iCloud indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiApple
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Windows için iCloud indir ve Yüke

iCloud iphone ve ipad kullanıcılarının çok yakından bildiği bir bulut yedek servisidir. Bu servisi her ne kadar ios cihazınız veya web üzerinden erişim ile kullanıyor olsanızda windows tabanlı bilgisayarınızdanda kolayca yönetebilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey icloud programını indirmektir.

Windows için iCloud ile fotoğraflarınız, videolarınız, postalarınız, takviminiz, dosyalarınız ve diğer önemli bilgileriniz hem Windows PC’nizde hem de hareket halindeyken yanınızda olur.

 iCloud’u Windows PC’nize indirip ayarladığınızda fotoğraflarınıza, videolarınıza, postalarınıza, dosyalarınıza ve yer işaretlerinize tüm aygıtlarınızdan erişebilirsiniz.

Windows için iCloud nedir?

Windows için iCloud ile fotoğraflarınıza, kişilerinize, takvimlerinize, dosyalarınıza ve daha fazlasına herhangi bir aygıtınızdan erişebilirsiniz. iCloud, içeriklerinizi saklar ve her yerde otomatik olarak güncel tutar.

Windows için iCloud ile neler yapabilirsiniz?

 • Fotoğraf ve videolarınızı iCloud’da güvenle saklayın. iCloud Fotoğraf Arşivi sayesinde iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda çektiğiniz yeni fotoğraf ve videolar, bilgisayarınıza otomatik olarak indirilir. Ayrıca, bilgisayarınızdan yeni fotoğraf ve videolar yükleyip bunlara diğer aygıtlarınızdan da erişebilirsiniz.
 • iCloud Fotoğraf Paylaşma özelliğini kullanarak fotoğraf ve videoları yalnızca seçtiğiniz kişilerle paylaşın. Ardından arkadaşlarınızı kendi fotoğraflarını, videolarını ve yorumlarını eklemeye davet edebilirsiniz.
 • iCloud Drive ile belgelerinize kullandığınız her aygıttan erişin. Belgelerinizi PC’nizdeki iCloud Drive klasörüne sürüklemeniz yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra bu belgelere istediğiniz zaman ve istediğiniz aygıttan erişebilirsiniz.
 • iCloud Mail’inizi, Kişilerinizi, Takvimlerinizi ve Anımsatıcılarınızı iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve PC’niz arasında otomatik olarak güncel tutun.
 • Windows’daki Internet Explorer, Firefox veya Google Chrome yer işaretlerinizin Safari yer işaretlerinizle aynı olmasını sağlayın.
 • iCloud tercihlerinizi güncelleyin, ne kadar iCloud depolama alanı kullandığınızı görün, depolama alanını boşaltmak için öğeleri silin ve istediğiniz zaman depolama planınızı güncelleyin.

Windows için iCloud’u kullanmak istiyorsanız şunlar gerekir:

İşleme başlamadan önce Apple aygıtlarınızda iCloud’u ayarlayın. Bunun için iOS 5 veya sonraki bir sürüm yüklü iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza veya OS X Lion 10.7.4 veya sonraki bir sürüm yüklü Mac’inize ilişkin yönergeleri izlemeniz yeterlidir. Daha sonra bilgisayarınızda iCloud’u ayarlayabilirsiniz.

iCloud’da hangi bilgileri güncel tutmak istediğinize bağlı olarak birkaç özelliğe daha ihtiyacınız olabilir:

 • Mail, Kişiler, Takvimler ve Anımsatıcılar: iCloud.com’a erişmek için Outlook 2007’den Outlook 2016’ya kadarki sürümler veya güncel bir web tarayıcı.
 • Yer işaretleri: Internet Explorer 11 veya sonrası, Firefox 45 veya sonrası ya da Google Chrome 50 veya sonrası (yalnızca masaüstü modu).
 • Belgeler: Aygıtlarınızın tümünde iCloud Drive ayarlanmış olmalıdır.

iCloud Yüklenemiyor veya Hata veriyorsa aşağıdaki Önerilere Bakabilirsiniz.

Windows için iCloud kullanımı hakkında yardım alma

Windows için iCloud’u indirme, yükleme, ayarlama veya güncelleme hakkında yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki adımları uygulamayı deneyin.

Öncelikle aşağıdaki adımları deneyin

 1. Bilgisayarınıza tüm güncellemeleri yükleyin ve Windows için iCloud güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
 2. Windows için iCloud sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun.
 3. İnternet bağlantınızı kontrol edin. www.apple.com/tr/ sayfasına veya başka bir web sayfasına gitmeyi deneyin.
 4. Sistem Durumu sayfasını kontrol ederek bilinen bir sorun olup olmadığını öğrenin.

Ardından aşağıdaki adımlardan sorununuza uygun olanları deneyin.

Windows için iCloud’u yükleme ve ayarlama

Windows için iCloud’u yüklemeye veya ayarlamaya çalışmadan önce yönetici olarak oturum açın. Windows için iCloud’u PC’nize indirmek, ardından belgelerinizi, fotoğraflarınızı, yer işaretlerinizi ve daha fazlasını otomatik olarak güncel tutacak şekilde ayarlamak için verilen adımları kullanabilirsiniz.

Windows için iCloud’u indiremiyorsanız

Windows için iCloud’u indiremiyorsanız farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Yükleyiciyi çalıştırmak veya kaydetmek istediğinizi onaylamanız gerekebilir.

Windows için iCloud’u indirdikten sonra bilgisayarınızda bulamıyorsanız Karşıdan Yüklemeler klasörünüzü kontrol edin. Son indirilen dosyaları nasıl göreceğinizi öğrenmek için tarayıcınızın yardımına bakabilirsiniz. Örneğin Internet Explorer kullanıyorsanız dosyaların nasıl indirildiğini görmek için bu Microsoft makalesinebakın.

Dosya İndirme penceresi görmediyseniz tarayıcınızın açılan pencere engelleme ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. İlgili adımlar için uygulamanın yardımına bakın.

Bilgisayarımda Medya özelliklerinin olmadığına dair bir ileti görüntüleniyor

PC’nizde video ve ses dosyaları Windows Media Player tarafından oynatılır. Windows için iCloud’u yükleyebilmeniz için Media Player’ınızın olması gerekir. Windows Media Özelliklerini devre dışı bıraktıysanız veya PC’niz Windows Media Player yüklü olarak gelmediyse Windows için iCloud’u yükleyemezsiniz.

Windows Media Player’ı etkinleştirmek için şu adımları uygulayın:

Windows Medya Özelliklerini Denetim Masası’ndan devre dışı bıraktıysanız

 1. Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Programlar ve Özellikler bölümüne gidin.
 2. Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneğini tıklayın.
 3. Özellikleri tekrar etkinleştirmek için Medya Özellikleri kutusunu kontrol edin.
 4. Tamam’ı tıklayın.

PC’nizi yeniden başlatmanızı isteyen bir ileti görürseniz PC’nizi yeniden başlatıp Windows için iCloud’u yükleyin.

Avrupa’da veya Kuzey Kore’de bulunuyorsanız ve PC’niz Windows Media Player yüklü olarak gelmediyse söz konusu yazılımı (Medya Özellik Paketi’nde bulunur) microsoft.com sayfasından indirebilirsiniz.

Windows için iCloud’u güncellemek istiyorsanız

Windows için iCloud güncellemelerini kontrol etmek üzere PC’nizde Apple Software Update uygulamasını açın. Apple Software Update’i açtığınızda güncellemeler otomatik olarak kontrol edilir. Yüklemek istediğiniz güncellemeleri seçebilirsiniz.

Ayrıca Windows için iCloud’un en son sürümünü de indirebilirsiniz.

Windows için iCloud, Windows Apple Software Update 2.3’te güncellenmezse Windows Denetim Masası > Internet Seçenekleri > Gelişmiş > Güvenlik’e gidin. Ardından, “Şifreli sayfaları diske kaydetme” seçeneğinin işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Windows için iCloud’u güncellemeyi tekrar deneyin.

“Sunucuya bağlanılamıyor” iletisini görüyorsanız

 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin. www.apple.com/tr sayfasına gitmeyi deneyin. İnternete bağlanamıyorsanız yardım için Internet servis sağlayıcınızla irtibat kurmanız gerekebilir.
 2. Sistem Durumu sayfasını kontrol ederek bilinen bir sorun olup olmadığını öğrenin. Servis kesintisi veya bakım varsa daha sonra tekrar deneyin.

iCloud’a giriş yapamıyorsanız

Apple Kimliğinizin parolasını unuttuysanız bu adımları izleyin. Ayrıca bu adımları kullanarak Apple Kimliği kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar