McAfee AVERT Stinger

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiMcAfee
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

McAfee Stinger Nedir, Nasıl Kullanılır.  W32 Virüslerinden Kurtulma Yolları

stinger2

McAfee AVERT Stinger  bazı kötücül zararlıları temizlemek için Mcafee tarafından üretilen çok başarılı bir virüs kaldırma, silme ve temizleme programıdır.

32 Bit İçin Link1 64 Bit için Link 2 tercih edilmelidir.

W32/Polip ve türevi tüm zararlıları kaldırma, onarma, ve temizleme işlemlerini sorunsuz yapabilmektedir. W32 ile başlayan solucan diye tabir edilen worm zararlılarına karşı gayet etkili ve iyi bir araçtır.

 

McAfee Stinger Zararlı yazılımları algılamak ve belirli virüsleri kaldırmak için kullanılan bağımsız bir yardımcı programdır. Bu tam bir anti-virüs koruması sağlamamakla beraber antivirüs programı için yedek bir güç olarak düşünülmelidir.

 

Nasıl Stinger kullanıyorsunuz?

 1. Stinger son sürümünü indirin
 2. İstendiğinde, böyle Masaüstü klasör olarak sabit disk üzerinde uygun bir yere kaydetmek seçebilirsiniz.
 3. İndirme tamamlandığında, indirilen Stinger dosyayı içeren klasöre gidin ve çalıştırın.
 4. Stinger arabirimi görüntülenir.
 5. Varsayılan olarak, Stinger süreçleri, yüklenen modülleri, kayıt ve minimal tarama sürelerini tutmak için bir makineye kötü amaçlı yazılım tarafından kullanılan, bilinen dizin konumları çalışan, rootkit tarar.Gerekirse, tarama ek sürücüler / dizinleri eklemek için “benim taramayı özelleştirin” butonuna tıklayın.
 6. Tıklayın Tarama  belirtilen sürücüleri / dizinleri taramaya başlamak için düğmesine basın.
 7. Varsayılan olarak, Stinger bulduğu herhangi bir virüslü dosyaları tamir edecek.
 8. Stinger GTI Dosya İtibarı güçlendirir ve varsayılan Orta düzeyde ağ sezgisellerin çalışır. “High” veya seçerseniz “Çok Yüksek” McAfee Labs sadece ilk tarama için “On tehdit algılaması” eylemi için “Rapor” olarak ayarlayın önerir. GTI Dosya İtibar hakkında daha fazla bilgi için, bkz aşağıdaki KB makaleleriKB53735 – SSS Küresel Tehdit İstihbarat Dosya Geçmişi KB60224 – o GTI Dosya İtibarı düzgün kurulduğunu doğrulamak için nasıl KB65525 – jenerik tespit malware Kimlik (Küresel Tehdit İstihbarat algılamaları)
Sıkça Sorulan Sorular

S: Ben bir virüs var biliyorum, ama Stinger birini tespit etmedi. ? Neden böyle bir: Stinger tam bir anti-virüs tarayıcı için bir alternatifi değildir. Sadece algılamak ve belirli tehditleri kaldırmak için tasarlanmıştır.

S: Stinger onarımı değil bir virüs bulundu. ? Neden böyle bir: Bu virüslü dosya üzerinde bir kilit olan dinlenme işlevselliği nedeniyle Windows Sistemine muhtemeldir. Windows / XP / Vista / 7 kullanıcıları gerektiğini sistem geri yüklemeyi devre dışı tarama önce.

S: ? kaydedilen tarama kaydı ve ben bunları nasıl nerede görebilirim A: Varsayılan olarak, günlük dosyası Stinger.exe çalıştırıldığı yerden kaydedilir. Stinger içinde, günlük TAB gidin ve günlükleri günlük dosya adı üzerine tıklayarak, zaman damgası ile liste olarak görüntülenir HTML biçiminde dosyayı açar edilir.

S: ? saklanan Karantina dosyalar nerede : Bir karantina dosyaları C altında depolanır: \ Karantina \ Stinger.

S: ? için kullanılan Gelişmiş menüsü altındaki “Tehdit Liste” seçeneği nedir : A Tehdit Listesi Stinger algılamak için yapılandırılmış malware bir listesini sağlar. Bu liste bir tarama çalışmasını sonuçlarını içermiyor.

S: Mevcut herhangi bir komut satırı parametreleri var Stinger çalıştırırken? A: Evet, komut satırı parametreleri Stinger içinde yardım menüsüne giderek görüntülenir.

S: Ben Stinger koştu ve şimdi Stinger.opt dosyası var, o nedir? A: Stinger o anki Stinger yapılandırmayı kaydeder Stinger.opt dosyası oluşturur çalıştırır. Eğer Stinger dahaki sefere çalıştırdığınızda, önceki yapılandırma sürece Stinger.opt dosya Stinger aynı dizinde olduğu gibi kullanılır.

S: VirusScan Stinger güncellenen bileşenler. Bu beklenen bir davranıştır? A: Rootkit tarama seçeneği Stinger tercihlerinde içinde seçildiğinde – VSCore dosyaları (mfehidk.sys & mferkdet.sys) McAfee uç noktası üzerinde güncellenecektir 15.x. için Bu dosyalar sadece sistem üzerinde olduğunu ve yeni rootkit bugünkü nesil için taramak için gerekli olandan daha yeni eğer yüklenir. Rootkit tarama seçeneği Stinger- içinde devre dışı bırakılmışsa, VSCore güncelleme gerçekleşmez.

S: ? ePO üzerinden dağıtıldığı zaman Stinger rootkit tarama yapıyor mu A: Biz bir yönetici makineleri binlerce Stinger dağıtır VSCore bileşenlerinin otomatik güncelleme sınırlamak için Stinger-EPO pakette özürlü rootkit tarama ettik. EPO modunda rootkit taramasını etkinleştirmek için, ePO yılında Stinger pakette kontrol ederken aşağıdaki parametreleri kullanın:

–reportpath =% temp% –rootkit

Daha ayrıntılı talimatlar için lütfen bkz KB77981

S: ? Windows’un hangi sürümleri Stinger tarafından desteklenmektedir A: Windows XP SP2, 2003 SP2, Vista SP1, 2008, 7 ve 8. Ayrıca, Stinger yukarıdaki Internet Explorer sürüm 8 veya sahip makine gerektirir.

S: ? Stinger bir Win PE ortamında çalıştırmak için gereksinimler nelerdir : Bir özel bir Windows PE görüntüsünü oluştururken, bu verilen talimatları kullanarak HTML Uygulama bileşenleri için destek eklemek izlenecek .

S: ? Nasıl Stinger için destek alabilirsiniz A: Stinger desteklenen bir uygulama değildir. McAfee Labs Bu ürün hakkında hiçbir garanti vermez.

S: Nerede Stinger ile ilgili geri bildirim gönderebilirsiniz? A: üzerinde geri bildirim sağlayın McAfee Forum sayfası.

S:  Nasıl özel tespitler Stinger ekleyebilirsiniz?

A:  Stinger seçeneği vardır nerede bir kullanıcı MD5 özel bir kara liste olarak sağlamalarının giriş 1000 kadar yapabilirsiniz. Herhangi bir dosya özel kara listeye sağlamalarının maç eğer bir sistem taraması sırasında, – dosyalar algılanır ve silinecek. Bu özellik algılama yok DAT dosyaları veya GTI Dosya İtibar henüz mevcut olduğu için bir malware örneği (ler) izole etmişlerdir güç kullanıcılara yardımcı olmak için sağlanmıştır. Bu özelliği kaldıraç:

Stinger arayüzü Goto Gelişmiş 1. -> Blacklist sekmesi.

2. Giriş MD5 tespit ya Hash veya Enter tuşuna MD5 taramaya dahil edilecek sağlamalarının içeren bir metin dosyasına işaret etmek Load karma Liste düğmesini tıklatın yoluyla edilecek sağlamalarının. SHA1, SHA 256 veya diğer karma türleri desteklenmez.

Tarama sırasında 3. karma maç dosyalar Stinger! <Tespit dosyanın MD5 ilk 12 karakter> bir algılama adını olacaktır. Tam dat onarım tespit dosyasında uygulanır.

Zaten GTI Dosya İtibar gibi temiz işaretlenmiş 4. dijital geçerli bir sertifika kullanılarak imzalanmış dosyalar veya bu karmaları özel kara parçası olarak tespit olmayacaktır. Bu yanlışlıkla dosyaları silmesini önlemek için bir güvenlik özelliğidir.

S: Raptor bileşen yüklü almadan Stinger nasıl çalıştırabilirim? A: Stinger-ePO paket Raptor yürütmek değil.Raptor olmadan Stinger çalıştırmak için yüklü getting olarak, Stinger.exe –ePO yürütmek

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar