Kelime Bulma Programı

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiUluza
 • İşletim Sistemi A
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

Kelimelik, Scrable gibi Kelime Oyunlarında çok büyük bir kolaylık sağlayacak şahane bir yardımcı kelime bulma uygulamasıdır.  Android cihazlar için kullanabileceğiniz bu uygulama ile takıldığınız noktalarda, oyunun artık tat vermediği anlarda kullandığınızda size çok büyük rahatlık sağlayacaktır.

kelime-bulma-indirKelime bulma programı nasıl çalışır, Püf Noktaları Nedir, Özellikleri Nelerdir. 

Sahip olduğunuz harfleri ilk kutuya girin. Örnek : KRANNMA, joker karakterlerin yerine * girmelisiniz : Örnek : KRANNMA*. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girebilirsiniz. Sonra uygun kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir. Ayrıca kelimenin yanında puanını görebilirsiniz. En yüksek puanlı kelimelerin yanında yıldız işareti bulunur. En fazla iki joker karaketer girebilirsiniz.

Kelime Bulucu neden gereklidir? Kelime oyunlarında bazen oyun kilitlenebilir. Kelimelik, Scrabble, Kelime Tahtası gibi oyunlarda böyle durumlar oyunu bitirememenize yol açabilir. Kelimelik hile her zaman olmasa da oyunun bloklandığı noktada kullanabileceğiniz bir yöntem. Böylece yeni kelimeler de öğrenmiş olacaksınız. Kelimelik oyunu için bu durum kelimelik hilesi gibi gözükse de aslında oyunun sıkıcı olmaya başladığı zamanlarda oyunu daha zevkli yapmak için var. Harfkolikler için hazırlanan bu uygulama hileden ziyade bir yardımcıdır.

Iphone, Ipad, Android tabletler üzerinden kelime bulma makinesine erişip kullanabilirsiniz. Kelime oyunları, puzzle oyunları genellikle Iphone, Ipad ya da Android cihazlar üzerinde çalışacak şekilde tasarlandıkları için kelime bulma makinesi de bu cihazlarla uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Konuşmak sesli düşünmektir. Düşünmek ise sessiz konuşmak. Kelimeleriniz ne kadar güçlü ve çeşitli olursa düşünme gücünüz ve daha da ötesinde düşündüklerinizi aktarma yetiniz o derece güçlü olacaktır. Bu uygulama yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Eğer klavyenizde Türkçe karakterler yoksa:

c.ç
s.ş
g.ğ
u.ü
o.ö
i.ı

Kelime Türetme Teknikleri

Kelime bulmak hali hazırda oldukça zor bir iş. Harflerden kelime oluşturma, kelime arama, her kelime için farklı sesler ve kombinasyonlar üretmek oldukça zor. Bir dili sıfırdan oluşturduğunuzu düşünün. Yüzlerce kelime bulmanız gerekecek.

Hal böyle olunca kelime türetmek şart oluyor. Harflerden kelime türetme aslında çoğu zaman yanlış bir kullanım olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe’de kelime türetme denilince akla gelen kelimelerin sonuna yapım ekleri getirilerek yeni kelimelerin oluşturulması gelmektedir. Karmaşık harflerden kelime oluşturma işlemi ise anagram çözme olarak isimlendirilmektedir.

Amacınız karışık harflerden kelime türetecek bir kelime türetme programı bulmak ise kelime bulma makinesi tam size göre.

Jokerli Kelime Türetme

Kelime oyunlarında genellikle birkaç tane joker istediğiniz herhangi bir harfin yerine kullanabilmeniz için verilir. Kelime bulma makinesi ile jokerli kelimeler bulabilirsiniz.

Bu uygulama bir oyun değil, kelime oyunları için bir yardımcıdır.Kelime oyunlarında bazen oyun kilitlenebilir. Kelimelik, Scrabble, Kelime Tahtası gibi oyunlarda böyle durumlar oyunu bitirememenize yol açabilir. Bu kelime yardımcısı oyun bloklandığı noktada kullanabileceğiniz bir yöntem. Böylece yeni kelimeler de öğrenmiş olursunuz.Oyunun sıkıcı olmaya başladığı zamanlarda oyunu daha zevkli yapmak için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Kendini harfkolik olarak nitelendirenler için hazırlanan bu uygulama bir hile değil bir yardımcıdır.

Uygulama internet erişimi haricinde bir özel yetki gerektirmemektedir.

Nasıl Kullanılır?
Sahip olduğunuz harfleri ilk kutuya girin. Örnek : KRANNMA, joker karakterlerin yerine * girmelisiniz : Örnek : KRANNMA*. İsteğe bağlı olarak hangi harf ya da heceye bağlayacağınızı da alttaki kutuya girebilirsiniz. Sonra kelimeleri bul butonuna tıklayın. Sistem size uygun kelimeleri bulacak, bağlamak istediğiniz kısmı yeşil, joker harfleri kırmızı gösterecektir. Ayrıca kelimenin yanında puanını görebilirsiniz. En yüksek puanlı kelimelerin yanında yıldız işareti bulunur. En fazla iki joker karaketer girebilirsiniz.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar