Google Earth Pro Ücretsiz indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiGoogle
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Dünyayı Parmaklarınız Ucunda Gezin ve Keşfedin

Google Earth, Dünyayı internetten gezmek için kullanılabilecek en komplike ve kaliteli ürün google kalitesi ile sizlere sunuyoruz. Üstelik Artık Pro sürümünü full versiyon olarak ücretsiz indirebileceksiniz.   Google Earth Proyu Ücretsiz indirip kullanmak için yapmanız gereken şey indirme bağlantısı ile programı indirmek ve kurulum işlemlerini tamamlamaktır. Daha sonrasında kullanıcı adı ve şifre kısımlarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra GEPFREE kullanıcı lisansını girerek aktifleştirdikten sonra Google Eearth Proyu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Earth

Dünyayı Google Earth’le keşfedin.

 • Zengin coğrafi içeriği keşfedin
 • Uzaydan sokak seviyesine zum yapın
 • İşletme konumlarını arayın
 • GPS parkurlarınızı görselleştirin ve başkalarıyla paylaşın
 • Şehirlerin (veya tüm dünyanın) üzerinde 3 boyutlu ortamda uçun
 • Tarihi görüntülerle zaman içinde geriye gidin
 • Okyanusun derinliklerine dalın

Google Earth Pro | artık ücretsiz!

Google Earth’ün tüm kullanımı kolay özellikleri ve görüntülerine ek olarak gelişmiş iş araçları edinin.

 • Ölçüm araçlarını kullanarak mesafeleri ve alanları hesaplayın
 • Medya malzemeleri üretmek için Movie Maker’ı kullanın
 • Sunumlar ve raporlar için yüksek çözünürlüğe sahip görüntüler yazdırın
 • GIS verilerini hızlı bir şekilde eşlemek için geniş vektör görüntü dosyalarını içe aktarın
 • Adresleri E-tablo İçe Aktarma Aracı ile eşleme

Google Earth, Google tarafından geliştirilen ve bilgisayar kullanıcılarının dünya üzerindeki yerleri aramalarına, araştırmalarına ve keşfetmelerine olanak sağlayan üç boyutlu bir dünya haritasıyazılımıdır. Program yardımıyla dünya haritasının uydu görüntülerini görebilir ve istediğiniz kıtalara, ülkelere veya şehirlere yakınlaşabilirsiniz.

Tüm bunları kullanıcılara basit ve temiz bir kullanıcı arayüzü üzerinde sunan yazılım, kullanıcıların sadece bir kaç fare hareketiyle dünya haritası üzerinde rahatça gezmelerine olanak sağlar. Ayrıca aradığınız spesifik bir adres için arama çubuğunu da kullanabileceğiniz Google Earth yardımıyla o an bulunduğunuz konumu ve gitmek istediğiniz yeri belirleyek yol tarifleri de alabilirsiniz.

Program içerisinde yer alan “Tur Rehberi” özelliği sayesinde harita üzerinde yakınlaştığınız kıtalara, ülkelere, şehirlere ait özel yerleri keşfetme şansını da yakalayabileceğiniz program yardımıyla, dünyanın en güzel köşelerini ve en güzel yerlerini kolayca keşfetmek tamamen elinizde.

Kullanımı oldukça kolay olan Google Earth’e alışmak sadece zaman meselesi ve programı kullandıkça keşfedeceğiniz yeni özellikleriyle dünya üzerinde görmek istediğiniz tüm yerleri görmenin keyfi paha biçilemez.

Street View (Sokak Görünümü) seçeneği sayesinde sokaklarda ve caddelerde gezebilir, çevrenizde neler olduğunu keşfedebilir, daha önce hiç görmediğiniz ama görmek için can attığınız yerleri bilgisayar ortamında görebilirsiniz.

Tüm bunların dışında otobüs durakları, restoranlar, parklar, hastaneler ve daha birçok devlet ve kamu kuruluşuna ait yerleri Google Earth haritası üzerinde görüntüleyebilirsiniz. O an bulunduğunuz yere en yakın hastaneleri, restoranları, otobüs duraklarını veya parkları Google Earth ile kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca yine Google Earth üzerinde tek bir tıklama ile en sevdiğiniz yerleri kaydedebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilir veya dünyanın en popüler şehirleri üzerinde yer alan bazı binaların 3 boyutlu büyük önizlemelerine ulaşabilirsiniz.

Dünyayı yeniden keşfetmek ve daha önce hiç kimsenin gitmediği yerlere bilgisayar ortamından ulaşmak istiyorsanız Google Earth’ü mutlaka denemenizi öneriyorum.

Not:Google Earth Pro sürümü ücretsiz olarak kullanıma açılmıştır. Tek yapmanız gereken Google Earth Pro indirme bağlantısı ile programı bilgisayarınıza indirmek ve kurulum işlemini tamamlamak. Ardından karşınıza gelen ekran üzerinde kendi belirleyeceğiniz kullanıcı adına ek olarak Google tarafından belirlenmiş olan “GEPFREE” lisans anahtarını ilgili bölüme girerek Google Earth Pro’yu aktifleştirmektir.

Google Earth Özellikleri:

 • Gezinme denetimleri
 • Güneş ve gölgeler
 • 3 boyulu binalar
 • Görüntülere ait tarih bilgileri
 • Yeni diller için destek
 • Yer imleri üzerinde flash video önizleme seçeneği
 • İstediğiniz adresleri kolayca bulma
 • Okullar, parklar, restoranlar ve oteller için kolay arama
 • 3 boyutlu haritaları ve binaları her açıdan görebilme
 • Favori mekanlarınızı kaydetme ve paylaşma

Kullanıcı adı olarak herhangi  bir mail adresi, lisans kodu olarak ise GEPFREEkelimesini kullanarak Google Earth Pro yu ücretsiz kullanabilirsiniz.

Google Earth programı ile uydu üzerinden dünyayı inceleyebilir, büyük kentlerde evleri ve binaları dahi görebilir hatta çok meşhur dünya şehirlerinin içerisinde üç boyutlu binaların arasında dolaşabilirsiniz. Google Earth ayrıca size banka, okul, hastane vb. ihtiyacınız olabilecek önemli tüm yerlerin konumlarını da gösterebiliyor, bununla birlikte mesafeler arasını hesaplayabiyor.

Yeni versiyonuyla birlikte dünyanın her yerindeki tarihi görüntüler, denizcilik uzmanlarından alınan okyanus tabanı ve yüzeyi verileri, Ses kayıtlı basit tur imkanı da sunuyor. Onlarca yıllık tarihi görüntülerle küresel değişiklikleri görün ve Okyanusun derinliklerine dalın. Dünya haritasından çok öte olan Google Earth ile dünya artık küçülecek…

Google Earth dünyamızı uzaktan ve hemen yakından keşfetmenizi sağlar. Uygulama dünyanın herhangi bir kısmına zoom yapmanızı ve bazı yerleri birkaç metre uzaktan gözlemenizi sağlar.

Keşfedin ve öğrenin

Google Earth yalnız uydu görüntüleri göstermekle kalmaz, aynı zamanda arazileri ve binaların 3D yapısını da içerir. Google Haritalar’da olduğu gibi yön ve şirketleri arayabilir ve haritalar üzerindeki alanları veya çizimleri doğrudan Google Earth’te işaretleyebilirsiniz.

Google Earth deneyiminizi zenginleştirmek için haritaya ekleyebileceğiniz çok geniş ve giderek genişleyen bir katman kitaplığı içerir. Tarihi yerlerden ulusal parklara, soyu tükenmekte olan türlerin bulunduğu bölgelerden turistik yerlere kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Google Earth aynı zamanda orman yangınları ve tsunamiler gibi daha haber nitelikli bilgiler de sunuyor.

Ancak Google Earth arazilerle sınırlı değil ve her yeni sürümüne dünyanın diğer bölgeleriyle ilgili yeni uydu görüntüsü kaynakları ve bilgiler ekliyor. Yıldızlarla gerçekten ilgileniyorsunuz diyelim; o zaman Gökyüzü moduna geçip takımyıldızlar arasında gezinmelisiniz. Veya denizleri keşfetmeyi tercih edersenizSu yüzey seçeneğini etkinleştirin ve okyanuslar ve deniz yaratıkları hakkındaki tüm sırları öğrenin. Daha maceracı mısınız? Ay veya Mars seçeneklerini işaretleyin ve rahat sandalyenizden ayrılmadan uzayda bir yürüyüş yapın. Dahası, Google Earth, belirli yerlerin geçtiğimiz birkaç yıl içindeki değişimini görmenizi sağlayan yeni Geçmiş Görüntüsü işleviyle zamanda yolculuk yapmanızı da sağlıyor.

Navigation

Çoklu gezinti araçları sayesinde Google Earth’te gezinmek fazlasıyla sezgisel. Bazı alanlarda diğerlerinden daha az bilgi görüntüleniyor ve Google Earth’un önemli miktarda bant genişliği kullandığı biliniyor; ama yine de büyüleyici bir yazılım olmayı sürdürüyor

Conclusion

Google Earth henüz benzeri olmayan bir uygulama. Dünyanın çevresinde gezin, sokaklara zoom yapın, yıldızlara bakın veya okyanusa dalın. Milyonlarca olasılık mevcut.

Google Earth, tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır.

Yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri, İnternet üzerindeki sayfasını ziyaret ederek indirilen yazılımı bilgisayara yükleyerek incelenebilir. Temmuz 2005’te sadece ABD’nin tamamına yakınının görece yüksek çözünürlükte fotoğrafları bulunurken, Haziran 2006’dan itibaren dünyadaki şehirlerin büyük bir bölümünün ayrıntılıgörüntüleri bulunmaktadır.

Yazılımda, koordinatları verilen noktaya ulaşmak mümkündür.

Yazılım ilk duyurulduğunda, Rus Gizli Servisi, bu hizmetinin, terörist saldırı planlayanlara bir kolaylık olacağını söyleyerek hizmetin durdurulmasını talep etmişti. Ancak benzeri uydu fotoğraflarının küçük bir ücret karşılığında, İnternette satıldığı göz önüne alınarak, ilgili mahkemece dava düşürülmüştür.Ayrıca Google güvenlik için günümüz görüntüleri yerine sadece bu günden birkaç sene öncesi ait görüntüleri paylaşıma sunmuştur.

Google Earth Pro, Google Earth’ün şaşırtıcı işlevselliğinin üzerine eklenen daha da güçlü araçlarla oluşturulmuştur.Önceden ücretli olan yazılım Şubat 2015’te ücretsiz hale getirilmiştir. Google Earth Pro’nun en çekici özelliklerinden bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Gelişmiş Ölçümler: Poligon alan ölçümünü kullanarak park yerlerini veya arazi geliştirmelerini ölçün veya çember ölçümünü kullanarak etkilenen yarıçapı belirleyin.
 • Yüksek çözünürlükte yazdırma: Resimleri 4800×3200 piksel çözünürlüğe kadar bastırabilirsiniz.
 • Özel Pro veri katmanları: Demografi, parseller ve trafik sayısı.
 • E-tablo İçe Aktarma: Aynı anda 2500’e kadar adresi içeri alarak yer işaretlerini ve stil şablonlarını topluca atayabilirsiniz.
 • Coğrafi Bilgi Sistemi İçe Aktarma: ESRI shapefile (.shp) ve MapInfo (.tab) dosyalarını görselleştirin.
 • Movie-Maker: 1920×1080 çözünürlüğe kadar Windows Media ve Quicktime HD filmlerini dışa aktarın.

Google Sky

Google Earth’ın uzayı izlemeye olanak veren yeni hizmetidir. Kullanıcı uzayda gezinebilmekte, yıldızları, nebulaları, galaksileri izleyebilmekte, gezegenlerin rotalarını takip edebilmektedir. Ayrıca yıldızlar ve gezegenlerin zaman içinde geçirdikleri evreler görülebilmektedir.

Özellikler

Google Earth pek çok özellikle birlikte gelir. Bunlardan başlıcaları şunlardır:

 • Yıldızları, Mars’ı ve Ay’ı gezebilme,
 • Tarihi görüntülerle değişiklikleri görebilme,
 • Okyanus diplerine dalabilme,
 • Tur kaydedebilme,
 • Dağları ve tepeleri üç boyutlu görebilme,
 • Belirli yerlere arama çubuğuna yazarak hızlıca gidebilme,
 • Yerel işletmeleri bulabilme,
 • 3 boyutlu binalar,
 • Harita katmanları,
 • Yer işareti atayabilme,
 • Uçuş simülatörü,
 • Sokakları net görebilme.

Sistem gereksinimleri

Google Earth tarafından yayımlanan sistem gereksinimleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Özellik En az Önerilen
Platform Microsoft Windows 2000 veya XP Microsoft Windows XP, Vista (6.0.1.2032’da 7 de) 32-bit, Win7 (32-64 bit)
İşlemci Pentium 3, 500Mhz Pentium 4 2,4GHz+ veya AMD 2400xp+
Bellek 128 MB RAM 512 MB RAM
Sabit Disk Alanı 400 MB 2 GB
Ağ Hızı 128 Kb/s 768 Kb/s veya daha iyisi (DSL/Kablo)
Video Kartı 3B desteği olan bir ekran kartı ve 16 MB VRAM 3B desteği olan video kartı ve 32 MB veya daya fazla VRAM
Ekran Çözünürlüğü 1024×768 1280×1024
Ekran Renk Kalitesi 16-bit Yüksek Renk 32-bit Gerçek Renk

 

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar