Ücretsiz Apache OpenOffice Ofis Yazılımı

Ücretsiz Apache OpenOffice Ofis Yazılımı

LisansÜcretsiz
DilTürkçe +
Dosya Boyutu123 Mb
ÜreticiApache
İşletim SistemiWindows Tümü
Eklenme Tarihi6 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (123 Mb)
1103 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 1 Oyu: 5]


Apache OpenOffice Excel Word Yerine Ücretsiz Alternatif

 Open Office,  Açık kaynak kodlu ücretli MS Office alternatifi kaliteli bir yazlıımdır.  Ücret ödemek istemeyen, lisans veya internette korsan yazılım peşinde koşmak istemeyenler için ideal bir programdır. Apache Open Office ismi ile anılan bu paketin tüm fonksiyonları ile ücretsiz olarak kullanılabildiğini ısrarla vurgulamak isterim. Windows için şuan sadece 32 bit sürümü olan programın Linux 32 bit ve 64 bit sürümleri ile Os X için kullanılabilir paketleri mevcuttur.  Microsoftun yaptığı en iyi yazılım olarak gördüğüm ofiice bölüme rakip olarak kullanabileceğiniz open office ev kullanıcıları, ve küçük işletmeler için tüm ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir. 

Ms Office ile neredeyse tam bir uyum içinde çalışmaktadır.  Türkçe Dil Seçeneği ile, Word, Excel, Access benzeri veritabanı ile sizlere büyük kolaylık sunar.

OpenOffice.org , “tüm platformlarda çalışan uluslararası ve lider bir ofis yazılımı yaratma” amacıyla kurulan, açık kaynak kodlu bir yazılım projesidir. OpenOffice.org’un tüm arayüzleri ve XML tabanlı dosya biçimi açık standartlara sahiptir.

OpenOffice.org projesi kapsamında oluşturulan kelime işlemci, tablolama yazılımı, sunum ve çizim programları, her zaman alışılan ofis programlarıyla tam uyumluluk sağlar. Bu nedenle diğer (ücretli) ofis yazılımları için en önemli ve ücretsiz alternatiflerden biridir. OpenOffice.org’un güncel sürümleri tamamen Türkçe’dir.

Türkçe OpenOffice.org projesi, dünyanın dört bir yanındaki Türkçe dilini konuşanlara yönelik olarak bu ürünün bilinirliğini artırmak amacıyla başlatılmıştır. Bu amaçla, proje çerçevesinde OpenOffice.org kullanıcıları,

  • Bilgilendirici web sayfaları ve belgelere ulaşabilecekler,
  • Güncel Türkçe OpenOffice.org yazılımını temin edebilecekler,
  • Türkçe OpenOffice.org yansılarına ulaşabilecekler,
  • Türkçe dil desteğini geliştirebilecekler,
  • İmla denetimi gibi konularda Türkçe dil desteğini verebilecekler
  • Türkiye ve Türkçe konuşulan ülkelerde OpenOffice.org’un yaygınlığını artırabilecekler.

Sağda yer alan çubukta, çalışmayla ilgili hazırlanan bağlantılara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Soldaki menüler ise, genel olarak OpenOffice.org projesi hakkında İngilizce bilgi verecektir.

Apache Open Office

Neden Apache OpenOffice kullanmalıyım? –

Apache OpenOffice lider olan açık kaynak ofis yazılım paketi için Yazım programı (Word gibi ), Hesaplama Tabloları (excel), sunumlar ,(Power Point) , veritabanları (Access) ve daha bir çok programı içerisinde barındıran bir paket programdır. Türkçe dahil olmak üzere bir çok dilde kullanılabilmektedir. Ağ bilgisayarlarında çalışır. Tüm verilerinizi güvenli olarak saklar. Neredyse diğer tüm genel ofis yazılım paketlerine ait dosyaları okur, yazar, değiştirebilirsiniz. Ev veya iş farketmeksizin her türlü işiniz için tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilirsiniz. Openoffice projesine katılmak ve destek sunmak isterseniz buradaki bağlantıdan bilgilere ulaşabilirsiniz.

OpenOfice Genel Özellikleri

  • Apache OpenOffice, yirmi yıldan fazla bir süredir devam eden yazılım mühendisliğinin bir sonucudur. Baştan itibaren tek bir yazılım parçası olarak tasarlanan ürün, diğer ürünlerin uyuşamayacağı bir tutarlılığa sahip. Tamamen açık bir geliştirme süreci herkesin hataları bildirebileceği, yeni özellikler isteyebileceği veya yazılımı geliştirebileceği anlamına gelir. Sonuç: Apache OpenOffice, ofis yazılımınızın yapmasını istediğiniz her şeyi, istediğiniz şekilde yapar.
  • Apache OpenOffice’in öğrenmesi kolaydır ve zaten başka bir ofis yazılımı paketi kullanıyorsanız, hemen OpenOffice’e gidersiniz. Dünya çapındaki ana dil topluluğumuz, OpenOffice’in muhtemelen kendi dilinizde mevcut olması ve desteklenmesi anlamına gelir. Zaten başka bir ofis paketinden dosyalarınız varsa – OpenOffice muhtemelen bunları zorlukla okuyacaktır.
  • Hepsinden iyisi, Apache OpenOffice tamamen ücretsiz olarak herhangi bir lisans ücreti alınmadan indirilebilir ve kullanılabilir. Apache OpenOffice, Apache 2.0 Lisansı altında yayınlandı. Bu, herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz – ev, ticaret, eğitim, kamu yönetimi. İstediğiniz sayıda bilgisayara yükleyebilirsiniz. İstediğiniz kişilere kopyalarını çıkarabilir ve aileye, arkadaşlara, öğrencilere, çalışanlara verebilirsiniz.

Apache OpenOffice Kurulum ve Ayarları Videolu Anlatım

Apache openeoffice kurulumuna ve genel tanıtımına ilişkin bilgilere bu video içerisinden ulaşabilirsiniz.

1103 kez indirildi
Halit Vuran