Winrar 64 Bit Türkçe İndir

[rating_form id="1" txt_score="%1$s"]
[rating_form id="1" score="false" total="false"]
[rating_form_results id="1"]
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiRar Lab
 • İşletim Sistemi W

Winrar Sıkıştırma Programı 64 Bit 

WinRAR dosya sıkıştırmak ve şifrelemek için için en ideal ve popüler programların başında gelmektedir. Çok basit bir arayüz ve kullanım kolaylığı sayesinde ilk defa sıkıştırma işlemi yapacak kullanıcılar bile kolaylıkla sıkıştırma işlemi yapabilirler. Ayrıca demo olarak sunulan sürümün neredeyse tam sürüm kadar kullanışlı olmasıda size ömür boyu olarak demo kullanma imkanı veriyor. 

Winrar 64 Bit Nedir Nasıl Anlaşılır?

Winrar 64 Bit Programının 32 bit ile arasında temel olarak bir farklılık bulunmamaktadır. Mimari yapıları haricinde yaptıkları işler tamamen aynıdır. İşletim sisteminiz 64 Bit ise hem 32 bit hemde 64 bit kullanabilirsiniz. 64 Bit işletim sisteminlerinde 64 bit mimarisindeki programlar daha hızlı çalışmaktadır. Fakat 32 bit işletim sisteminiz var ise sadece 32 bit programları kullanabilirsiniz.  İşletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmiyor iseniz 32 bit 64bit nedir ve nasıl anlaşılır gibi bir soru kafanızda var ise Windows bilgisayarlarımda sağ klik yapıp özelliklere tıklayın. Açılan pencerede Sistem bölümü içinde Sistem Türü kısmında işletim sisteminize ait bilgiler yer almaktadır.

32 bit ve 64 bit nedir ve nasıl anlaşılır?

İşletim sistemleri değişik bit değeri üzerinden yazılmaktadır. Bu farkı anlamak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır: 
Masaüstüde bulun “Bilgisayarım” kısayoluna sağ fare tuşu ile tıklayın ve “Özellikler” sekmesini açın. 
Açılan pencerede Sistem > Sistem Türü kısmında işletim sisteminizin bit değeri yazacaktır. Buna göre de aşağıda size uygun dosyayı indirin ve çalıştırın.

Winrar 32 Bit İndir

WinRAR 128/256 AES Şifreleme Teknolojisini kullanıyor
 

Vincent Rigmen ve Joan Daemen, RijnDael şifresi olarak da bilinen Gelişmiş Şifreleme Standardı, AES, şifreleme algoritmasını geliştirdi. 2001 yılında ABD Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü, güvenli veri şifrelemesi için AES’i endüstri standardı olarak kabul etti. Bu yöntem hem donanım hem de yazılımda dünya çapında kullanılmaktadır.

AES Şifreleme, yıllarca standart şifreleme algoritması olan ve hem devlet kurumları hem de bankalar tarafından yaygın olarak kullanılan DES (Veri Şifreleme Standardı) gibi yöntemlerden daha yüksek bir güvenlik sağlar.

Bununla birlikte, önceki algoritmalar yeterince güvenli değildi çünkü hacker’ların bir baytı değiştirerek ve mesajda yapılan değişiklikleri arayarak kodu çözmelerini etkili bir şekilde engellemediler. Bu, ‘kaba kuvvet’ saldırıları önceki şifreleme algoritmalarını kırmada nispeten başarılı olduğundan, yeni bir şifreleme standardı geliştirmenin ana nedenlerinden biriydi.

Modern AES şifrelemesi, 128 veya 256 bit anahtar kullanır. Anahtardaki bit sayısı arttıkça, anahtar kombinasyonları mümkün olur ve bu nedenle kodun kırılması zorlaşır.

AES-128 Bit: 340.282.366.920.938.463.463.374.607.431.768.211.456 olası tuş kombinasyonları

AES-256 Bit: 115.792.089.237.316.195.423.570.985.008.687.907.853.269.984.665.640. 564.039. 457. 584.007.913.129.639.936 olası tuş kombinasyonları

WinRAR, şifreleme standardını “RAR 5.0” formatı ile AES 128’den AES 256’ya değiştirdi. Bu nedenle, daha güçlü AES Şifrelemesi kullanmak için RAR 5.0 formatını kullanmanızı şiddetle öneririz.

Bununla birlikte, AES – 128 Bit de güçlüdür ve gizli sınıflandırılmış bilgileri şifrelemek için hükümetler ve askeri tesisler tarafından kullanılır.

Devlet kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, WinRAR, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler ve diğer birçok kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır.

WinRAR Şifreleme Algoritması, RAR 5.0 ile geliştirildi

 • Parola tabanlı anahtar türetme işlevi şimdi WinRAR güvenlik mekanizmasının çekirdeği olan HMAC-SHA256 kullanılarak (PBKDF2) temel alınmıştır.
 • Özel şifre doğrulama değeri, dosyanın tamamını açmak zorunda kalmadan çoğu yanlış şifreyi tespit etmenizi sağlar.
 • Arşiv başlıkları şifrelenmemişse (“dosya adlarını şifrele” seçeneği devre dışı bırakılmışsa), şifreli RAR 5.0 dosyaları için dosya sağlama toplamı, üçüncü tarafların sağlama alanlarını temel alan dosya içeriğini tahmin etmesini önlemek için şifreye bağlı özel bir algoritma kullanılarak değiştirilir.

Bir bakışta WinRAR

 • WinRAR içinde entegre olmuş birçok fonksiyon ile arşivlerinizi organize etmeye yarayan güçlü bir sıkıştırma programidir.
 • Sıkıştırma söz konusu ise, WinRAR sizi kalabalığın başına geçirir. Sürekli olarak daha küçük arşivler üreten WinRAR rakiplerinden daha hızlı sıkıştırır. Böylece depolama alanından, taşıma maliyetinden ve değerli çalışma zamanınızdan tasarruf edersiniz.
 • WinRAR tüm popüler sıkıştırma formatlarını destekler (RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z and 7-Zip).
 • WinRAR multimedya dosyaları için de idealdir. WinRAR bu tür dosyaları otomatik olarak tanır ve en iyi sıkıştırma metodunu seçer. Özel sıkıştırma algoritması multimedya dosyalarını, yürütülebilir dosyaları ve nesne kütüphanelerini özellikle iyi sıkıştırır.
 • WinRAR arşivleri parçalara ayırmanıza olanak sağlar, böylece bu parçaları ayrı ayrı birçok diske kaydedebilirsiniz.
 • WinRAR internet üzerinden dosya göndermek için de idealdir. 256 bit parola şifreleme ve tasdik edilmiş imza teknolojisi ile WinRAR size dosya gönderirken aradiğiniz huzuru verecektir
 • WinRAR bir shareware´dır, yani programı yakından inceleme şansına sahipsiniz. WinRAR´ı kullanmak ilk 40 gün tamamen ücretsizdir.
 • WinRAR lisansı tüm dil ve işletim sistemleri için mevcuttur. Birden çok lisans satın almışsanız, bunları kişisel ihtiyaclarınızı karşılayacak şekilde değişik versiyonlar halinde kullanmanız bile mümkündür.

Tek bir programla Sıkıştır, Şifrele, Paketle ve Yedekle

Dünya çapındaki 500 milyonu aşkın kullanıcısı, WinRAR’ı günümüzün en popüler sıkıştırma programı yapmaktadır.

Verimli ve güvenli bir dosya transferi, daha hızlı e-posta iletimi ve iyi düzenlenmiş bir veri depolaması için gerekli olan dosya sıkıştırmanın daha iyi bir yolu yoktur.

RAR ve WinRAR Windows 10 (TM) ve diğer işletim sistemlerine tamamen uyumludur. 50’den fazla dilde hem 32bit, hem de 64bit versiyonlarında mevcuttur. Ayrıca WinRAR, Unicode kullanan tüm ülkelerde tamamen kabul edilmiş tek sıkıştırma programıdır. Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar
in tempus leo. id Praesent fringilla id, vel, et, quis nec neque.