Mozilla Thunderbird E-Posta Programı

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiMozilla Vakfı
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Thunderbird 2 www.ucretsizprogram.org Thunderbird E-Posta ProgramıThunderbird E-Posta Programı , Bugüne kadar yaratılan en iyi e-posta programlarının başında gelir. Mozilla tarafından açık kaynaklı olarak yürütülen bu proje ile çok kaliteli bir yazılım meydana getirilmiştir. Thunderbird, kurulumu ve özelleştirmesi kolay, ücretsiz bir e-posta uygulamasıdır. Eklentileri ile zenginleştirilebilen yazılım hemen hemen tüm kişisel e postalar ile uyumlu halde çalışır. Bir kaç küçük ayar ile tüm e-postalarınızı artık bilgisayarınızdan anında görebileceksiniz.

Mozilla Thunderbird açık kaynaklı dağıtılan ve Mozilla tasarısının bir türev ürünü olarak geliştirilen e-posta ve haber öbeği istemcisidir. Mozilla Thunderbird, Mozilla’dan daha ufak boyutlu ve daha hızlı bir istemci ve XUL kullanıcı arabirimi diliyle yazılıyor. Tasarıya Mozilla Firefox’un tek başına bir tarayıcı olarak geliştirilmesi kararı üzerine girişildi. Mozilla Firefox, Mozilla’nın tarama özelliği üzerinde yoğunlaşırken, Thunderbird e-posta ve haber grubu yönetimi özelliği üzerinde yoğunlaşıyor.

Başlangıça Minotaur olarak anılan, daha sonra Mozilla Firefox’un özgün adı olan Phoenix adı altında geliştirilmesi sürdürülen yazılım, ilk başlarda beklenen ilerlemeyi gösteremedi. Zamanla gelen başarılar ve yazılımın adının Mozilla Thunderbird olarak değiştirilmesiyle çalışmalar sürdürüldü.

Thunderbird PGP şifrelemesini ve istatistiksel yığın ileti süzme yöntemini destekliyor.

Genel Özellikleri

 • Eklenti desteği
 • Çöp posta süzgeci
 • Dolandırıcılığa karşı koruma
 • Gelişmiş güvenlik
 • İleri etiketleme

Thunderbird size daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli bir e-posta deneyimi sunuyor. Siz postalarınızı okurken, Thunderbird de virüsleri ve istenmeyen postaları gelen kutunuzdan uzakta tutar. Thunderbird’ü e-posta istemcisi ve besleme okuyucu olarak kullanmanızın size sağlayacağı kolaylıklar aşağıda sıralanıyor.

Başlamak Daha Kolay
Thunderbird’ü ayarlamak çok daha kolay. Birkaç yeni özellik günlük işlerinizi kolaylaştıracaktır.

E-Posta Hesabı Sihirbazı
Yeni hesap sihirbazı olmadan önce IMAP, SMTP, SSL/TLS ayaralarınızı bilmek zorundaydınız. Şimdi ise isminizi, e-posta adresinizi ve parolanızı sunduğunuzda yeni hesap sihirbazı diğer ayarları bulacaktır.

Tek Tıklama Adres Defteri
Tek tıklama adres defteri, kişileri adres defterinize eklemenin hızlı ve basit yöntemidir. Aldığınız iletideki yıldız simgesine tıklayarak kişileri ekleyin. Çift tıklama ile resim, doğum günü ve diğer bilgiler gibi ayrıntıları ekleyebilirsiniz.

Ek Hatırlatıcısı
Yeni eksik ek hatırlatıcısı ileti metni içerisinde anahtar kelimelere ve dosya tipi gibi isimlere bakarak iletiyi göndermeden önce eksik ek hakkında sizi uyaracaktır.

Aktivite Yöneticisi
Aktivite yöneticisi, Thunderbird ile e-posta hizmeti sağlayıcısı arasındaki bütün hareketleri bir yerde tutuyor. Tahminlere son! E-posta ile ilgili olup bitenleri görmek için tek yere göz atmanız yeterli.

Sekmeler ve Arama
Thunderbird 3.1 sekmeleri e-posta tarzınızı değiştiriyor ve yeni arama araçları e-postalarınızı daha hızlı bulmanızı sağlıyor.

Sekmeler
Firefox’un sekmeli taramayı beğeniyorsanız sekmeli e-postayı da seveceksiniz. Sekmeli e-posta iletilerinizi ayrı sekmelerde açmanızı sağlıyor ve bu sayede aralarında daha hızlı geçiş yapabiliyorsunuz. Muhtemelen bir iletiye yanıt yazıyorsunuz ve daha önceki iletileri göz önünde bulundurmanız lazım. Daha kolay erişim için birçok iletiyi sekmelerde açık tutabilirsiniz.

İletiyi çift tıklama veya Enter tuşuna basma, o iletiyi yeni sekmede açacaktır. İletinin veya dizinin üstünde sağ tıklama ise sekmeyi arka planda açacaktır.

Thunderbird’ü kapattığınızda açık olan sekmeler kaydediliyor ve bir sonraki açılışta geri getiriliyor. Sekmeler arasında geçiş yapmak için Sekme çubuğunda ayrıca Sekme menüsü mevcut.

Arama
Thunderbird 3.1 yeni arama arayüzü aradığınız e-postaları kesinleştirmek için süzgeçleme ve zaman çizelgesi gibi araçları içermektedir. Ayrıca, Thunderbird 3.1 aramayı hızlandırmak için bütün iletileri endekslemektedir. Arama sonuçları yeni sekmede açılıyor ve bu sayede arama ile diğer iletiler arasında daha kolay geçiş yapmanız sağlanıyor.

İleti Arşivi
Eğer bir iletiye ileride ihtiyaç duyacağınızı hissediyor fakat o iletiyi gelen kutusunda bulundurmak istemiyorsanız, onu arşivleyin! Arşivleme, gelen kutunuzun yönetiminde yardımcı oluyor ve iletileri yeni arşiv dizin sistemine aktarmaktadır.

Arşivle düğmesini veya ‘A’ tuşuna bastığınızda ileti arşivlenecektir.

E-Posta Tecrübenizi Özelleştirin
Thunderbird, kişiliğinize uymak için, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri kapsamak için ve çalışma tarzınıza uymak için esnekliğe sahiptir. Thunderbird’ün dış görünümünü değiştirebilir, istediğiniz kadar yeni özellik ekleyebilirsiniz.

Thunderbird Dış Görünümü
Personas sayesinde Thunderbird’ün dış görünümünü anında değiştirebilirsiniz. Güncel filmlerden, ünlü manzaralardan veya Japon dövmelerinden alınmış yüzlerce dış görünüm mevcut. Ayrıca Thunderbird’ün simgelerini değiştiren temalar da seçebilirsiniz.

Eklenti Yöneticisi
Eklentileri doğrudan Thunderbird içinden bulup kurun. Artık eklenti web sitesini taramaya gerek yok, onun yerine eklenti yöneticisini çalıştırmanız yeterli. Herhangi eklentinin size uyup uymadığından emin değil misiniz? Eklentilerin derecelendirmeleri, tavsiyeleri, açıklamaları ve resimleri seçiminize yardımcı olacaktır.

Akıllı Dizinler
Akıllı dizinler sayesinde birçok e-posta hesabınızın Gelen, Giden veya Arşivler gibi dizinlerini bir araya getirerek kolaylaştırabilirsiniz. Her hesap için ayrı gelen kutusu ziyaret etmek yerine gelen iletileri bir dizinde görebilirsiniz.

E-postanızı Güvenceye Alın ve Koruyun
Thunderbird’ün güvenlik ve kişisel gizlilik önlemleri sayesinde iletişim ve kimliğiniz güvenli kalıyor.

Gereksiz E-Postadan Kurtulun
Thunderbird’ün popüler “gereksiz posta” araçları sizi istenmeyen postadan korumak için güncellendi. Size gelen her ileti Thunderbird’ün önde gelen istenmeyen posta süzgeçlerinden geçiyor. İletileri “gereksiz” olarak işaretlediğiniz zaman, Thunderbird bu sayede “eğitim” alıyor ve kendi süzgeçlerini geliştiriyor. Bu sayede sizin için önemli olan iletilere daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Thunderbird ayrıca posta sağlayıcınızın “gereksiz posta” süzgeçlerini kullanarak gelen kutunuzu istenmeyen iletilerden kurtarabilir.

Güçlü Gizlilik
Thunderbird 3.1 kişisel gizlilik ve uzak resim koruması sunmaktadır. Kişisel gizliliğinizi korumak için Thunderbird 3.1 e-posta iletilerinde olan uzak resimleri otomatik olarak engelliyor.

Yemlemeye Karşı Koruma
Thunderbird, kişisel ve gizli bilgilere elde etmek isteyen sahtekarlık girişimlerini önlemek için şüpheli iletileri yemleme olarak gösteriyor. Korunmanın ikinci yöntemi olarak iletideki yazılan adres ile gerçekte farklı yere giden bağlantıları açmak istediğinizde Thunderbird sizi uyaracaktır.

Otomatik Güncelleme
Thunderbird’ün güncelleme sistemi kullandığınız sürümün son olup olmadığını denetliyor ve güvenlik güncellenmesi olduğunda sizi uyarıyor. Bu güvenlik güncellenmeleri küçük olup (genelde 200KB – 700KB) size sadece gerekli olanı sunuyor, güvenlik güncelenmesinin indirilmesini ve kurulumunu hızlı kılıyor. Otomatik güncellenme sistemi Windows, Mac OS X ve Linux için 40’tan fazla dilde sunuluyor.

Özgür Yazılım
Thunderbird’ün temelinde dünyanın her tarafından binlerce tutkulu, tecrübeli geliştirici ve güvenlik eksperleri tarafından yürütülen özgür yazılım geliştirme süreci yatıyor. Bizim açıklığımız ve aktif eksper topluluğumuz ürünlerimizin güvenliğinde ve hızlı güncellenmesininde yardımcı oluyor, ayrıca en kaliteli üçüncü taraf güvenlik tarama ve değerlendirme araçlarını destekleyerek avantajlarından yararlanılıyor.

İndir mozilla thunderbird indir

 

 

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar
 • Nikki8 sene önce
 • Harika bir e posta programı..