Proforma Fatura Örneği indir

Proforma Fatura Örneği indir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi10 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
1027 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Genel Puan

2014-07-14 13-25-24 Ekran görüntüsüÜcretsiz Türkçe içerikli Excel formatlı Proforma Fatura Örneği 

Xls ve diğer elektronik tablo olarak nitelendirilebilecek tüm formatları destekleyen programlarda açılabilin Excel veya open ofice calc ortamında hazırlanmış tüm hesaplamaları formüllenmiş sadece firma adı ve alıcı adı gibi bilgileri girerek kullanabileceğiniz proforma fatura programıdır.

Excel ortamında hazırlanmış olmasının bir çok avantajı vardır. İstediğiniz gibi düzenleyebilir ve çoğaltabilirsiniz.  Proforma fatura hemen her firmada günün birinde mutlaka lazım olabilecek birşeydir.

Program arşivinizde bulunması sizin faydanızadır.

proforma fatura

Proforma Fatura Nedir, Nasıl Kullanılır

Usd veya Tl veya istediğiniz bir başka para birimine rahatlıkla çevirebilirsiniz.  İndirdiğiniz bu proforma fatura örneğini kendi bilgileriniz doğrultusunda istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Proforma fatura bir teklif faturasıdır. Bir mali yükümlülük taşımamaktadır. Bu fatura karşılığı mal sevkiyatı yapılmaz ve para ödenmez.

En önemli amacı, ihracatçının ürününün bu fatura ile ithalatçıya teklif edilmesidir. Proforma fatura, alıcı ile satıcı arasında gerçekleşen anlaşmanın en pratik kanıtıdır.

Bu fatura, satı2014-07-14 13-23-56 Ekran görüntüsücı tarafından alıcı adına düzenlenen ve yapılan anlaşma ile ilgili her türlü detayı gösteren ön faturadır. Malın cinsi, miktarı, birim fiyatı, toplam tutarı, döviz cinsi, son yükleme tarihi, teslim şekli, ödeme şekli gibi her türlü detay gösterebilir.

Alıcının ön hazırlık yapabilmesi için önemli olan bu faturalar, kesin fatura niteliği taşımaz.

1027 kez indirildi
Halit V.