Hazır Beyan Android Uygulaması

Hazır Beyan Android Uygulaması

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuDeğişken
ÜreticiGib
İşletim SistemiAndroid 4.0+
Eklenme Tarihi9 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (Değişken)
148 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Hazır Beyan Kira Geliri Beyan Etme Uygulaması – Ücretsiz Android Versiyonu

HazırBeyan sistemi Maliye bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan mükelleflerin hızlı ve kolay bir şekilde kendi beyannamelerini verebilmelerini amaçlayan bir sistemdir. Bu sistemin şimdide mobil uygulamaları hazırlanmış ve artık ceptende bu işlemi yapabilmeniz için hiçbir engel kalmamıştır. Uygulama Bilgisayarda yapılan işlemi cebe taşımaktadır. Bu uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak giriş seçeneklerinden birini seçerek gerekli bilgileri doldurarak sisteme bağlanmalısınız. Bu seçenekler E Devlet yöntemi, kullanıcı şifresi(Vergi Dairesinden Alınacak şifre) Kullanıcı bilgileri ile giriştir. Bu aşamadan sonra Hazır beyan ile beyannamemi nasıl veririm diyorsanız kısaca sizin için özet geçeceğim.  Bundan sonrasında yapacağınız işlemler sırasıyla Beyanname Doldur , İlgili Yıl beyannamesinin seçimi 2017 Beyyanmesini doldur seçeneği seçilecektir.  Açılan beyanname sayfasında kira geliri elde edilen gayrimenkulün tipi seçilecektir. (Mesken, İşyeri gibi)  Vergi değeri olarak yaklaşık tapu değerini yazacaksınız. Kira Gelirine O yıl içerisinde elde ettiğiniz toplam kira tutarını yazacaksınız. Önemli not olarak düşeyim, kira geliriniz eğerki yıl içinde başladıysa kaç aylık gelir var ise ona göre bildirim yapmalısınız.  Adres Numarası girişi ile işlemin çoğunluğunu bitiriyoruz.

Aşağıdaki menülerde gider yöntemi seçimi yapacaksınız. Gerçek ve Götürü olmak üzere iki çeşit gider türü vardır. Gerçek Gider belgesini sunabileceğiniz her türlü giderdir. Götürü ise devletin sunmuş olduğu Yüzde 15lik gider oranıdır. Elinizde bol miktarda gider belgeniz var ise gerçek gider mantıklı olan yöntemdir.  En son aşamada ise taslak oluştur ve beyanname onayla aşaması ile sonuçlandırabilirsiniz.

 

 

 

 

Ücretsiz Program.Org Projesi Yürütücüsü

Yasal ve Ücretsiz yazılımlara ulaşmanız temel amacımızdır. Bu sitede size ücretli olan bir çok yazılımın ücretsiz alternatiflerini sunmayı ve sizi serial veya Crack ararken başınıza gelebilecek güvenlik sorunlarından korumayı hedefliyoruz.

Lütfen Bizi Destekleyiniz.

148 kez indirildi
Halit Vuran