WordPress Resim Sıkıştırma ve Boyut Küçültme Eklentisi

WordPress Resim Sıkıştırma ve Boyut Küçültme Eklentisi

LisansÜcretsiz
Dilİngilizce
Dosya Boyutu6.8 Mb
ÜreticiEWWW Image
İşletim SistemiLinux
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (6.8 Mb)
779 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 0 Oyu: 0]

EWWW Image Optimizer WordPress kullanıcıları için geliştirilmiş ücretsiz bir resim boyutunu küçültme, sıkıştırma eklentisidir. Resimlerin kalitesini bozmadan belirli bir oranda alan açmanıza olanak sağlar. Eklenti sayesinde disk alanı sıkıntısı yaşayanlar bir nebzede olsun rBulk_Optimize_ resim sıkıştırma eklentisi ewwwahatlayacaktır. Eklenti edavadır.  Bu eklenti sayesinde JPG to PNG veya PNG to JPG formatları arasında değişikliklerde yapabilirsiniz.  Jpg formatını pngye, Png formatınıda jpg formatına dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise ortam sekmesinde Kütüphane bölümüne gelerek yapabilirsiniz. Burada karşınıza çıkacak pencereden ister tek tek resim opitimizasyonu veya isterseniz formatlar arası dönüşümü sağlayabilirsiniz.

Eklenti Yüklendikten sonra yapmanız gerekenleri sıralamak gerekirse çok bir işiniz olduğunu söyleyemeyiz. Yönetici menüsünde ‘Ortam’ sekmesine tıklayınız ve burada Bulk Optimize  seçeneğini seçiniz. Bu aşamadan sonra sunucunuzda bulunan resimleri araştırmak istediğine dair bir uyarı alacaksınız buradan import images düğmesine tıklayacaksınız.  Belirli bir süre tarama yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan pencereden Start optimizing demeniz yeterli olacaktır.

optimize-images-ayarlar

Resimlerin türüne boyutuna, sıkıştırılma oranlarına bağlı olarak %10-15 arası bir alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bazı resimlerde sıkıştırma oranları %35-45 arasına kadar çıkabilmektedir.

 

 

779 kez indirildi
Halit Vuran

WordPress Resim Sıkıştırma ve Boyut Küçültme Eklentisi Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. mustafa dedi ki:

    Wordpres için resim boyutunu güncelmekte iyi bir eklentidir. Jpg dosyalarını pngye çevirebilmesi büyük bir avantaj aynı zamanda