Opera Neon Mac

Opera Neon Mac

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu2.3 Mb
ÜreticiOpera
İşletim SistemiMacintos
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (2.3 Mb)
397 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Mac için Opera Neon indir

Opera Tarayıcının yeni versiyonu olan Opera Neon Mac versiyonunu sizlere tanıtacağız.  Daha önceki yazımızda Opera Neon Windows sürümünü tanıtmıştık. Özellik ve görsel olarak windows ve mac sürümleri arasında hiçbir farklılık bulunmamaktadır.  Opera tarafından yeni geliştirilen ve tüm tarayıcı deneyiminizi baştan düzenleyebilecek en yeni ürünü olan Opera Neon tarayıcısının özelliklerini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.   Yeni nesil tarayıcı olarak karşımıza dikilen bu farklı browser için  Geleceğin tarayıcısı gibi iddaalı bir tanıtımla bizlere sunan operanın bu söyleminde haksız olmadığını söyleyebilirim. Hatta şuanda yazıyı size bu tarayıcıyı kullanarak yazmaktayım.  Baştan belirtelim alışık olduğunuz bir çok özellik çok farklı bir şekilde karşımızda olacak. Mesela yeni sekmeler artık yukarıda değil yan tarafta bulunan bir bölümde karşımıza çıkacak. Opera neon Windows ve Mac için indirilebilmektedir. Linux sürümü henüz yayımlanmadı.   Tarayıcı pazarında söz sahibi olan Chrome, Firefox, İnternet Explorer, opera  Mac için Safari  gibi gözümüzün alıştığı tarayıcıların çok dışında bir tarzı, görünümü ve hızı olan Neon Tarayıcı kullandığım sürece ilk açılış hızı dışındaki tüm özellikleri ile diğer tarayıcıların önünde olduğunu gösterdi.

Opera Neon Artı Yönleri

 • Yeni Nesil Sekmeler
 • Göze hoş gelen Dış görüntüsü
 • Sayfa Açılış hızı
 • Sık Kullanılan sitelerin ana penceresinde hoş bir görüntü ile karşımıza çıkması
 • Ekran Resmini kolayca alma, Alınan ekran resimlerini paylaşma
 • Hızlı bir şekilde video indirme veya indirilen videoları görme
 • Tarayıcı içerisinde ekstra hiçbir yazılım veya online bağlantıya ihtiyaç duymadan müzik dinleme
 • Makul Düzeydeki ram tüketimi
 • İki sekmeyi aynı anda kontrol etme

Opera Neon Eksi Yönleri 

 • Türkçe dil desteğinin olmaması
 • İlk Açılışta Chrome tarayıcılardan daha yavaş açılması (Firefox ve operaya göre daha iyi)
 • Eklenti Desteğinin olmaması

Video, müzik alanında diğer tarayıcıları bir hayli geride bırakmış olan Neon Youtube veya başka bir video sitesinde bir videoyu izlerken başka bir sekmeye geçerseniz video ile ilgili ayrıntıları sol üst kısımda kontrol bölümünde size göstermektedir.

Bir diğer beğendiğim özelliği ise herhangi bir web sitesinde bir resmi kaydetmek çok daha kolay.  Sağ Tarafta bulunan kamera tuşuna basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.  Karşınıza çıkacak olan Crop To Snap yazısı ile istediğiniz alanı işaretleyeceksiniz ve anında kayıt edilecek.  Kaydettiğiniz resim png formatında kayıt olmaktadır. Png formatı google tarafından en çok sevilen resim formatlarının üst sıralarında yer almaktadır.  Kayıt ettiğiniz resmi istediğiniz sosyal medya veya sitede kolayca paylaşabilirsiniz. Sürükle yapıştır mantığı çok daha basit bir hal almış durumda.

Ücretsiz Program.Org Projesi Yürütücüsü

Yasal ve Ücretsiz yazılımlara ulaşmanız temel amacımızdır. Bu sitede size ücretli olan bir çok yazılımın ücretsiz alternatiflerini sunmayı ve sizi serial veya Crack ararken başınıza gelebilecek güvenlik sorunlarından korumayı hedefliyoruz.

Lütfen Bizi Destekleyiniz.

397 kez indirildi
Halit Vuran