Barnabas İncili

Barnabas İncili

LisansÜcretisz
DilTürkçe
Dosya Boyutu2.2 Mb
Üreticithereisonlywe
İşletim SistemiAndroid 2.3+
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (2.2 Mb)
845 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 1 Oyu: 5]

Barnabas İncili Android UygulamasıBarnabas İncili Android Uygulaması

Barnabas İncili 4 Kutsal kitaptan biri olan incilin en çok konuşulan ve hristiyan otoriteleri tarafından pekte kabul gördüğünü söyleyemeyeceğimiz versiyonudur.  Cep Telefonunuz veya tabletinize indirceğiniz bu uygulamada sadece barnabas incili bulunmaktadır.

İncil her ne kadar tahrif edilmiş olsada özünde ana mesajı taşımaktadır. Buda Tek Allaha iman etmektir.  Barnabas incili bu bağlamda diğer incillerden farklı olarak İsa peygamberi putlaştırmamakta ve sadece Allahın elçisi olarak görmektedir.

Selam üzerimize olsun. Bu incilin İsa’nın havarilerinden Barnabas tarafından yazılmış olduğuna inanılmaktadır. Hristiyan otoriteleri yıllarca bu incili saklamışsalar da Allah’a şükür günümüzde ortaya çıkmıştır. Bu incilin, bugün kabul edilen incillerden en büyük farkı Hz. İsa’yı, Selam üzerine olsun, Allah’ın elçisi olarak tanıtması ve Hz. Muhammed’i, Selam üzerine olsun, müjdelemesidir. Ayrıca bu metin birçok açıdan Kuran ile paralellik gösterir.

Alıntı: “Nasıl bir kişi gözleri ile göğü ve yeri bir arada göremezse, Allah’ı ve dünyayı (birlikte) sevmek de işte böyle imkansızdır. Ne kadar akıllı olursa olsun, hiç kimse, birbirine düşman iki efendiye hizmet edemez; çünkü, biri seni severse, diğeri senden nefret edecektir. İşte, ben size gerçekten söylüyorum ki, Allah’a ve dünyaya (bir anda) hizmet edemezsiniz, çünkü dünya yalancılık, aç gözlülük ve eza ile cefa doludur. Bu bakımdan, dünyada rahat edemez, ancak zulüm ve yenilgi görürsünüz. Dolayısıyla, Allah’a hizmet edin ve dünyayı hakir görün. Benden ruhlarınız için sekinet elde edeceksiniz; sözlerime kulak verin, çünkü size doğruyu söylüyorum.”

Bu incilin okunup incelenmesi hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için şu açılardan önemlidir:

– Allah’ın doğru bilinmesi.
– Hz. İsa’nın iyi tanınması.
– Allah’ın peygamberi Hz. İsa’nın yaşamından örnek alınması.
– ‘Kalp temizliği’ ilkesinin hatırlanması ve dünyevileşme, materyalizm, şekilcilik, soğukluk vb. hastalıklardan kurtulunması.
– Müslüman ve Hristiyan toplulukları arasındaki kutuplaşmanın sona ermesi ve İbrahimi inanç sistemi altında birleşilmesi.

Hatırlatma: Hz. İsa’ya verilen ‘İncil’, yazılı bir metin değildir. Dolayısıyla bu metin Hz. İsa’nın sözlerinden oluşan, hadis kitabı niteliğinde bir eser olarak algılanmalıdır. Ayrıca Hz. İsa’nın bir resul olduğu, dolayısıyla kendine has bir şeriate sahip olduğu hatırlanmalı ve bu yüzden de bazı konularda Hz. Muhammed’den farklı hüküm vermiş olabileceği bilinmelidir. Ancak her ne olursa olsun, iki hazret de Müslüman olmada, yani İbrahimi yolu izlemede ortaktırlar.

Ücretsiz Program.Org Projesi Yürütücüsü

Yasal ve Ücretsiz yazılımlara ulaşmanız temel amacımızdır. Bu sitede size ücretli olan bir çok yazılımın ücretsiz alternatiflerini sunmayı ve sizi serial veya Crack ararken başınıza gelebilecek güvenlik sorunlarından korumayı hedefliyoruz.

Lütfen Bizi Destekleyiniz.

845 kez indirildi
Halit Vuran