Ücretsiz Hijackthis Free Antispyware Programı

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiOpen Source
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
HijackThis

hijackthis

Hijackthis Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hijackthis Çok etkili aynı zamanda kullanmasını bilmeyen eller için çok tehlikeli bir yazılımdır. Oluşturduğu raporu uzman kişilere göndererek bu konuda sizi yönlendirmelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendinizi bu konuda iyi olarak tanımlamıyorsanız bu yazılım için mutlaka destek alın. Hijackthis doğru elerde kullanılmadığında ciddi sorunlar meydana getirebilecek tehlikeler barındırmaktadır.  Program trend micro tarafından alındıktan sonra veritabanı ve bazı diğer önemli bölümleri kendi güvenlik yazılımlarına entegre edilmiş ve daha sonra atıl bir şekilde bırakılmıştır. Şuanda bir açık kaynak projesi olarak devam ettirilmektedir.  Hijackthis Programı usta işi bir tespit programıdır.  Bulduklarının içerisinden zararlıları hızlı ve etkili bir şekilde yok etme konusundada oldukça başarılıdır.   Ana Sayfa kilitlenmesi, reklam yazılımları, casus yazılımlar tarafından çıkarılan reklamlar gibi bir çok konuda zararlı temizlemede etkilidir.  

HiJackThis bilgisayarınızı adware, spyware, malware ve diğer istenmeyen programlar tarafından değiştirilen ayarlara karşı tarayan ve çözüm sunan  ücretsiz bir yardımcı programdır. Bir antivirüs veya gerçek zamanlı bir koruma yazılımı değildir. 

 

HiJackThis  öğeleri önceden oluşturulmuş bir veritabanıyla karşılaştırmak yerine öncelikle kaçırma yöntemlerini algılar . Bu yöntem size yeni veya eski tarihlerde bilgisayarınıza yüklenen kötü amaçlı olabilecek yazılımları tespit edip kaldırma imkanı tanır.  Ancak güvenli ve güvenli olmayan öğeler arasında da ayrım yapmaz.  Kullanıcıların, taranan tüm öğeleri araştırması ve kesinlikle uygun olduklarında yalnızca bilgisayarlarındaki öğeleri kaldırmaları gerekir. 

Bu nedenle, Emin değilseniz, herhangi bir şeyi silmeden ÖNCE, bilgili bir uzmana danışmalısınız.

Kimler Hijackthis Kullanmalıdır?

Hijackthis programını kullanabilmek için programın yapısını ve size sunduğu önerilerin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekiyor. Her gösterdiği zararlı değildir. Zararlı olabilecek alanları sizin bulup fixlemeniz gerekir.

Daha önce doctus.org sitesinde hijacktis ekibinin bir parçası olduğum için bu programın işleyişi ve gücü konusunda epey bir bilgiye sahibim.

Hijackthis Nasıl Kullanılır?

Kullanımını kısaca anlatacak olursak.  Program kurulduktan sonra Ana menüde do a system scan and log file düğmesine basarak taramayı başlatacaksınız. Çok kısa süren tarama sonrasında çıkan raporu kendinize güveniyorsanız siz güvenmiyor iseniz uzman bir kişiye göndererek sizi yönlendirmesini bekleyin.

Örneğin internet tarayıcınızın ana sayfası kilitlendi.  Bu raporu aldıktan hemen sonra 06 kodu ile belirtilen bölümleri fixlerseniz bu sorundan kurtulursunuz.

Ama hijackthis tek başına bir güvenlik yazılımı değildir. Sadece bilgisayarınızı acil olarak çalışabilir durumda tutmak için ön aşamadır.

Wikipedia sayfasından yazılım için uyarı ve tanıtım.

Program Merijn Bellekom adlı bir yazılım gelişitiricisi tarafından yazılmış, 2006 yılında Trend Micro firması tarafından satın alınmıştır. Program, zararlı temizliğinde imza veritabanı kullanmadan sezgisel tespite dayalı bir yöntemle kullanılır. Çok hızlı bir tarama ile, zararlı bulaşmamış bir sistemden farklı olarak çalışan işlemlerin bir listesini çıkartır. Bu işlemlerin tamamı zararlı anlamına gelmez ve bilinçsiz kullanımda sisteme büyük hasar verebilir.

İndir

 

Hijackthis Hakkında detaylı bilgiler içerir.

Hijackthis Konusunda tam bir bilgiye sahip değilseniz ve yardım istiyorsanız konu altından yorum yaparak bize ulaşabilirsiniz. Eski tecrübelerimden kalanlar ile hijackthis raporlarınızı yorumlamak için elimden gelen yardımı gösterebilirim.

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar
 • halil10 sene önce
 • Hijackthis kullanımı konusunda yardımınız için teşekkürler