Chrome Güvenlik Yaması Geliyor

Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Chrome Güvenlik Yaması Geliyor

choromeHepimizin canını sıkan temel bir olaydır. İnternet Explorerden illah etmiş olan bu nesil şimdide chrome’ye istem dışı bulaşan bir çok zararlı eklenti ile boğuşuyoruz. Özellikle Facebookta adımıza yayınlanan bir sürü virüslü içerik varken kendimizi hiç güvende hissetmiyoruz.

Google Yeni bir güncelleme hazırlayarak kendi kendine kurulan veya çalışmaya çalışan eklentileri, uzantıları devre dışı bırakarak engellemeye başlayacak.

En Güvenli İnternet Tarayıcısı Olma Yolunda

Chrome’a istem dışı indirilen zararlı eklentilerin sonu gelmek üzere.

İnternette gezinirken girip çıktığınız web siteleri arasında bazıları, web tarayıcınızın içerisine “zararlı” eklentiler yerleştirip onun ayarlarını değiştirmeye ve sizi istenmeyen reklamlara yönlendirmeye çalışabiliyorlar. Google, web tarayıcısı Chrome içerisine bu tür zararlı eklentilere engel olacak bir mekanizma yerleştirmiş bulunuyor. Yakında ise Chrome’un ayarlarını değiştirmeye çalışan normal indirmeler, Google tarafından engellenmeye başlanacak.

Söz konusu filtrelerin Chrome Web Store‘daki uygulamalar için geçerli olmayacağı düşünülüyor.

Ancak değişiklikle birlikte mevcut “Güvenli Gezinti” işlevi, “size yardımcı olacak gibi görünen, ancak bilgisayarınızda beklenmedik değişiklikler yapan programları” içerecek biçimde genişletilecek.

Böylece Google, giriş sayfanızı değiştirmeye çalışan veya diğer tarayıcı ayarlarını karıştıran programları indirmeden önce karşınıza bir uyarı çıkaracak. Uyarıya rağmen programa erişmek isterseniz, ona indirme listesinden ulaşabileceksiniz.

Google, internetten yazılım indirirken güvende kalmak için bu ipuçlarına uymanızı da tavsiye ediyor.

Ücretsiz Program.Org Projesi Yürütücüsü

Yasal ve Ücretsiz yazılımlara ulaşmanız temel amacımızdır. Bu sitede size ücretli olan bir çok yazılımın ücretsiz alternatiflerini sunmayı ve sizi serial veya Crack ararken başınıza gelebilecek güvenlik sorunlarından korumayı hedefliyoruz.

Lütfen Bizi Destekleyiniz.

667 kez okundu
Halit Vuran