Comodo Rescue Disk (CRD) Antivirüs Programı

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans
 • ÜreticiComodo
 • İşletim Sistemi
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Comodo Rescue Disk (CRD) Antivirüs Programı

Comodo Rescue Disk (CRD), Bilgisayarınıza visür bulaştı ve temizleyemiyormusunuz. Yada bilgisayarınız virüsten dolayı açılmıyormu? Bilgisayara kurmadan kullanabileceğiniz bilgisayar açılmadan tarama yapabilen güçlü bir antivirüs programıdır. Comodo firmasının gücünü arkasına alan son derece kaliteli bir yazılımdır.

 

bilgisayarınız açılmadan virüs taraması yapmanız olanak sağlayan ücretsiz kullanılabilecek bir tarama aracıdır.  Comodo Rescue Disk güçlü bir virüs, casus yazılım ve rootkit temizleme aracıdır. Sıradan antivirüs programlarının temizleyemediği virüsleri Windows açılmadan önce tarayıp temizlediği için zararlı yazılımlar için kurulum gerektirmeyen etkin bir çözümdür.

Yanlız Unutmayın bu direk bilgisayara kurularak çalıştırılacak bir antivirüs programı değildir. CD veya usb ortamına yazılarak bilgisayar açılışında çalışmasına olanak verilir.

Hemen hemen hepimizin artık ücretli veya ücretsiz olarak kullandığı anti-virus programları mevcut. Ama bazen öyle bir sorunla karşılaşıyoruz ki en iyi anti virüs programı bilgisayarımızda yüklü olsa bile bilgisayarımızı açamıyoruz, açamadığımız için virüs taraması yapamıyoruz.

 Çok sık karşılaşılmasada bazen böyle sorunlar olabiliyor. Bazı virüsler bilgisayarın ilk açıldığı sırada aktif oluyorlar. Yani Windows açılırken aktifleştikleri için siz henüz masaüstüne gelmeden, yüklü anti-virus programınıza ulaşamadan kilitlenmelere, bir şeylerin silinmesine veya bozuk çalışmasına sebebiyet veriyorlar. Böyle durumlarda ne yapıyoruz ? Fotmat atayım kurtulayım, format atmayı bilmiyorsak servise götürüyoruz bir sürü harcama 🙂
Kısaca Windows ‘u başlatmadan açılmadan virüs taraması yapmak mümkün müdür ? Evet mümkün. Comodo Rescue Disk isminde ufak bir yazılım ile bunu yapma imkanımız var. Bu yazılımı önce buradan bilgisayarımıza indiriyoruz. Daha sonra bir boş CD ‘ye veya USB belleğimize kaydederek çalışmasını sağlayabiliyoruz. İndirme işlemini ve CD veya USB belleğe kaydetme işlemini yaptıktan sonra bilgisayarımızın açılış ayarlarında ufak bir ayarlama yapmamız lazım. Setup ayarlarından CD veya USB belleği seçiyoruz.
Bunu yapmamızda ki sebep Windows açılmaya başlanmadan istediğimiz bu tarama işlemini gerçekleştirmek. Bu ayarıda yaptıktan sonra bilgisayarımız açılmaya başladığında ayarladığımız gibi CD veya USB bellekte ki Comodo Rescue Disk yazılımımızı çalıştıracak. Yazılım virüs varsa tespit edecek, temizleyecek ve sorunsuz bir windows başlamasına olanak sağlayacak.

comodo rescue disk

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar