Safari MacOs indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiApple
 • İşletim Sistemi M
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Safari Mac Os İnternet Tarayıcısı İndir – Mac Os İçin Safari Ayarları kullanımı

Safari Apple tarafından geliştirilen basit bir arayüzü ama bir o kadarda hızlı bir internet tarayıcısıdır. Ayrıca Android kullanıcılarının kullanamıyor olması size bir başka hava katar.  🙂  Iphone ile beraber süksesi artan ve bir taraftanda en çok kullanılan tarayıcılar sınıfına girmesini sağlanan tarayıcı güvenli bir mimariyede sahiptir.

Üreticinin Açıklaması ve Detaylarıyla İşte Size Mac Safari İnternet Tarayıcısı

Safari. Hayatınızda yepyeni sayfalar açmanın en iyi yolu.

Mac’iniz için en iyi tarayıcı, Mac’inizle birlikte gelen tarayıcıdır. Safari, diğer tarayıcılara göre daha hızlı ve enerji açısından daha verimli. Siteler daha hızlı yanıt veriyor ve dizüstü bilgisayarınızın pili iki şarj arasında daha uzun süre dayanıyor. Yerleşik gizlilik özellikleri sayesinde online aktiviteleriniz size özel kalıyor. Kullanışlı araçlar favorilerinizi kaydetmenize, bulmanıza ve paylaşmanıza yardımcı oluyor. Ve Safari, aygıtlarınız arasında geçiş yaparken sorunsuz bir şekilde internette gezinebilmeniz için iCloud ile birlikte çalışıyor.

Mac’te gezinmenin en hızlı yolu. Tüm Windows tarayıcılarından da daha hızlı.

İnanılmaz hızlı JavaScript motoruyla dünyanın en hızlı masaüstü tarayıcısı olan Safari, aynı Mac üzerinde yapılan tüm karşılaştırmalarda hem Mac hem de PC tarayıcılarını geride bırakıyor.1

Daha uzun süre gezinin. Ve izleyin.

Mac için özel olarak geliştirilen Safari, her Mac’te bulunan güçlü teknolojilerden sonuna kadar yararlanıyor. Netflix için yerel destek sunuyor ve uygun olan her yerde HTML5 videolarını oynatabiliyor. Bu sayede, Chrome ve Firefox’a kıyasla internette iki saate kadar daha uzun süre gezinebiliyor ve Netflix videolarını dört saate kadar daha uzun bir süre boyunca izleyebiliyorsunuz.2

+2 saat

Chrome ve Firefox’a göre gezinme süresi

+4 saat

Netflix videoları için Chrome ve Firefox’a göre izleme süresi

Otomatik oynayan videoları durdurun.

Safari şimdi, internette gezinirken bir anda karşınıza çıkan sesli videoların otomatik olarak oynatılmasını engelliyor. Videoları görüntülemek istediğinizdeyse oynat düğmesine tıklamanız yeterli. Sevdiğiniz bir web sitesindeki videoların her zaman oynatılmasını mı istiyorsunuz? İçeriklerin otomatik olarak oynatılması için Safari’de web sitesine özel ayarları kullanabilirsiniz.

İnternette gizliliğiniz ve güvenliğiniz koruma altında.

Gizlilik ve güvenlik birer istek değil, beklenti olmalı. İşte bu yüzden, gizliliğinizi korumanıza ve Mac’inizi güvende tutmanıza yardımcı olacak tüm özellikler Safari’de yerleşik olarak bulunuyor.

Akıllı Takip Koruması.

İnternette o yeşil dağ bisikletine göz attığınız zamanı hatırlıyor musunuz? Peki sonra açtığınız her sitede karşınıza çıkan sinir bozucu dağ bisikleti reklamlarını? İşte o günler geride kaldı. Safari şimdi, internetteki işlemlerinizi takip eden reklamverenleri ve diğer tarafları belirleyerek onların arkalarında bıraktıkları siteler arası takip verilerini ortadan kaldırmak için, yapay öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Böylece internette gezinme bilgileriniz size özel kalıyor.

Özel Dolaşma.

Özel Dolaşma Modu’nu kullandığınızda, Safari ziyaret ettiğiniz sayfaları, arama tarihçenizi veya Otomatik Doldurma bilgilerinizi hatırlamıyor. Dilerseniz, sizi izlemeyen yerleşik arama motoru DuckDuckGo’yu kullanarak da internetteki aramalarınızın gizli kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Web siteleri için koruma alanı.

Koruma alanı, web sitelerinin yapabileceklerini kısıtlayarak kötü amaçlı kodlara ve zararlı yazılımlara karşı yerleşik koruma sağlıyor. Ve Safari’nin web sayfalarını ayrı işlemlerle çalıştırması sayesinde bir sayfadaki zararlı kod tek bir tarayıcı sekmesiyle sınırlı kalıyor. Böylece, bu zararlı kod tarayıcıyı çökertemiyor veya verilerinize erişemiyor.

Zararlı sitelerden korunma.

Safari sizi dolandırıcılık amacı taşıyan internet sitelerinden ve kötü amaçlı yazılım barındıran sitelerden korumaya yardımcı oluyor. Üstelik siz daha onları ziyaret etmeden önce. Bir web sitesi şüpheli görünüyorsa Safari bu sitenin yüklenmesini önlüyor ve sizi uyarıyor.

Tüm aygıtlarınızda istediğiniz gibi dolaşın.

Safari yalnızca her Mac’te değil, her iPhone, iPad ve iPod touch’ta da bulunuyor. Ve hangi aygıtı kullanırsanız kullanın, iCloud sayesinde parolalarınız, yer imleriniz, geçmişiniz, sekmeleriniz ve Okuma Listeniz her zaman güncel kalıyor.

En iyi tarayıcı. Bambaşka bir deneyim.

Safari’deki özellikler daha akıllı bir şekilde gezinmenize, bulduklarınızı kolayca yönetmenize ve paylaşmanıza yardımcı oluyor.

Siteye özel ayarlar. Sayfa yakınlaştırma düzeyi, bildirimler ve içerik engelleyicisi gibi ayarları her web sitesi için ayrı ayrı belirleyerek Safari’de gezinme deneyiminizi kişiselleştirebiliyorsunuz. Böylece her web sitesi tam da istediğiniz gibi görünüyor.

Okuyucu. Hep açık. Bu özelliği Safari Okuyucu’yu destekleyen tüm web makalelerinde otomatik olarak kullanabiliyorsunuz. Böylece reklamlar olmadan, istemediğiniz sayfalara yönlendirilmeden veya dikkat dağıtıcı herhangi bir şeyle karşılaşmadan tüm içerikleri okuyabiliyorsunuz. Yazı tipini ve boyutunu kendiniz belirleyebiliyor, Sepya veya Gece temasını seçebiliyorsunuz.

İnternet videolarını AirPlay ile oynatın. Apple TV ile, masaüstünüzdeki diğer şeyleri göstermeden, bir web sitesindeki videoyu TV’nizde oynatabiliyorsunuz. Uyumlu online videolarda beliren AirPlay simgesine tıklamanız yeterli; videonuz anında büyük ekranda.

Resim İçinde Resim. Safari’deki bir video penceresini masaüstünüze veya tam ekran bir uygulamanın üzerine çekebiliyorsunuz. Videoyu masaüstünüzün istediğiniz köşesinde oynatabiliyor, arkasında kalanları daha çok veya daha az görmek için video penceresini yeniden boyutlandırabiliyorsunuz. Böylece mail’lerinizi takip ederken sevdiğiniz programa da göz atabiliyorsunuz. Veya arkadaşınızla maç yaparken derbi maçını da izleyebiliyorsunuz.

İstediğiniz sekmeyi sessize alın. Hangi sekmeden geldiğini bir türlü bulamadığınız o müziği susturmak mı istiyorsunuz? Akıllı Arama alanından sesi anında kapatabiliyorsunuz. Eğer bir sekmede bir şeyler dinlerken başka bir sekmeden ses gelmeye başlarsa, sadece o sesi de kapatabiliyorsunuz. Veya tamamen sessizlik istiyorsanız, tarayıcınızın tümünü de sessize alabiliyorsunuz.

Safari önerileri. Her Mac’te yerleşik olan Spotlight ile, aradığınız bilgilere asla uzak değilsiniz. Akıllı Arama alanına yazdığınız anda haber siteleri, Harita, iTunes, film listeleri, uçuş bilgileri, hava durumu, borsa ve spor gibi kaynaklardan Safari önerileri gösteriliyor.3

Paylaş menüsü. İnternette karşılaştığınız her şeyi Safari’den ayrılmadan paylaşın. Paylaş düğmesine tıklayıp nasıl göndermek istediğinizi seçmeniz yeterli. Mail, Mesajlar veya AirDrop’u kullanabiliyor ya da onu bir notun içine yapıştırabiliyorsunuz. Twitter veya Facebook üzerinden paylaşabiliyor, hatta yorumlar ve konum bilgileri ekleyebiliyorsunuz.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar