Proforma Fatura Örneği Excel Dosyası İndir

Proforma Fatura Örneği Excel Dosyası İndir

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu10 Kb
Üreticihttp://www.dinamikkobi.com.tr/
İşletim Sistemiwin xp/7/8
Eklenme Tarihi1 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (10 Kb)
43042 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 2 Oyu: 3.5]

Proforma Fatura Örneği – Güncellendi 2018

Proforma Fatura Örneği Excel formatında hazırlanmış ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ücretsiz bir çalışmadır.  XLS formatında hazırlanmış proforma fatura örneği indirmek ve kolay bir şekilde proforma fatura oluşturmak için tek yapmanız bilgisayarınıza dosyayı kaydetmek ve çalıştırmaktır.  

Excel ortamında hazırlanmış tüm hesaplamaları formüllenmiş sadece firma adı ve alıcı adı gibi bilgileri girerek kullanabileceğiniz basit bir excel çalışmasıdır. 

Excel ortamında hazırlanmış olmasının bir çok avantajı vardır. İstediğiniz gibi düzenleyebilir ve çoğaltabilirsiniz.  Çok sıklıkla işinizi görebileceği gibi indirdikten sonra unutabileceğiniz bir dosyada olabilir. Ama arşivinizde bu excel çalışmasını bulundurmanız faydanıza olacaktır. 

Proforma Fatura Nedir, Nasıl Kullanılır

Usd veya Tl veya istediğiniz bir başka para birimine rahatlıkla çevirebilirsiniz.  İndirdiğiniz bu proforma fatura örneğini kendi bilgileriniz doğrultusunda istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Proforma fatura bir teklif faturasıdır

Bir mali yükümlülük taşımamaktadır. Bu fatura karşılığı mal sevkiyatı yapılmaz ve para ödenmez.

En önemli amacı, ihracatçının ürününün bu fatura ile ithalatçıya teklif edilmesidir. Proforma fatura, alıcı ile satıcı arasında gerçekleşen anlaşmanın en pratik kanıtıdır.

Bu fatura, satıcı tarafından alıcı adına düzenlenen ve yapılan anlaşma ile ilgili her türlü detayı gösteren ön faturadır. Malın cinsi, miktarı, birim fiyatı, toplam tutarı, döviz cinsi, son yükleme tarihi, teslim şekli, ödeme şekli gibi her türlü detay gösterebilir.

Alıcının ön hazırlık yapabilmesi için önemli olan bu faturalar, kesin fatura niteliği taşımaz.

Proforma Fatura İndir

Excel Proforma fatura dosyanı indirmek için tek yapmanız gereken sol üst köşede yer alan hemen indir düğmesine dokunmaktır. 10 Saniye içerisinde indirme sayfasına yönelmiş olup dosyanızı indirebilirsiniz. Çalışma ile ilgili takıldığınız bir nokta olursa bize sorabilirsiniz.

proforma fatura excel indir

43042 kez indirildi
Halit Vuran

Proforma Fatura Örneği Excel Dosyası İndir Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. Sinan dedi ki:

    KDV %18

    0,18 TL değil sakız parası gibi.