Ücretsiz Hijackthis Free Antispyware Programı

Ücretsiz Hijackthis Free Antispyware Programı

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
555 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]
HijackThis

hijackthis

Hijackthis Çok etkili aynı zamanda kullanmasını bilmeyen eller için çok tehlikeli bir yazılımdır. Oluşturduğu raporu uzman kişilere göndererek bu konuda sizi yönlendirmelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendinizi bu konuda iyi olarak tanımlamıyorsanız bu yazılım için mutlaka destek alın.

Daha önce doctus.org sitesinde hijacktis ekibinin bir parçası olduğum için bu programın işleyişi ve gücü konusunda epey bir bilgiye sahibim.

Kullanımını kısaca anlatacak olursak.  Program kurulduktan sonra Ana menüde do a system scan and log file düğmesine basarak taramayı başlatacaksınız. Çok kısa süren tarama sonrasında çıkan raporu kendinize güveniyorsanız siz güvenmiyor iseniz uzman bir kişiye göndererek sizi yönlendirmesini bekleyin.

Örneğin internet tarayıcınızın ana sayfası kilitlendi.  Bu raporu aldıktan hemen sonra 06 kodu ile belirtilen bölümleri fixlerseniz bu sorundan kurtulursunuz.

Ama hijackthis tek başına bir güvenlik yazılımı değildir. Sadece bilgisayarınızı acil olarak çalışabilir durumda tutmak için ön aşamadır.

Wikipedia sayfasından yazılım için uyarı ve tanıtım.

Program Merijn Bellekom adlı bir yazılım gelişitiricisi tarafından yazılmış, 2006 yılında Trend Micro firması tarafından satın alınmıştır. Program, zararlı temizliğinde imza veritabanı kullanmadan sezgisel tespite dayalı bir yöntemle kullanılır. Çok hızlı bir tarama ile, zararlı bulaşmamış bir sistemden farklı olarak çalışan işlemlerin bir listesini çıkartır. Bu işlemlerin tamamı zararlı anlamına gelmez ve bilinçsiz kullanımda sisteme büyük hasar verebilir.

İndir

 

555 kez indirildi
Halit Vuran

Ücretsiz Hijackthis Free Antispyware Programı Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. halil dedi ki:

    Hijackthis kullanımı konusunda yardımınız için teşekkürler