Kuran Hiç Tükenmeyen Mucize E-Kitap

  • 0
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
  • Lisans
  • İşletim Sistemi
  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

KuranKuran Hiç Tükenmeyen Mucize E-KitapHiç Tükenmeyen Mucize E-Kitap

Mucize, insan veya insan topluluğunun kapasitesinin üstünde, doğa kurallarının ötesinde olanı ifade eder. Bir Peygamber gelmeye görsün, geldiği bölgenin insanları o Peygamber’den deliller, mucizeler talep etmişlerdir. Bu Musa Peygamber için de, İsa Peygamber için de, Muhammed Peygamber için de aynıydı:

Ve onlar dediler ki: “Ona Efendisinden deliller indirilmeli değil miydi?”(29:50)

Allah için mucizeler yaratmak çok kolaydır. Fakat bu mucizeler inkârcıların isteklerine göre oluşturulmaz. Peygamber, Allah’ın elçisi sıfatıyla insanları uyarma görevini yerine getirir. Allah izin vermeden hiçbir Peygamber mucize oluşturamaz, insanlara deliller sunamaz. İnkarcıların alıntıladığımız ayette görülen şüpheci yaklaşımına, aynı ayette şöyle cevap verilir:

…De ki: “Deliller yalnızca Allah’ın katındadır. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.”(29:50)

MUCİZE İSTERSEN KURAN YETER

İnkarcıların istediği delil “Allah’ın kendini göstermesi” veya “Gökten meleklerin indirilmesi” şeklindedir, fakat mucizeler inkârcıların zihniyetlerine uygun bir şekilde sunulmaz. Allah, yukarıdaki ayetin devamında, indirdiği Kuran’ın yeterli delil olduğunu bildirmektedir:

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? Gerçekten de bunda inanan bir toplum için bir rahmet ve bir hatırlatma vardır..(29:51)

Peygamber ısrarla: “Ben bir kulum”, “Deliller Allah katındandır.”, “Ben sizden bir ücret, bir menfaat talep etmiyorum.”, “İşte Allah’ın kitabı, ona uyun.” demektedir. Kuran’da Allah, Kuran’ın indirilmesine dikkatleri çekerek “Onlara yetmiyor mu?” diye sormaktadır. Fakat görülen odur ki; inkârcı zihniyetin inadı hiçbir şekilde kırılamamakta, inkârcılar hangi delili görseler inkâr etmektedirler. Kuran’ın bir insanın sözü olduğunu söylemektedirler:

“İnsan sözünden başka bir şey değil bu.”(74:25)

Bu Makale mucizeler.com sitesinden alıntılanmıştır.  İndirme Linklerine tıkladığınızda size e kitap olarak görüntüleyecektir. Bunu bilgisayarınıza indirerek daha kolay takip etme şansına sahip olacaksınız.  Kitabın dağıtımı ücretsizdir. 

Kitaba emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışmadır. Gerçek dinin arap adetleri değil bilim ve teknoloji ile paralel olduğunu gösteren müthiş bir eser..  Kuranın mucizelerine ve Kuranın sırlarına erişiminizde size bir basamak oluşturacak bu eşsiz eseri herkese tavsiye ederim. Kuran balangıç harflerini, Sayısal ve bilimsel sırlarını bu kitap sayesinde daha iyi anlayabileceksiniz.

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar
  • Dısqus Yorumlar