Ezan Vakit Programı

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans
 • ÜreticiEzan.vakti.com
 • İşletim Sistemi
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Ücretsiz Ezan Vakit Programı

Ücretsiz Ezan Vakit Programı

2003 senesinden bu yana güncellenen ve gelişen programımızın son sürümünü burada tanıyabilir ve indirebilirsiniz, bu başlık altında ezan’ı vakit’in kullanımı ile ilgili temel bilgiler verilmektedir. Ezan’ı Vakit programı ücretsizdir, dilediğiniz gibi kopyalayabilir, kullanabilir, dağıtabilir, forum ve web sayfalarında paylaşabilirsiniz, ama programımız kesinlikle hiçbir kişiye ve kuruma belli bir ücret veya mal karşılığı satılamaz. 

Program hakkında önerileriniz şikayetleriniz ve istekleriniz için Buraya Tıklayabilirsiniz.
2010 yılının en büyük güncellemelerinden birisi istediğiniz mevkiiye ait olan vakitleri diyanet’in web sitesinden çekebilmenizdir, internet bağlantınız var olduğu sürece bu formu kullanabilirsiniz, Güncelleme 1 aylık yapıldığı için devamlı suretle internet bağlantısıda istememektedir. Vakitlerin güncel olmaması durumda program açılırken otomatik olarak sizi güncelleme formuna yönlendirmektedir. Vakit kaydırma özelliği sayesinde ilçelerde oturuyorsanız (+) (-) dakika sayesinde vakitleri bulunduğunuz yere uydurabileceksiniz. Ayrıca aylık vakitleri Excel tablosu olarak da döküm alabilirsiniz, Sil butonuna bastığınız taktirde diyanet’in vakitleri silinerek dahili veritabanında ki vakitler kullanılır.

Programın ana ekranında AYARLAR butonuna tıklandığında aşağıdaki formu göreceksiniz, bu formda hangi şehire ait vakitleri görmek istiyorsanız değiştirebilir, okunacak olan ezanları test edip özelleştirebilir ve diğer ayarları seçebilirsiniz.

Şehir arama kutusuna tıklandığınızda seçmek istediğiniz şehire ait bir kaç harf yazdığınızda otomatik olarak konumlandırılırsınız, klavyeden şehir kutusunun içindeyken ENTER tuşuna basıldığında karşınızda aşağıdaki mesaj kutusu gelecektir, seçimi onaylarsanız varsayılan şehir seçtiğiniz şehir olacaktır.Bu özellik sadece dahili veritabanı kullanılırsa aktif olacaktır, diyanet güncellemesi aktif olduğu zaman otomatik olarak pasif hale gelecektir.

Ayarlar formunun Diğer Ayarlar bölümünde programla ilgili bazı ayarları değiştirebilirsiniz. Programın her açılışında hadis gösterimi, Programın kapatılırken onay istemesi, Ezan okununmadan önce Winamp ve Media Player programlarının otomatik olarak kapatılması, ezan ve besmele seslerini dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.
Vakit Öncesi Uyarılar alanında ise Sabah, Öğle, İkindi, Akşam ve Yatsı vakitleri çıkmadan önce uyarı verilip verilmeyeceğini, eğer uyarı verilecekse kaç dakika önceden uyarı alacağınızın kayıtlarını girebilirsiniz.
Ezan’ı vakit programının diyanet sitesinden güncelleme sorunu giderilmiştir, programın güncellenebilmesi için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 7-8 ve Vista işletim sistemlerinde ezan’ı vakit programının yönetici olarak çalıştırılması gerekebilir. ezan’ı vakit programının kısayolu üzerinde farenin sağ tuşuna basarak ilgili seçeneği görebilirsiniz.

Kurulum ;

1- ezan’ı vakit programını açtığınızda Güncelleme bulundu uyarısına evet şeklinde onay veriniz.

2- ezan’ı vakit Güncelleme formundaki güncelle butonuna basınız.

3- güncelleme tamamlandığında aşağıdaki mesaj ekranını alacaksınız, yeni programı çalıştırmak için onay veriniz.

 

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar