Ucuz Google Android Telefonu Yakında Piyasada

  • 0
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
  • Lisans
  • İşletim Sistemi
  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
android one google telefon

android one google telefon

Google Ucuz Android Telefonları 17 Mayısta Türkiyede

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan aynı zamanda android markasının yaratıcısı Google’ın uygun fiyatlar ile piyasaya sunacağı Android tabanlı cep telefonları ilk olarak Türkiyede piyasaya sürülecek. Projenin Adı ise Android One  

Android One Programı’nın Türkiye’deki ilk telefonu General Mobile 4G, Türkiye’de 15 Mayıs’ta satışa sunuluyor.
Android One programı kapsamında üretilen telefonlar, kullanıcıya Android işletim sisteminin en güncel versiyonu ile en yeni özellik, uygulama ve güncellemelerin rahatlıkla yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor. Android One programı kapsamında geliştirilen telefonlar hızlı işlemci, geniş ekran, yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar gibi özelliklere sahip.
Google Android One Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta, günümüzde neredeyse ‘süper bilgisayar’ özelliklerine sahip akıllı cihazları cebimizde taşıdığımızı belirterek, “Bu heyecan verici. Dünyada yaklaşık 1.75 milyar kişi akıllı telefon kullanıyor ancak daha gidilecek yolumuz var” dedi.

Bugün 3 milyar kişinin internete eriştiğini dile getiren Sengupta, “Bu büyümenin itici gücü ise akıllı telefonlar. Akıllı telefonların pazardaki payının yüzde 40’ın üzerinde olduğu Türkiye, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. 2017’de akıllı telefonların pazar payının yüzde 70 olması bekleniyor” diye konuştu. Sengupta, Android One cep telefonlarının Avrupa’da ilk olarak Türkiye’de piyasaya sunulduğunu da vurguladı.
General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü de, Google mühendislerinin de General Mobile 4G’nin hızını, performansını ve kalitesini onayladığını söyledi. Gölcü, “Google Android işletim sisteminin en güncel versiyonu Lollipop 5.1.1.’i ilk kez General Mobile 4G ile Türkiye’de kullanıcılara sunacağız. Android Lollipop 5.1.1 General Mobile 4G Birçok deneyimi ve yeniliği getirecek” dedi.

Fiyatı 699 TL olacak

Android One telefonu General Mobile 4G’nin özellikleri şöyle:
– 5 inç ekran
– Lollipop işletim sistemi
– 16 GB bellek ve mikro SD kart
– LTE-4G desteği
– 13 MP AF kamera, çift LED flaş desteği
– 5 MP selfie kamerası
– Çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass
– 699 TL’lik fiyat

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar
  • Dısqus Yorumlar