Türk Lirası (TL) Simgesi Programı

Türk Lirası (TL) Simgesi Programı

LisansFreeware/Ücretsiz
DilTürkçe
Dosya Boyutu1.1 MB
ÜreticiTCMB
İşletim SistemiWindows XP/Vista/7
Eklenme Tarihi5 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (1.1 MB)
503 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

Türk Lirası (TL) Simgesi Programı

Tcmb tarafından yayınlanan ve yeni TL simgesi olarak hayatımıza giren bu sekli bilgisayarınızı kullanırken kolaylıkla elde edebilmeniz için tasarlanmış küçük bir ücretsiz araçtır.

Uygulamayı çalıştırdığınızda sisteminize TL simgesi içeren AbakuTLSymSans adında yeni bir yazı tipi yüklenecektir. Metin editörünüzde bu yazı tipini seçtikten sonra “Alt Gr + T” tuş kombinasyonunu kullanarak TL simgesini yazılarınızda kullanabilirsiniz.

T.C Merkez Bankası tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen “TL Simge Yarışması” sonucunda Tülay Lale tarafından hazırlanan simge Türk lirası simgesi olarak seçildi.
Türk Lirası (TL) Simgesi Programı

 

Ücretsiz Program.Org Projesi Yürütücüsü

Yasal ve Ücretsiz yazılımlara ulaşmanız temel amacımızdır. Bu sitede size ücretli olan bir çok yazılımın ücretsiz alternatiflerini sunmayı ve sizi serial veya Crack ararken başınıza gelebilecek güvenlik sorunlarından korumayı hedefliyoruz.

Lütfen Bizi Destekleyiniz.

503 kez indirildi
Halit Vuran