Winrar Windows,Linux, Mac ve Android Sürümlerini İndirebilirsiniz.

Ücretsiz WinRAR Arşivleme, Sıkıştırma Programı

Winrar Ücretsiz Sıkıştırma Programı İndirin

[rating_form id="1" txt_score="%1$s"]
[rating_form id="1" score="false" total="false"]
[rating_form_results id="1"]
 • Lisans Ücretsiz
 • Dil Seçenekleri Türkçeİngilizce
 • ÜreticiRarlab
 • İşletim Sistemi Win 64 Bit

 

WinRAR Sıkıştırma Programı Windows 32 Bit, 64 Bit ,Android, MacOS ve Linux sürümleri bulunan ve En çok bilinen ve kullanılan sıkıştırma-arşivleme programlarının başında gelir. Winrar Aslında sıkıştırma ve yedekleme yönü ön plana çıksada çok iyi bir şifreleme programıdır. Çok iyi bir sıkıştırma oranı vardır. Piyasadaki rakiplerinden daha üstün bir sıkıştırma teknolojisi olduğu söylenebilir. Tabi son zamanlarda gelişen teknolojiler ile bu oranlar birbirine çok yaklaşmıştır.  Winrar Türkçe son versiyonunu sizin için indirme linki olarak ekledik. 

Ayrıca Zip ve Rar olarak ayrı ayrı arşivleyebilir. Sıkıştırdığınız yazılımı belirli boyutlara bölebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Rar, Zip, 7zip, Cab, jar, iso, arj, gzip, tar gibi birçok arşiv formatınıda açma kabiliyeti vardır.

 

WinRAR 128/256 AES Şifreleme Teknolojisini kullanıyor 

Vincent Rigmen ve Joan Daemen, RijnDael şifresi olarak da bilinen Gelişmiş Şifreleme Standardı, AES, şifreleme algoritmasını geliştirdi. 2001 yılında ABD Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, güvenli veri şifrelemesi için AES’i endüstri standardı olarak kabul etti. Bu yöntem hem donanım hem de yazılımda dünya çapında kullanılmaktadır.

AES Şifreleme, yıllarca standart şifreleme algoritması olan ve hem devlet kurumları hem de bankalar tarafından yaygın olarak kullanılan DES (Veri Şifreleme Standardı) gibi yöntemlerden daha yüksek bir güvenlik sağlar.

Bununla birlikte, önceki algoritmalar yeterince güvenli değildi çünkü hacker’ların bir baytı değiştirerek ve mesajda yapılan değişiklikleri arayarak kodu çözmelerini etkili bir şekilde engellemediler. Bu, ‘kaba kuvvet’ saldırıları önceki şifreleme algoritmalarını kırmada nispeten başarılı olduğundan, yeni bir şifreleme standardı geliştirmenin ana nedenlerinden biriydi.

Modern AES şifrelemesi, 128 veya 256 bit anahtar kullanır. Anahtardaki bit sayısı arttıkça, anahtar kombinasyonları mümkün olur ve bu nedenle kodun kırılması zorlaşır.

AES-128 Bit: 340.282.366.920.938.463.463.374.607.431.768.211.456 olası tuş kombinasyonları

AES-256 Bit: 115.792.089.237.316.195.423.570.985.008.687.907.853.269.984.665.640. 564.039. 457. 584.007.913.129.639.936 olası tuş kombinasyonları

WinRAR, şifreleme standardını “RAR 5.0” formatı ile AES 128’den AES 256’ya değiştirdi. Bu nedenle, daha güçlü AES Şifrelemesi kullanmak için RAR 5.0 formatını kullanmanızı şiddetle öneririz.

Bununla birlikte, AES – 128 Bit de güçlüdür ve gizli sınıflandırılmış bilgileri şifrelemek için hükümetler ve askeri tesisler tarafından kullanılır.

Devlet kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, WinRAR, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler ve diğer birçok kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır.

WinRAR Şifreleme Algoritması, RAR 5.0 ile geliştirildi

 • Parola tabanlı anahtar türetme işlevi şimdi WinRAR güvenlik mekanizmasının çekirdeği olan HMAC-SHA256 kullanılarak (PBKDF2) temel alınmıştır.
 • Özel şifre doğrulama değeri, dosyanın tamamını açmak zorunda kalmadan çoğu yanlış şifreyi tespit etmenizi sağlar.
 • Arşiv başlıkları şifrelenmemişse (“dosya adlarını şifrele” seçeneği devre dışı bırakılmışsa), şifreli RAR 5.0 dosyaları için dosya sağlama toplamı, üçüncü tarafların sağlama alanlarını temel alan dosya içeriğini tahmin etmesini önlemek için şifreye bağlı özel bir algoritma kullanılarak değiştirilir.

Bir bakışta WinRAR

 • WinRAR içinde entegre olmuş birçok fonksiyon ile arşivlerinizi organize etmeye yarayan güçlü bir sıkıştırma programidir.
 • Sıkıştırma söz konusu ise, WinRAR sizi kalabalığın başına geçirir. Sürekli olarak daha küçük arşivler üreten WinRAR rakiplerinden daha hızlı sıkıştırır. Böylece depolama alanından, taşıma maliyetinden ve değerli çalışma zamanınızdan tasarruf edersiniz.
 • WinRAR tüm popüler sıkıştırma formatlarını destekler (RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z and 7-Zip).
 • WinRAR multimedya dosyaları için de idealdir. WinRAR bu tür dosyaları otomatik olarak tanır ve en iyi sıkıştırma metodunu seçer. Özel sıkıştırma algoritması multimedya dosyalarını, yürütülebilir dosyaları ve nesne kütüphanelerini özellikle iyi sıkıştırır.
 • WinRAR arşivleri parçalara ayırmanıza olanak sağlar, böylece bu parçaları ayrı ayrı birçok diske kaydedebilirsiniz.
 • WinRAR internet üzerinden dosya göndermek için de idealdir. 256 bit parola şifreleme ve tasdik edilmiş imza teknolojisi ile WinRAR size dosya gönderirken aradiğiniz huzuru verecektir
 • WinRAR bir shareware´dır, yani programı yakından inceleme şansına sahipsiniz. WinRAR´ı kullanmak ilk 40 gün tamamen ücretsizdir.
 • WinRAR lisansı tüm dil ve işletim sistemleri için mevcuttur. Birden çok lisans satın almışsanız, bunları kişisel ihtiyaclarınızı karşılayacak şekilde değişik versiyonlar halinde kullanmanız bile mümkündür.

Tek bir programla Sıkıştır, Şifrele, Paketle ve Yedekle

Dünya çapındaki 500 milyonu aşkın kullanıcısı, WinRAR’ı günümüzün en popüler sıkıştırma programı yapmaktadır.

Verimli ve güvenli bir dosya transferi, daha hızlı e-posta iletimi ve iyi düzenlenmiş bir veri depolaması için gerekli olan dosya sıkıştırmanın daha iyi bir yolu yoktur.

RAR ve WinRAR Windows 10 (TM) ve diğer işletim sistemlerine tamamen uyumludur. 50’den fazla dilde hem 32bit, hem de 64bit versiyonlarında mevcuttur. Ayrıca WinRAR, Unicode kullanan tüm ülkelerde tamamen kabul edilmiş tek sıkıştırma programıdır. 

Devamını OkuGizle
 • Editörün Olumlu İzlenimleri
 • +Ücretsiz sıkıştırma
 • +Çok Sayıda Formatı Desteklemesi
 • Editörün Olumsuz İzlenimleri
 • -Ücretsiz Kullanım Süresi Kısa
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar
 • Estel3 sene önce
 • Sıkıştırma kalitesi gayet iyi. Winrar her zaman bir numara

odio consequat. risus velit, lectus leo. Aenean Donec dolor commodo vel,