Bedava Efsanevi Street Fighter Oyunu indirin

 • 4.5
 • 6 ratings
6 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%16.7%16.7%66.7%
6 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%16.7%16.7%66.7%
5
4
4
1
3
1
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiCapcom
 • İşletim Sistemi W
 • 4.5/5
 • 6 ratings
6 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%16.7%16.7%66.7%

PC için Street Fighter Oyunu İndir

Street Fighter Oyunu özellikle 90lı yıllarda çocuk olanların asla unutamayacağı bir oyundur. Atari salonlarında her oyundan 1 tane bulunurken street fighter en az 3-4 makinada bulunur ve sırada bekleyenlerin başında birde meraklı gözlerle oyunu izleyenler olurdu. Çocukluğum ve gençliğimin yani 90lı yılların oyunudur. Bağımlılık derecesinde bir etki yarattığı bir neslin en vazgeçilmez ve bilinen oyununu bilgisayarınıza indirmek ve oynamak için acele edin. Henüz tanışmayanlar için kahramanlarını taStreet_Fighter_3_bedava_indirnımanıza yardımcı olmak için kısaca bir giriş yapalım.

Street Fighter Karakterleri Genel Özellikleri

Ryu, Ken ile hemen hemen aynı özelliklere sahip ama Ken’e göre defansif yönü daha baskın olan ana karakterlerden biridir.

Ken, Ryu ile kardeş gibi büyüyen yakışıklı amerikalı, Ryu ile ayrıştığı nokta saldırı gücünün daha fazla olmasıdır.

Honda, Şişko sumo güreşçisi hızlı kullandığı elleri ile size zor anlar yaşatabilir.

Chun-li, Babası Mr. Bison tarafından öldürülmüş bir dövüş ustası. Ayaklarını çok seri kullanır.

Blanka, Guilenin arkadaşı, Mr. bison tarafından deneylerde kullanılmış ve bir hayvana dönüştürülmüş. Elektirik Saldırısından korkun.

Guile, Yakışıklı bir amerikan askeri.  Tekmeleri çok sağlamdır.

Zangief, Kötüler takımının en irisi. Rus ordusundan arıldıktan sonra Mr. Bisona çalışmaya başlamıştır. Yenmesi kolay bir rakiptir.

street fighter indirDhalsim,  Hindistanlı bir rahip, dövüşçüdür.  Kolu bacağının nereye uzanacağını bilemezsiniz. Dikkatli olunmazsa çok can yakar

Balrog, Tehlikeli bir boksördür.  Taktiğini bilirseniz yenmesi kolaydır ama dikkatli olun tek yumruğu sizin oyun konsantrasyonunuzu bozabilir.

Vega, İspanyol dövüşçü çok atletiktir. Her yere zıplar ve tutunur tıpkı bir örümcek gibidir.  Aniden havadan kafanıza düşebilir.

Sagat_realSagat, Taylandlı uzun ve iri yarı bir dövüşçüdür. M.Bison ile beraber görünse bile aslında onun yerine geçmek asıl amacıdır.  Tiger stilini kullanır. Yenmesi çok zordur.  Bir dövüşte ryu ile karşılaşmış ve ryu’yu alt etmek üzereyken Devil Ryu ortaya çıkarak onu yaralamıştır.  Göğsündeki yara izi bu dövüşten kalmıştır.

M.Bison Oyunun En Kötü ana karakteri, Yıldırımların efendisi..  Shadoloo adlı örgütün kurucusu ve yöneticisi. Amacı dünyayı yönetmek tek başına diktatör olmak.  Taylandda diktatörlük yapar, daha sonra işler kötüye gidince bir adaya kaçar orada çalışır. İşçiler Radyoaktif enerji saptar ve Bisonu haberdar ederler. Enerji yüzünden tüm işçiler ölsede bison sağ olarak kurtulur ve vucudunda değişimler olur. Artık Tehlikesi dahada artmıştır.

Daha Sonraki oyunlarda bu ana karakterlere çok daha fazlası eklenmiştir. Akuma başta olmak üzere hikayeye bağlantılı olan bir çok yeni karakter ve oyuncu sayesinde oyun gittikçe fantastik bir hal almış ve daha akıcı bir yapı kazanmıştır.

 

Street Fighter Oyununda kullanılacak tuşlar ve vuruşlar 

Oyun içi kullanılacak tuşlar, Z, X, C, Sol Ctrl ,Sol Shift , Boşluk (Space)

Jeton yüklemek için  5  1.Oyuncu : 1 tuşuna basmanız yeterlidir.S

Şimdi Gelelim Street Fighter oyunun Ayarlarını Yapmaya

Oyun açıldığında tab tuşuna basın.  input this game  kısmına gelip yön tuşları ile aşağı inip enter tuşuna basınız.

Bu bölümde oyunun tuşları ayarlanabilir.  p1 button 1 yazan kısıma yön tuşları aracılığı ile inin.  Enter Tuşuna basın ve a’yı seçin biraz bekleyin ve P2 Button 2ye S  P3 Button3 için ise d ye basın.  P4 Button4 için E seçimi yapın.  p5 button 5 e x i p6 button 6 c  Tipik Q Klavyede oyun tuşları olan a,s,d ve diğer kolay ulaşabileceğiniz tuş kombinasyonunu oluşturun.   En Kolay oynanma şeklidir sağ elle oynamak isterseniz klavye yön tuşları ile oynayabilirsiniz.

Bilgisayarda Aduket  Nasıl Atılır;  Aduket olarak bilinen aslında hadouken olan vuruşun tuş kombinasyonu yön tuşlarından yapılır. Sırasıyla ve hızlıca Sol, Aşağı, Sağ ve yumruk tuşlarına basarak gerçekleştirilebilir.

Oryuket Nasıl Yapılır;  Aşağı, sağ, ve yumruk. Bunları hızlı bir şeklide yapın ve enson tuş ile yumruk tuşuna aynı anda basmaya çalışın.

Street fighter indir ve Kur 

Oyunu indirmek için öncelike sitede yer alan hemen indir düğmesine basmanız gerekmektedir. Oyunu indirdikten sonra Winrar veya benzeri bir program ile  Sıkıştırılmış dosyayı kabuğundan çıkarmanız gerekmektedir.  Winrar indirmek İçin Tıklayınız. 

Klasöre çıkarttığınız dosya içerisinde sf.exe dosyayını bularak çift tıklayın ve kurulumu tamamlayın. Kurulum işlemi bittikten sonra oyunu açıp oynayabilirsiniz. Fakat tuş kombinasyonlarını hafızanıza kazımanız gerekiyor.

 

 • 4.5/5
 • 6 ratings
6 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%16.7%16.7%66.7%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar
 • adem8 sene önce
 • Bedava Efsanevi Street Fighter Oyunu indirdim. Teşekkürler..

  ****