Linux Deploy Apk

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiMeefik
 • İşletim Sistemi A
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Linux Deploy Android cihazınızda hızlı ve kolay Linux işletim sistemi kurulumu yapabilmeniz için hazırlanmış açık kaynak kodlarına sahip olduğu için geliştirilebilir bir yazılımdır. Bu apk dosyası flash kart üzerinde bir disk görüntüsü oluşturarak onu linux tabanlı olarak kullanmanıza olanak tanır. Yazılımın daha detaylı açıklamalarını google türkçe çeviri servisini kullanarak tercüme etmeye çalıştım.

Linux Deploy Videolu Tanıtım ve Kurulumu 

Yeni sistemin Uygulamaları chroot ortamında çalıştırmak ve Android platformu ile birlikte çalışmaktadır. cihazda yapılan tüm değişiklikler, yani uygulama, geri dönüşümlü ve bileşenleri tamamen kaldırılabilir. Bir dağıtım montajı internet üzerinden çevrimiçi resmi aynalar dosya indirme yapılır. Uygulama süper haklar (ROOT) gerektirir.

Program çoklu dil arayüzü destekler. Sen OS yükleme işlemi yönetebilir ve kurulumdan sonra, yeni sistemin hizmetlerini başlatmak ve durdurmak UI aracılığıyla (betikleri çalıştırmak için destek yoktur). Yükleme işlemi, ana uygulama penceresinde metin olarak bildirilmektedir. Yükleme sırasında, programın temel sistem, SSH server, VNC sunucuve masaüstü ortamı içeren ortam ayarlayacaktır. Program arayüzü de SSH ve VNC ayarlarını yönetebilirsiniz.

Yeni bir işletim sisteminin kurulması yaklaşık 30 dakika sürer. bir disk imge önerilen minimum boyutu (LXDE ile) 1024 MB, ve bir GUI olmadan – 512 MB. FAT32 dosya sistemi ile flash karta Linux yüklediğinizde, görüntü boyutu 4095 MB’ı geçmemelidir! İlk kurulumdan sonra SSH ve VNC için varsayılan parola changeme olduğunu. şifre standart işletim araçları ile değiştirilebilir.

ÖZELLİKLER:
Desteklenen dağılımları: Debian, Ubuntu, Kali Linux, Arch Linux, Fedora, CentOS, Gentoo, openSUSE, Slackware, rootfs (tgz, tbz2, TXZ)
Kurulum tipi: Dosya, bölüm, RAM, dizin
Desteklenen dosya sistemleri: ext2, ext3, ext4
Desteklenen mimarileri: ARM, ARM64 x86, x86_64, öykünme modunda (ARM ~ 86)
I / O arabirimleri: CLI, SSH, VNC, X sunucusu, framebuffer
Yönetim arabirimleri (CLI): Android terminali (veya adb), telnet, web tarayıcı (web terminali)
Masaüstü ortamı: XTerm, LXDE, Xfce, MATE, diğer (manuel konfigürasyon)
Desteklenen diller: çoklu dil arayüzü

English

This application is open sourcesoftware for quick and easy installation of the operating system (OS) GNU/Linux on your Android device.

The application creates a diskimage on a flash card, mounts it and installs an OS distribution. Applications of the new system are run in a chroot environment and working together with the Android platform. All changes made on the device are reversible, i.e. the application and components can be removed completely. Installationof a distribution is done by downloading files from official mirrors online over the internet. The application requires superuser rights (ROOT).

The program supports multi language interface. You can manage the process of installing the OS, and after installation, you can start and stop services of the new system (there is support for running your scripts) through the UI. The installation process is reported as text in the main application window. During the installation, the program will adjust the environment, which includes the base system, SSH server, VNC server and desktop environment. The program interface can also manage SSH and VNC settings.

Installing a new operating system takes about 30 minutes. The recommended minimum size of a disk image is 1024 MB (with LXDE), and without a GUI – 512 MB. When you install Linux on the flash card with the FAT32 file system, the image size should not exceed 4095 MB! After the initial setup the default password for SSH and VNC is changeme. The password can be changed through standard OS tools.

FEATURES:
Supported distributions: Debian, Ubuntu, Kali Linux, Arch Linux, Fedora, CentOS, Gentoo, openSUSE, Slackware, RootFS (tgz, tbz2, txz)
Installation type: file, partition, RAM, directory
Supported file systems: ext2, ext3, ext4
Supported architectures: ARM, ARM64, x86, x86_64, emulation mode (ARM ~ x86)
I/O interfaces: CLI, SSH, VNC, X server, framebuffer
Management interfaces (CLI): Android terminal (or adb), telnet, web browser (web terminal)
Desktop environment: XTerm, LXDE, Xfce, MATE, other (manual configuration)
Supported languages: multi language interface

NOTICE:
Instructions and guides: https://github.com/meefik/linuxdeploy/wiki
Ask questions on the forum: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=378043
Previous versions: https://github.com/meefik/linuxdeploy/releases
For access to a repository: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.meefik.donate
Donations: http://meefik.ru/donate/

linux-deploy-android-indir

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar