Caesium indir

Caesium indir

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu15.3 Mb
ÜreticiMatteo Paonessa
İşletim SistemiWin8/Win7/Vista/WinXP
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (15.3 Mb)
775 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

caesiumCaesium resim dosyalarının boyutlarını küçültme, yeniden boyutlandırma ve sıkıştırma işlemlerini yapmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir resim dosyası küçültme programıdır. Benim gibi webmasterlar özellikle wordpress için resim dosyası boyutunu küçültme programı arayanlar için ideal bir yazılımdır. Çok kaliteli ve ücretsiz bir resim dosyası küçültme programıdır. Ayrıca program içerisinde png, jpg veya başka bir formattaki resmi formatını değiştirmenizede olanak sağlar. Png bir resmi çok kolay bir şekilde hemde boyutunu küçülterek jpg yapabilrsiniz.

caesium resim sıkıştırma

Caesium Kullanımı ve Ayarları

Caesium kullanımı çok basit bir programdır.   Programı çalıştırın, daha sonra boyutunda değişiklik yapmak istediğiniz resim dosyalarını bulup program içine sürükleyin.

Quality (kalite) kısmından oynama yaparak istediğiniz kaliteyi seçin. Düşük kalite daha düşük mb demektir.   Hemen altında bulunan format bölümünde ise dönüşterme yapmak istediğiniz formatı seçebilirsiniz. Formatı değişmesin istiyorsanız input seçeneğini seçmelisiniz.

Resize bölümünden ise resim dosyanızı boyutladırmak için kullanacağınız alandır. Örneğin elinizde 1920*1920 boyutunda bir dosya var ise bunu 600*600 formatına getirmek için bu alanı kullanacaksınız.

Sağ bölümde ise Outpot folder kısmından boyutu değiştirilmiş olan dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçeceksiniz. Eğer mevcut dosyanızın üstüne kayıt yapılmasını istiyorsanız, Same Folder As input seçeneğini tiklemelisiniz.  Bu seçeneği işaretlediğinizde hemen altında bulunan boş alanda dosya uzantısı oluşacaktır. Bunu silerseniz aynı isimde üstüne yeni boyutlu dosya yazılacaktır.

Tüm Bu ayarlamaları yaptıktan sonra yapacağınız tek işlem ise sağ orta köşede bulunan compress (sıkıştır ) düğmesine basmak olacaktır.

Programın Değişiklik yapabildiği türler Jpg, Bmb, pngdir. Bu üç türü kendi arasında istediğiniz gibi dönüştürebilir ve boyutlarını düzeltebilirsiniz.

 

Ceisium Kullanımı Videolu anlatım


 

775 kez indirildi
Halit Vuran