PlayOnLinux indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiPlayOnLinux
 • İşletim Sistemi L
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

PlayOnLinux İndir, Kurulumu, Ayarları – Kolay bir şekilde Windows Oyunlarını Oynayın

PlayOnLinux tamamını olmasada bir çok windows oyununu linux tabanlı tüm işletim sistemlerinde oynamanız için tasarlanmış bir emilatör uygulamasıdır. Favori listeleri oluşturarak uygulama içerisinden istediğiniz oyunları indirip kurabilir ve oynayabilirsiniz. Hangi oyunları oynayabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıda size kısa bir liste verdik. Umarım linux ve oyun hasretinizi bir nebzede olsa dindirmiş oluruz. İndireceğiniz uygulama depolarda yüklüdür fakat yinede harici bir link ile indirmek isterseniz hemen indir düğmesi ile indirmeyi başarabilirsiniz. Ubuntu ve debian sürümüdür.  PlayOnlinuxu nasıl kullanacağınızı öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili wiki sayfasını inceleyibilirsiniz. 

 

Üretici Açıklaması :

Windows oyunları Linux’ye yüklenemez. Bu diğer Windows’da gayet mükemmel bir şekilde çalışan ve Linux’e uyumlu olmayan bir düzine programın dışında insanların Linux kullanmamalarına gösterdikleri en büyük sebeplerden bir tanesidir.

Artık bu sebebin geçerli olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü PlanOnLinux sayesinde artık sadece Windows için yapılmış düzinelerce oyunu favoriniz olan Linux’te de kurup oynayabileceksiniz.

PlanOnLinux ücretsiz olup Linux cemiyetinin kolektif uğraşları sayesinde geliştirilmiş açık kaynak bir program olup sadece Windows için hazırlanmış oyunları Linux’ta de oynatmanıza olanak sağlar. Aslında, bu programı Linux’ta kurup kullanmak için bir Windows lisansına ihtiyacınız yoktur ve bir çok farklı çeşit oyun ve program sunmaktadır.

Program ayrı ayrı indirme yapabileceğiniz Wine tabanlıdır fakat PlayOnLinux oyunlar için onu iyileştirip adapte etmiştir ve oyun performansını iyileştirmek için bir sürü gelişmiş yapılandırma ayarlarının yanı sıra, hepsi basit ve kullanımı kolay ara yüzündedir.

Entegre katalog sayesinde, hangi oyunların program tarafından desteklendiğini kolaylıkla bilebilirsiniz. Video oyunu dünyasının en popüler bazı oyunlarını birkaç dakikada, hiç terlemeden, sadece oynamak istediğiniz oyunu seçerek ve yükleme sihirbazını takip ederek oynayabilirsiniz.

Dahası, eğer oyununuz katalogda yok ise kurulumu, elle kurulum modülünden gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Wine’ın yardımı ve favori yükleme sihirbazı ile tüm favori Windows oyunlarınızı hiç baş ağrısı çekmeden Linux makinenize indirebilirsiniz.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar