T3 Tutanak Gönder – Oy ve Ötesi Tutanak Gönderme Uygulaması indir

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiOy Ve Ötesi Derneği
 • İşletim Sistemi i
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%

T3 Tutanak Gönder Iphone ve Ipad uygulaması Ücretsiz indir

Oy ve Ötesi derneğinin girişimleri sonucunda oluşturulan bu uygulama  ile başta 16 nisanda yapılacak referandum ve sonrasındaki tüm yerel ve genel seçimler için halk tarafından kullanılan oyun kontrol edilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. T3 Iphone uygulaması ile ister sandık sonuçlarını sisteme girebilir istersenizde girilmiş olan sonuçları kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey uygulamayı indirmek ve seçim günü sandık sonuçları yayınlandıktan sonra uygulamadan sandık numarasını bularak verileri girmenizdir.  Yada daha önce bir başkası tarafından girilmiş bir sonuç var ise doğruluğunu kontrol edin.  mı bilgisayar başında T3 Uygulaması  üzerinden sonuçların teyit edilmesine katkıda bulunabilirsiniz.
 
 

TÜRKİYE T3 İLE SEÇİM GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYOR!

2017 Anayasa Değişikliği Halkoylaması’nda oy verdiğiniz ve(ya) görev aldığınız sandığın tutanağını T3 Tutanak Gönder uygulaması ile T3’e (Türkiye Tutanak Teyit) aktarabilir ve sonuçların kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz!

TUTANAĞIN FOTOĞRAFINI ÇEKİN

İstenen şartları sağlayacak şekilde resmi ve ıslak imzalı seçim sonuç tutanağının fotoğrafını uygulama ile çekin ve gönderin. Seçim güvenliğine katkıda bulunmak bu kadar basit!

T3 SİSTEMİNE GİRİP SONUÇLARI TEYİT EDİN

Fotoğrafı gönderdikten sonra seçim akşamı bilgisayar başında T3 üzerinden sonuçların teyit edilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

T3 Nedir, Nasıl Çalışır?

Türkiye Tutanak Teyit (“T3”) yazılımımızın çalışma prensiplerini, kullandığı yöntemleri ve T3 ile hedeflenen çıktıları hatırlayalım:

 • T3, sandık çevresindeki seçmenlerin mobil uygulamamız aracılığıyla gönderdiği tutanak fotoğraflarının, gönüllüler tarafından, görsel veriden sayısal veriye dönüştürülmesi esasına dayanan bir yazılımdır. Oy ve Ötesi gönüllüsü olsun olmasın, herkes, mobil uygulamamız ile T3’e sandık sonuç tutanağı fotoğrafı gönderebilir.
 • Bilgisayar başındaki T3 gönüllüleri, mobil uygulamadan gelen tutanaklar T3 sistemine yüklendikçe, tutanak fotoğraflarında gördükleri oy adetlerini, sayısal veri olarak sisteme girer. 3 farklı T3 gönüllüsü tarafından aynı sayısal veri girilerek doğrulanmadığı sürece hiçbir tutanak fotoğrafı teyit edilmiş sayılmaz; sistem içerisinde farklı T3 gönüllülerinin önüne düşerek teyit edilmeyi beklemeye devam eder. Bu üçlü teyit mekanizması ile T3, bilinçli ve sistemli şekilde yanlış/yanıltıcı şekilde veri girişi yapılmasını engelleyen önleyici tedbirlere sahiptir. Ancak bu tedbirler, bir tutanağın teyit edilmesini sağlayan 3 farklı kişinin de tutanaktaki okunaklı olmayan kısımları hatalı olarak aynı şekilde yorumlamasından kaynaklanan olası yanlış sonuçları engellenmeye yönelik değildir. Dolayısıyla -oldukça düşük bir olasılık olmakla birlikte- yukarıda belirtilen türden kullanıcı hataları, tarafımızca öngörülen ve bilincinde olunan bir durumdur. Aşağıda da belirtildiği üzere, kısa itiraz süreleri içerisinde seçimlerin tüm paydaşlarına azami fayda sağlamak ve en elverişli yöntemi benimsemek adına bu yöntemi kullanmaktayız.
 • T3 sistemi ile nihai olarak hedeflenen, Oy ve Ötesi’ne ulaştırılan tutanak fotoğraflarında yer alan sonuçlar ile Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı geçici sonuçlar arasında herhangi bir farklılık bulunup bulunmadığını tespit etmeye yönelik bir karşılaştırma yapmak ve varsa, bulunan farkları, itiraz süreleri içerisinde kamuoyu ile paylaşmaktır. İtiraz edip etmeme yönündeki karar, 298 sayılı Kanun uyarınca itiraza yetkili kişilere ait olmakla birlikte; bir sivil toplum kuruluşu olarak benimsediğimiz şeffaflık, toplum menfaatini gözetme ve çözüm odaklılık değerleri çerçevesinde; isteyen kişilerin, kısa itiraz süreleri dâhilinde, T3 karşılaştırma sonucundan faydalanmasına olanak sağlamaya çalışıyoruz.
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar