Firebird 32 Bit İndir

Firebird 32 Bit İndir

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu9 Mb
ÜreticiFirebirdsql.org
İşletim SistemiWin8/Win7/Vista/WinXP
Eklenme Tarihi3 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (9 Mb)
454 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Firebird Nedir, Nasıl Çalışır, Nereden İndirilir.  Ücretsiz Veritabanı Firebird Hakkında Herşey –

Firebird 32 Bit Sürümü İndirin

Firebird Linux, Windows üzerinde çalışan birçok  program için ANSI SQL standart özellikleri sunan bir ilişkisel veritabanı sunucusudur.  Firebird mükemmel eşzamanlılık, yüksek performans ve saklı yordamlar ve tetikleyiciler için güçlü bir dil desteği sunuyor. 1981 tarihinden beri  üretim sistemlerinde kullanılmakta olan Firebird Proje kaynağa göre bir çoklu platform ilişkisel veritabanı yönetim sisteminin geliştirilmesi ve artırılması C ve C ++ programcıları için eşsiz bir ücretsiz veri tabanı yönetim programıdır.  Firebird hakkında birşeyler biliyorsanız kendinize ait özel bir sürüm meydana getirme şansına sahipsiniz.  Sadece İndir, kayıt, lisans veya dağıtım için herhangi bir ücret istenmemektedir. Hatta ticari bir yazılımınız var ve para kazanıyor olsanız bile yazılımınızla beraber firebirdi hiçbir kısıtlama olmadan dağıtabilirsiniz.

Firebird Nedir? (Wikipedia Alıntısı)

Firebird, Borland’ın Interbase 6.0 veri tabanını açık kaynak kodlu hale getirmesinden sonra bu kaynak kodlardan yola çıkılarak geliştirilmiş olan, açık kaynak kodlu bir ilişkisel birveri tabanı yönetim sistemidir.

Firebird-Database-ManagerSaklı Yordam (Stored Procedure) desteği Tetikleyici (trigger) desteğinin yanında sadece interbase ve Firebird’e özgü olan alert özelliği sayesinde tablolardaki herhangi bir değişiklik meydana geldiği anda bu değişikliği kendi yazılımınızdan takip etme imkânı sunar.

Tüm versiyonları ücretsizdir. Bazıları Firebirdün sadece birkaç bağlantılı küçük veritabanlarına uygun bir RDBMS olduğunu düşünebiliyor. Ancak sanılanın aksine Firebird, çok büyük veritabanları ve çok sayıda bağlantı için kullanılmaktadır. İyi bir örnek olarak Avarda’dalı Softool’06 (Rus ERP) Firebird 2.0 Classic server ile çalışmakta ve ortalama 100 eşzamanlı bağlantı, 120GB Firebird veritabanındaki 700 milyon kayda erişmektedir! Sunucu, bir SMP makina (2 CPU – Dell PowerEdge 2950) ve RAM 6GB.

Firebird veritabanı çok iyi bir desteğe sahiptir ve hızla eksiklerini kapatmaktadır. 2007 yılı sonunda onbinlerce projenin yer aldığı Sourceforge’den en iyi şirketler uygun (enterprise) veritabanı ve en iyi destek verilen proje ödüllerini almıştır. Ayrıca firebird veritabanı gönüllüleri tarafından verilen çok iyi Türkçe teknik desteği de bulunmaktadır.

Firebird 64 bit indirmek için tıklayınız.

454 kez indirildi
Halit Vuran