Kuran Meali Analizi Uygulaması Arapça ve Türkçe 26 Farklı Kuran Çevirisi İçeriyor.

Kuran Mealleri Uygulaması İndir

 • 2
 • 1 rating
1 ratingX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 100% 0% 0% 0%
1 ratingX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 100% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
1
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiIntLab
 • İşletim Sistemi AndroidIos
 • 2/5
 • 1 rating
1 ratingX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 100% 0% 0% 0%

Kuranı Kerim Meali Analizi Uygulaması Ücretsiz

İslam Dünyasının en büyük değeri ve mucizesi olan fakat bir o kadarda göz ardı edilen Kutsal Kitabı Kuran türkçe olarak bir çok farklı çevirisi ile tek bir uygulamada toplanmış bulunuyor. Bu uygulama ile Ertan Aktaş,Abdulaziz Bayındır(Süleymaniye Vakfı Meali),Elmalılı Hamdi Yazır,Yaşar Nuri Öztürk,Süleyman Ateş, Kadri Çelik,Edip Yüksel,Mustafa İslamoğlu,Diyanet Meali,Bayraktar Bayraklı gibi bir çok kişinin Türkçe çevirilerine ulaşabileceksiniz. Bu konuda size Edip yüksel ve Süleyman Ateşi özellikle öneririm.

Uygulama şuan için sadece android için çalışan sürümü bulunmaktadır. Ios kullanıcıları için farklı bir uygulamaya link vererek onlarında benzer bir uygulamaya erişmelerini sağlamaya çalıştık.

Kuran Mealleri Uygulaması Özellikleri

Program tamamen maddi hiç bir beklenti olmadan,sadece hayır için yapılmış bir uygulamadır.ihtiyaç sahiplere ulaşması ve yararlı olması Allah’ın rızasını kazanmak temennimizdir.(internetsiz reklamsız ve ücretsiz)

Diğer uygulamaların eksiklerini hedef alarak geliştirilmiştir.

Kuranı Kerim Meali Analiz Programı ile Kuran Meallerini karşılaştırın , kıyaslayın ,araştırın, not alın, okuyun, hatim yapın ,Kuran-ı Kerim içerisinde kök kelimelerle araştırma yapın,analiz edin,Kuran Meallerinde ve kök ,gövde kelimelerinde arama yapın

Kuran-ı Kerim’de geçen Arapça kelimeleri Arapça, Türkçe ve İngilizce olarak dilediğiniz dilde analiz edin,Kuran’ı araştırın.

Arapça Orjinal Kuran-ı Kerim, Latin okunuş ve birisi İngilizce 26 Kuran-ı Kerim Meali:

Ertan Aktaş,Abdulaziz Bayındır(Süleymaniye Vakfı Meali),Elmalılı Hamdi Yazır,Yaşar Nuri Öztürk,Süleyman Ateş, Kadri Çelik,Edip Yüksel,Mustafa İslamoğlu,Diyanet Meali,Bayraktar Bayraklı ve diğer Kuran Meali Yazarları.

Meal karşılaştırma ve istenilen meal yazarının meallerini listeleme ve istenildiği an bir diğerine tek tuşla geçiş yapabilme.

İstenmeyen Kuran-ı Kerim mealini gizleyebilme, istenilen meali ,okuma sırasında göz hizasına getirebilmek için Mealleri istediğiniz sıraya göre sıralayabilme,istenilen meali üste getirebilme alta atabilme.

Gelişmiş Meal Arama: Gözünüzden ayetler kaçmasın. Girilen kelimelerin eşleştiği(Meallerin başında da sonunda da geçse, kelime ek alsa da meali bulur) tüm Kuran meallerini sure-ayet bazlı kategorileyerek listeleme. Arapça olarak arama yapabilme.

İstenilen Ayetde geçen Arapça kök kelimenin Türkçe -İngilizce anlamlarıyla karşılıklarını listeleme, istenilen Arapça kelimeyi Kuran’da Arapça arayabilme ve kelimelerin geçtiği ayetleri kök gövde kelime bazlı olarak kategori edebilme ,O Ayetin Mealine gidebilme

İstenen ayetleri(mealleri) sonradan inceleyebilmek-okumak,not almak için favori ayetler ekranına ekleyebilme

Kuran-ı Kerim Meallerini ,Kuran Orjinalini ve Latincesini kopyalabilme, paylaşabilme

İstenilen Sure ve ayete gidebilme( Arama kutucuğuna yazılan sure ve ayet no ile veya ayete git penceresi ile

Meal, ayet ,kelime kelime meal ve kök kelimeler arasında sürekli bağlantılı pratik geçişler yapabilme.

Arapça ve Türkçe meallerin font büyüklüğünü değiştirebilme,Gece temasının fontlarının parlaklığını ayarlayabilme

Kuran-ı Kerim’i Ayet Ayet dinleyebilme,sesli çalabilme

Konulara göre gruplanmış Ayetler- Fihrist (bütün konuları ve ayetleri kapsamayabilir)

Kullanıcı Yorumları

Hasan Altay25 Kasım 2019Ayetlerin Arapça metin ile birlikte dinleme seçeneğinin olması, Birden çok meal’in bir arada olması, Kaldığın yeri kayıt edip sonradan devam edilebilir olması, İstediğin ayeti not olarak kayıt etme özelliğinde var. Kullanımı ve ayarları oldukça basit bir program. Üstelik reklam yok. Ben çok beğendim…Yorumun Tamamı

Gökhan Ucel13 Kasım 20191Görüntü, kullanım çok güzel. Aynı anda birden fazla kişiye ait meal gösterdiği gibi istenilen kişiye ait meali de gösteriyor. Bu şekilde kıyas etme şansınız da oluyor. Kullanımı çok kolay ve düzenli. Şiddetle tavsiye ederim. Yapanlardan Allah razı olsun.

Ersin ESER5 Ekim 20194Bir çok farklı mealin bir arada olması, kolay ve pratik olması harika. Reklamsız olması da gönül işi olduğunun kanıtı. Her surede iniş sırası / tertip sırası / iniş yeri / indiği yıl gibi bilgilerin yanı sıra, meallerin de kaynağının yani …. Yılı .. baskı …. Yayınevi gibi bilgilerin de bulunması…

Kuran Uygulaması İçin Anahtar Kelimeler

kuranı kerim meali,kur’an-ı kerim,kuranı kerim meali diyanet,kuranı kerim meali sesli,kuran kök kelime,kuran kök kelimeler,kuran araştırma, kuran kök araştırma,kuran kök kelime araştırma,kuran meali,kuranı kerim,kuran meali araştırma,kuran meali karşılaştırma, kuran analizi,kelime mealli kuran,meal analizi,kur’an mealleri,arapça kelime kök,kuranı kerim meali indir,meal kıyaslama,kuran meali diyanet,meal karşılaştırma,kuran meallerini kıyasla,kuran mealleri,kuran meali elmalı hamdi,kuran oku,kur’an,kuran öğreniyorum,kuranı kerim indir,kurani kerim indir,mealli kuranı kerim indir,mealli kurani kerim,kelime kelime kuran meali,sure mealleri,kuranı kerim meali indir

 • 2/5
 • 1 rating
1 ratingX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 100% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
 • Editörün Olumlu İzlenimleri
 • +Türkçe Kuran Çevirisi
 • +26 Farklı Meal Arasında Karşılaştrma
 • +Arapça Karşılığını görme
 • +Tamamen Ücretsiz ve Reklamsız olması
 • Editörün Olumsuz İzlenimleri
 • -Geliştirilmesi gereken bazı alanları var.
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar