Google Chrome İnternet Tarayıcısı-Hızlı Browser Hakkında Herşey

Google Chrome İnternet Tarayıcısı-Hızlı Browser Hakkında Herşey

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu890 Kb
ÜreticiGoogle
İşletim SistemiWin 10 /8/7 64 Bit
Eklenme Tarihi6 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (890 Kb)
997 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Ücretsiz Google Chrome İnternet Tarayıcısı

Google Chrome Browser Son versiyon 32Bit ve 64 İndir 

Google Chrome , (Krom) Hızlı,  Yeni, , stabil, ve güvenlik yapılandırmaları üst seviyede olan arkasına Dünya devi google ve açık kaynak dünyasını  alan kaliteli bir tarayıcıdır. Chrouim alt yapısı ile geliştirilen en iyi tarayıcıdır. Sürekli güncellenen yazılım arkasındaki google desteği ile pazar payını İnternet Explorerdan almış görünüyor. Firefox ve operanın yıllarca uğraşıp yapamadıklarını google çok kısa sürede bunu chrome tarayıcı ile başardı.  Windows 10 win 8 ve win 7 64 bit sürümleri için google chrome indirin. Güvenilir tarayıcıyı sizde keşfedin.

Chromium alt yapısını temel alarak hazırlanan ve google desteğiyle hızla büyüyen yazılım. Piyasada en çok kullanılan tarayıcı durumundadır. Firefox ve İnternet explorer gibi rakiplerini alt eden yazılım neredeyse artık tüm bilgisayarlarda olmazsa olmaz haline geldi.

Hızlı ve ücretsiz bir Web tarayıcısı edinin. Bilgisayarınız, telefonunuz ve tabletiniz için tek bir tarayıcı,

Web uygulamaları, temalar ve uzantılar yükleyerek Chrome tarayıcınızı kişiselleştirin.  Ücretsiz olarak indirebileceğiniz google chrome setup dosyasını çalıştırdıktan sonra hiçbir ekstra müdahale gerektirmeden kurulacaktır.

Eylül 2008’de Microsoft Windows sürümü yayımlanmış; daha sonra Linux, macOS, iOS ve Android sürümleri de geliştirilmiştir. Google, Chrome’un kaynak kodlarının büyük kısmını Chromium adlı açık kaynak projesi kapsamında paylaşır.

Eklentiler İle Zenginleştirin

Google Chrome web mağazası sayesinde firefoxun en büyük artısı olarak görünen eklenti alanındada ezici bir üstünlüğe ulaştı. Google Chrome web mağazasında Binlerce eklenti ve yüzlerce tema bulunmaktadır.

Google Web Mağazasına buradan bakabilirsiniz.

Google Chrome Canary Denediniz Mi?

Chrome Artı ve Eksi Yönleri

Artıları

 •  Binlerce uzantı ve tema
 •  Yüksek Hızlı ve Güvenli
 •  Gizli mod
 • Entegre Çeviri Sistemi
 • Tüm Cihazlar ile senkronizasyon
 • Entgere Pdf Okuma ve Oluşturma
 •  Gizlilik yönetimi

EKSİLERİ

 • Google Tekelinde olması
 • Şifreleri bazı durumlarda kaydetmemesi
 • Zararlı Yazılımlara karşı daha kötü performans
 • Bilgilerin google gönderilmesi

Chrome Tarayıcıdan Ziyade Bir Sistem

Chrome, sıradan bir web tarayıcısı olmaktan çıkarak çıtayı çok yükseklere çıkardı. ChromeOS gibi kendi işletim sistemine adım adım yaklaşan bu sistem artık herşeyi kendi bünyesinde tek başına yapabiliyor. HTML5 ve Flash gibi tüm büyük teknolojileri ve standartları destekler.

Google Chrome ile birlikte, web sayfalarını yüklemenin yanı sıra , Angry Birds oynayabilir, vpn kurabilir, mail takibi yapabilir veya bir çok uygulamayı tek ekranda kullanabilirsiniz.

Kısacası, Chrome temelde tüm uygulamalarınızı çalıştırdığınız bir işletim sistemi gibi çalışan komplike bir web sistemi olarak görülüyor. Bu yukarda bahsetmiş olduğum Chrome Os sisteminin tabanıdır. Yıllardır teknoloji içerisinde bulunan bir kişi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirimki google tarafından üretilen her ürün tek başına düşünülmemelidir. Gmail sadece mail olmaktan çıkıp tamamen tüm cihazlarımızda bir kimlik tanımlamasına dönüşmüş durumda. Bu örnek sistemin nasıl komplike ve birbirinin içine giren bulmaca halkaları olduğunu göstermesi için verilmiştir.

Gizli mod artık her tarayıcıda olan bir özellik olsada chromede bu biraz daha özenli yapılıyor. Bilgisayarınıza asla bir dosya kaydedilmiyor. Çerezler, dosyalar, resimler veya gizliliği bozabilecek hiçbir şey kaydedilmemektedir. Gizli modu etkinleştirmek için
Control + Shift + N tuş kombinasyonunu kullanabilrsiniz.

Kullanıcıya Göre Deneyim

Chrome’un en çok beğendiğim özelliği tüm cihazlarda tek kullanıcı ile tüm bilgilerinize anında ulaşabilmenizdir. Ayrıca Aynı bilgisayarda birden fazla kullanıcı var ise her kişi kendi profili ile giriş yaparak yer imlerinden, kişisel tarayıcı verilerine anında ulaşabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus tek bir bilgisayarı bir çok kişinin kullanıyor olduğu durumlarda kullanıcı değiştirilmeden yapılan aramaların kullanıcı adı kullanılan kişi tarafından başka bir cihazda kolaylıkla görülebilmesidir. Aradığınız şeye dikkat etmelisiniz.

Üst Düzey Kullanılabilirlik

Google Chrome, tek bir adres çubuğuna çok şey sıkıştırmış olan bir tarayıcıdır. Entegre Google araması sayesinde chrome üzerinde yazdığınız herhangi bir bilgiyi tamamlama özelliğini kullanışlıdır. Çok sıklıkla ziyaret edilen siteler hızlı başlangıç sayfası sayesinde tekrar tekrar adres yazma gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.

Chrome Tarama Verilerini Temizleme

Chromede Tarama verilerini temizlemek çok kolay bir iştir. Yapmanız gerekenleri sıralamak gerekirse Google Chrome açık iken;

Araçlar menüsüne gelin (Sağ üst Tarafta Üst Üste 3 Nokta ) Geçmiş Seçeneğinin üzerine gelin sola doğru açılan pencerede tekrar geçmiş yazan kısmın üzerine gelin ve tıklayın. Açılan ekranda tarama verilerini temizle demelisiniz. Bu aşamadan sonra Karşınıza tarama verilerin silineceği kullanıcı ve zaman dilimleri çıkacak. Tüm zamanlar veya son 1 saat gibi seçenekler ile geçmişi temizlemeniz mümkündür.

Chrome İndir ve Kur

Google Chrome tarayıcıyı indirmek için Hemen indir düğmesine basmalısınız. Bu aşamadan sonra indirme sayfasına yönlendirilecek ve kısa sürede chromesetup.exe isimli dosyanın indiğini göreceksiniz. Bu dosyayı indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırın. Dosya internet bağlantısı sayesinde sisteminize en uygun ve en son versiyon Tarayıcı dosyasını indirip kuracaktır. Kurulum esnasında sizden bilgilerinizi girmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Bu aşamayı atlayabilir veya anında girerek kurulumu devam ettirebilirsiniz.

997 kez indirildi
Halit Vuran

Google Chrome İnternet Tarayıcısı-Hızlı Browser Hakkında Herşey Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. bir dost dedi ki:

  Süper bir tarayıcı, Teşekkürler