyası

Sistem sayfa dosyası, Windows’un bilgisayarınızın RAM’ini artırmak için kullandığı gizli bir dosyadır. Bu, bellek verisinin diske önbellekle alınması ve orada kalması anlamına gelir. Sık kullanılan yazılım yardımcı programlarını kullanarak kolayca kurtarılabilir.

“Clear Pagefile” seçeneği, Windows’un kapatma sırasında sayfa dosyasının üzerine yazmasına neden olur. Nişanlandığında, sayfa dosyanızın boyutuna bağlı olarak, bilgisayarınız her zamankinden daha kapanmak için daha uzun sürebilir.

İki temizleme seçeneği mevcuttur:

 • Kapatma
  Sırasında Her Zaman Temiz Sayfa Dosyası Bu seçeneği etkinleştirirseniz, ayarı değiştirene kadar bilgisayarınız kapatıldığında sayfa dosyası temizlenir.
 • Yalnızca Sonraki Kapatmada Sayfa Dosyasını Temizle
  Bu seçenek, yalnızca bir sonraki kapatmada sayfa dosyasının temizlenmesine neden olur. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, ayarınız geri dönecek ve böylece sayfa dosyanız yalnızca bir kez temizlenecektir. Bu özel seçenek, ” Temel Düzey ” yükseltmesi gerektiren gelişmiş bir özelliktir .

Sayfa dosyası yalnızca sıfır değerlerle üzerine yazılır. Sanitizasyon şeması seçmek veya bu görevle geri-geri doğrulama yapmak mümkün değildir.

Rapor Penceresi

Raporlama Penceresi

Hardwipe ana penceresinde “Log” düğmesine tıklamak, Log Report penceresinde en son görevin sonuçlarını görüntüler. Bu, kaldırılan tüm dosyaları listeler ve karşılaşılan sorunları kaydeder. Sağa bak.

Disk’e günlüğe kaydetme

Varsayılan olarak, Rapor Penceresi içeriği yalnızca bellekte tutulur. Bununla birlikte, Hardwipe otomatik olarak raporu bir günlük dosyasına yazacak şekilde konfigüre edilebilir. Bunu yapmak için, Günlük Raporu Sekmesi yapılandırma seçeneklerinde Çıktı Yeri ayarlayın .

Aşağıdaki öğeler günlük dosyalarına dahil edilmiştir:

 • Makine adı
 • Kullanıcı adı*
 • Disk işlemleri için disk seri

* “Log User” ayarı tarafından kontrol edilir.

Disk günlüğü, yalnızca bir ” Profesyonel Seviye ” yükseltmesi gerektiren bir premium özelliktir .

Cihaz Hususları

RAID (Ayna / Çizgili Hacimler)

Verileri dosya sisteminde veya ses seviyesinde silme, yansıtılmış veya çizgili bir hacimde sıhhi olmasını sağlamak için yeterli değildir. RAID birimlerinde tutulan verilerin yalnızca tek tek fiziksel aygıt düzeyinde silinmesi önerilir .

Flash Bellek

Sınırlı yazma döngüsü dayanıklılığı ve flash bellek aygıtlarında kullanılan ilişkili giyim düzeltme teknikleri özel öneme sahiptir.

Tek tek dosya kalemlerini silerken, varolan verilerin katı hal sürücülerinde (SSD’ler) ve USB flash sürücülerin fiziksel seviyesinin üzerine tamamen yazılabileceği garantisi verilemez. Ancak, bunu yapmak için bir sebep değildir. Tek tek dosyaların silinmesi, aygıt elektroniğinin adli analizine tabi tutulması durumunda tam veya kısmi kurtarma işlemini engellemez ancak “kurtarma işlemini geri yükleme” ve disk görüntüleme yardımcı programları da dahil olmak üzere kurtarma yazılımı okuma işlemini aygıt arabiriminde engellemek genellikle yeterli olacaktır.

Bir flaş aygıtının tüm erişilebilir depolama alanının üzerine yazılması daha güvenilir bir veri yok etme yöntemini temsil eder. İki geçiş sanitasyon şemasını (veya daha fazla) kullanarak tam sürücünün üzerine yazılmasının cihazdaki verilerin çoğunu yok etmesi beklenebilir, ancak evrensel olarak güvenilir olduğu düşünülmemelidir * bulundu. Bununla birlikte, yazılabilir flaş bellek öğelerinin silme döngüleri (yaklaşık 3.000 ila 5.000 döngü) bakımından sınırlı ömrü vardır, dolayısıyla bu aygıtlarda aşınma düzeltme teknikleri kullanılır. Bu nedenle, tüm SSD’nin veya depolama alanının büyük bir bölümünün üzerine yazılması, yalnızca az miktarda gerçekleştirilen bir görev olmalıdır.

* Kaynak: Michael Wei, Laura Grupp, Frederick E. Spada ve California Üniversitesi Steven Swanson, Flash Tabanlı Katı Hal Sürücülerinin Verilerini Güvenle Siliniyor.

Daha fazla bilgi

Hız Ayarı

Hız ayarı disk yazma hızını düşürür. Yazma hızını düşüren görevler üzerine düşürmek, diğer görevler için kullanılıyorsa, bilgisayarın yanıt vermeyi artırabilir.

Otomatik kapatma

Uzun süre silme işlemi sırasında, bilgisayarınızı gözetimsiz bırakmak ve Bitirince Hardwipe’ın otomatik olarak kapanmasını (veya oturumu kapatmasını) isteyebilirsiniz. Bu durumda, sanitizasyon komutu tamamlanmadan önce herhangi bir zamanda ana pencerede bir otomatik kapanma seçeneği seçin. Herhangi bir işi kaydettiğinizden ve diğer ön plan uygulamalarını bıraktığınızdan emin olun.

Durumunda tam başarılı olmazsa görev, bilgisayar kapatma olmayacak sana bir sorun ile karşılaşıldı olduğunu görmek ve denetim günlüğü penceresini inceleme fırsatı vermek üzere, meydana gelir.

İşi tamamlamadan önce fikrinizi değiştirirseniz, kapatma işlemini önlemek için kapatma seçeneğini seçimini kaldırabilirsiniz.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar