MSCOMM32.OCX indir

MSCOMM32.OCX indir

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu102 KB
ÜreticiMicrosoft
İşletim SistemiWindows Tümü
Eklenme Tarihi3 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (102 KB)
579 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 1 Oyu: 5]

MSCOMM32.OCX dosyası Visiual basic tabanlı programların çalışması esnasında ihtiyaç duyulan bir dosyadır.  Bu dosyanın eksik olması ile genellikle iki tarz hata meydana gelmektedir. MSCOMM32.OCX hatası sebebi ve çözümü için yazımıza göz atmaya devam edin.

  • Run-time error ‘339’: ve   Component ‘MSCOMM32.OCX’ or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid  hatalarını alıyorsanız MSCOMM32.OCX download edip ilgili klasörüne kopyalamanız gerekmektedir.
Bir uygulama MSCOMM32.OCX dosyasına ihtiyaç duyduğunda Windows ilgili ocx dosyasını sistem klasörlerini içerisinde kontrol edecektir. Dosya eksik veya eski ise uygulama düzgün çalışmayacak ve hata mesajları alacaksınız. Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk işlem MSCOMM32.OCX indirmek olacaktır.
Çalıştırmak istediğiniz Yazılım, .OCX dosyalarının olmaması durumuda kendi içerisinde bulunan exe dosyası içerisinden yüklemeye çalışacaktır. Uygulama içerisinde bulamadığı andan itibaren otomatik olarak Windows sistem klasörlerini kontrol edecektir.  Bu nedenle sorunun kaynağını ortadan kaldırmak için Ocx dosyasını işletim sisteminize uygun olarak aşağıdaki klasörlere kopyalayınız.

.OCX dosyalarını doğrudan Windows’a yükleme.

  1. .OCX dosyasını C: \ Windows \ System32 \ klasörüne kopyalayın. (32 bit)
  2. .OCX dosyasını C: \ Windows \ SysWOW64 \ klasörünüze kopyalayın. (64 bit)
  3.  Başlat > Çalıştır > regsvr32.exe MSCOMM32.OCX tamam diyoruz.

 

579 kez indirildi
Halit Vuran