Sql Server 2014 32 bit indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans
 • İşletim Sistemi
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Sql Server 2014 Express 32 Bit indir

Microsoft SQL Server 2014 32 Bit versiyonu işletim sistemi 32 bit mimarisi ile çalışan sistemler için üretilmiştir. Win7 32 bit win 8 32 bit ve win 10 32 bit sistemler ile 2008/2010 server 32 bit sistemleri için kulalnılabilir.
Express, hafif Web Siteleri ve masaüstü uygulamaları için zengin ve güvenilir veri deposu sunan güçlü ve güvenilir bir ücretsiz veri yönetimi sistemidir.
Not: Bu indirme için birden çok dosya var. “İndir” düğmesini tıkladığınızda, ihtiyaç duyduğunuz dosyaları seçmeniz istenir.
64 Bit indirmek isteyenler için direk olarak indirme yapmanız sağlanmıştır.  İndireceğiniz dosya ismi aşağıda belirtilmiştir.
Express 32BIT\SQLEXPR_x86_ENU.exe
[yasr_visitor_votes size=”large”]

Microsoft SQL Server 2014 Express ücretsizdir ve masaüstünde, web’de ve küçük sunucu uygulamalarında öğrenme, geliştirme, güçlendirme ve ISV’ler tarafından yeniden dağıtım için ideal zengin özelliklere sahip SQL Server sürümlerini içerir. SQL Server 2014 Express sürümü, SQL Server 2014 Management Studio’nun tam sürümünü içerir. SQL Server Management Studio’daki desteklenen özelliklerin tam listesi için, SQL Server Management Studio’daki Özellikler bölümüne bakın .

SQL Server 2014 Sürümleri (Serhatakinci.com sitesinden alıntıdır)

On-premise (bina içi) olarak kurulabilen Microsoft SQL Server 2014 sürümlerine baktığımızda 3 yaygın sürüm, 1 özelleştirilmiş sürüm, 2 de breadth sürümden söz etmek mümkün.

 • Enterprise
 • Business Intelligence
 • Standard
 • Web
 • Developer
 • Express

Her bir sürüm (edition) farklı yeteneklere, bazen limitlere, satın alma ve lisanslama modellerine sahiptir. Bu yüzden tercih ve kullanım senaryoları da genelde farklılaşır. Tüm sürümler 32-bit ve 64-bit olarak kullanılabilir. Aşağıda SQL Server 2014 sürümlerini ve kısaca hangi senaryolar için tercih edildiklerini görebilirsiniz.

SQL Server 2014 Standard Sürümü

Yaygın sürümlerden biridir. İçerisinde bazı özellikler yer almaz veya limitli olarak yer alır. Daha küçük ölçekteki işletmeler veya departman seviyesindeki ihtiyaçlar için temel veri yönetimi ve iş zekası amaçlı konumlandırılır. On-premise (bina içi) ve Cloud (bulut) için ortak geliştirme araçlarını destekler. Bu sürüm Instance başına SQL Server Database Engine, Analysis Services ve Reporting Services için 4 soket (16 Core) ‘a kadar işlemci, SQL Server Database Engine için 128GB’a kadar bellek, Analysis Services ve Reporting Services için 64GB’a kadar bellek kullanabilir. Ayrıca ilişkisel veritabanı başına en yüksek boyut limiti 524 PB (Petabayt) ‘a kadardır.

Ayrıca aşağıdaki ana özelliklere sahiptir.

 • Programlanabilirlik (T-SQL, data types, FileTable)
 • Yönetilebilirlik (SQL Server Management Studio, policy-based management)
 • Temel yüksek erişilebilirlik (Temel log shipping, database mirroring, 2 node Failover Clustering)
 • Temel güvenlik (Separation of duties, basic auditing)
 • Temel OLTP
 • Temel BI (Reporting, analytics, multidimensional semantic model, data mining)
 • Temel veri entegrasyonu (Built-in data connectors, designer transforms)

SQL Server 2014 Business Intelligence Sürümü

Bir diğer yaygın sürümdür. İçerisinde bazı özellikler yer almaz veya yine limitli olarak yer alır ancak iş zekası odaklı yönetilebilir, ölçeklenebilir ve yerleşik birçok farklı özelliğe sahiptir. İşletme verilerin tarayıcı (browser) tabanlı görselleştirilebilmesi ve incelenebilmesi gibi yetenekleri vardır. Bu sürüm Instance başına SQL Server Database Engine için 4 soket (16 Core) ‘a kadar işlemci, 128GB’a kadar bellek, Analysis Services ve Reporting Services için işletim sistemi maksimum limitlerine kadar işlemci ve bellek kullanabilir. Ayrıca ilişkisel veritabanı başına en yüksek boyut limiti yine 524 PB (Petabayt) ‘a kadar desteklenir.

SQL Server 2014 Standard sürümün tüm özelliklerini içerdiği gibi ayrıca aşağıdaki ana özelliklere de sahiptir.

 • Self-service Business Intelligence (Alerting, Power View, SharePoint Server için Power Pivot)
 • Gelişmiş kuruluş iş zekası özellikleri (Tabular BI semantic model, gelişmiş analiz ve raporlama, bellek içi (in-memory) analiz motoru, gelişmiş veri madenciliği)
 • Kurumsal veri yönetimi (Data Quality Services, Master Data Services)

SQL Server 2014 Enterprise Sürümü

Özellikler açısından bakıldığında neredeyse tüm yeteneklerin birleştiği en tepedeki sürümdür. SQL Server Instance başına (SQL Server Database Engine, Analysis Services, Reporting Services) kullanabileceği en yüksek işlemci ve bellek limitleri, üzerinde çalıştığı Windows Server işletim sistemi limitleri kadardır. Yani işletim sisteminin sunabildiği tüm işlemci ve bellek kaynağını sonuna kadar kullanabilir. Bu, sınırları çok ileride olan bir kapasite demek. İlişkisel veritabanı başına en yüksek boyut limiti 524 PB (Petabayt) ‘a kadar desteklenmektedir.

SQL Server 2014 Enterprise sürümü kapsamlı ve yüksek performans sağlayan high-end datacenter (veri merkezi) teknolojilerine sahiptir. Limitsiz sanallaştırma desteği, uçtan uca iş zekası yetenekleri ve iş-kritik iş yükleri için sunduğu premium özellikler ile SQL Server 2014 sürümlerinin amiral gemisidir. Kurumsal seviyedeki ve çok yüksek ölçekteki hemen hemen tüm işletme, veri platformu ve veritabanı ihtiyaçları için kullanılabilir.

SQL Server 2014 Standard ve SQL Server 2014 Business Intelligence sürümlerinin tüm özelliklerini içerdiği gibi ayrıca aşağıdaki ana özelliklere de sahiptir.

 • Gelişmiş veri entegrasyonu (Fuzzy grouping and lookup, change data capture)
 • Gelişmiş güvenlik (SQL Server audit, transparent data encryption)
 • Data warehousing (Updatable in-memory columnstore, compression, partitioning)
 • Gelişmiş yüksek erişilebilirlik (AlwaysOn, multiple, active secondaries; multi-site, geo-clustering)
 • Advanced transaction processing (In-memory OLTP)

Bu 3 yaygın sürümün dışında, web için özelleştirilmiş bir sürüm ile birlikte geliştirme/test ve giriş seviyesi/öğrenme amaçlı toplamda 3 sürüm daha vardır. Bu sürümler hakkında aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

SQL Server 2014 Web Sürümü

Web tabanlı iş yükleri için özelleştirilmiş bir sürümdür. İçerisinde bazı özellikler yer almaz veya limitli olarak yer alır ancak özellikle Web hoster’lar için düşük maliyetli, ölçeklenebilir ve yönetilebilir yetenekler sunar. Küçük veya geniş web tabanlı iş yükleri için düşük toplam sahip olma maliyeti ile ön plana çıkmaktadır. Bu sürüm Instance başına SQL Server Database Engine, Analysis Services ve Reporting Services için 4 soket (16 Core) ‘a kadar işlemci, SQL Server Database Engine ve Reporting Services için 64GB’a kadar bellek kullanabilir. Ayrıca ilişkisel veritabanı başına en yüksek boyut limiti yine 524 PB (Petabayt) ‘a kadardır.

SQL Server 2014 Developer Sürümü

SQL Server üzerinde uygulama geliştirmek isteyen geliştiriciler için sağlanır. SQL Server 2014 Enterprise sürümüyle aynı özelliklere sahiptir. Ancak SQL Server 2014 Developer sürümü sadece geliştirme ve test ortamları için kullanılabilir, üretim (production) ortamlarında kullanılamaz. Microsoft SQL tabanlı uygulama geliştirmek isteyen programcılar için idealdir çünkü tam özellikli ve düşük maliyetli bir seçenektir.

SQL Server 2014 Express Sürümü

ExpressExpress with Tools ve Express with Advanced Services olmak üzere kendi içinde (ilave paketlerle) 3 farklı şekilde dağıtılabilir.

Giriş seviyesi özelliklere sahip ve tamamıyla ücretsiz bir sürümdür ancak diğer sürümlere göre önemli limitleri vardır. Masaüstü, istemci ve küçük sunucu uygulamaları oluşturmak ve Microsoft SQL Server temellerini öğrenmek için idealdir. Gerektiğinde sorunsuz bir şekilde üst sürümlere yükseltilebilir. Bu sürüm Instance başına SQL Server Database Engine ve Reporting Services için 1 soket (4 Core) ‘a kadar işlemci, SQL Server Database Engine için 1GB’a kadar bellek destekler. Ayrıca ilişkisel veritabanı başına en yüksek boyut limiti 10GB’tır.

Bu 5 temel SQL Server 2014 sürümünde yer alan veya almayan tüm özellikler hakkında daha fazla bilgi ve karşılaştırma tabloları için Microsoft SQL Server 2014 Sürümleri İçin Desteklenen Özellikler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Birçok Microsoft ürünü gibi SQL Server 2014’ün de deneme sürümünü test etme şansına sahipsiniz. Bunun için SQL Server 2014 180 günlük deneme sürümü sayfasını ziyaret edin.

LocalDB (SqlLocalDB.msi)

   • LocalDB, Express’in tüm programlanabilirlik özelliklerine sahip hafif bir versiyonudur, ancak kullanıcı modunda çalışır ve hızlı, sıfır yapılandırma kurulumuna ve ön koşulların kısa listesine sahiptir. Koddan veritabanları oluşturup bunlarla çalışmanın basit bir yoluna ihtiyacınız varsa bunu kullanın. Visual Studio gibi Uygulama ve Veritabanı Geliştirme araçlarıyla birlikte veya yerel veritabanlarına ihtiyaç duyan bir uygulama ile gömülebilir.

Hızlı (SQLEXPR_Architecture_Language.exe)

   • Express sürümü yalnızca SQL Server veritabanı motorunu içerir. Uzak bağlantıları kabul etmek veya uzaktan yönetmek için en uygun seçenektir.

Araçlar ile Express (SQLEXPRWT_Architecture_Language.exe)

   • Bu paket, SQL Server’ı SQL Server 2014 Management Studio’nun tam sürümü de dahil olmak üzere bir veritabanı sunucusu olarak kurmak ve yapılandırmak için gereken her şeyi içerir. Yukarıdaki gereksinimlerinize bağlı olarak LocalDB veya Express’i seçin.

SQL Server Management Studio Express (SQLManagementStudio_Architecture_Language.exe)

   • Bu, veritabanı içermez, ancak LocalDB, SQL Express, SQL Azure, SQL Server 2014 Management Studio’nun tam sürümü gibi SQL Server örneklerini yönetmek için yalnızca araçlar içerir. Eğer zaten veritabanınız varsa ve yalnızca yönetimi araçlar.

Gelişmiş Servislerle Ekspres (SQLEXPRADV_Architecture_Language.exe)

   • Bu pakette SQL Server Express’in tam sürümü de dahil olmak üzere SQL Server Express’in tüm bileşenleri bulunur. Bu, “Tam Metin Arama ve Raporlama Servisleri” ni de içerdiği için “Araçlar ile” den daha büyük bir indirmedir.

Windows Windows (WoW64) desteği (SQLEXPR32_Architecture_Language.exe)

   • WoW64 desteği olan SQL Server Express, hem 32-bit hem de 64-bit (WoW) işletim sistemlerinde 32-bit uygulamaları destekleyen SQL Server 2014 Express çekirdeğinin bir sürümüdür.

 

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar