Amin Maalouf Semerkant E Kitap indir

Amin Maalouf Semerkant E Kitap indir

LisansBilinmiyor
DilTürkçe
Dosya Boyutu287 Kb
ÜreticiAmin Maalouf
İşletim SistemiWin,Linux,Mac
Eklenme Tarihi4 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (287 Kb)
1585 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 3 Oyu: 3]

İndireceğiniz Bu E Kitap dosyası Amin Maaloufu meşhur eden en önemli edebiyat eserlerinden olan Semerkant kitabıdır. Kitabın Yasal Hakları hakkında kesin birşey söyleyemeyeceğim. Sadece gördüğüm kadarı ile internet ortamında bolca dağıtılmaktadır.

amin maalouf semerkant e kitapAşağıda bu harika kitaptan bir alıntı vardır.

Bazen Semerkant‘ta, ağır ve kasvetli bir günün bitiminde, kentin işsiz güçsüz takımı, baharat çarşısının yanı başındaki iki meyhane çıkmazında, Sogd ülkesinin kokulu şarabını içmek için değil, ama gelen gideni gözetlemek ya da çakırkeyif bir kaç akşamcıya saldırmak için dolanıp durur. Ele geçirilen kişi yere serilir, hakaret edilir, baştan çıkartan şarabın kızıl ığını ona yüz yıllar boyu hatırlatacak olan bir cehennem ateşine sokulur.

İşte Rubaiyat, 1072 yazında, böyle bir olay üzerine yazılmaya başlandı. Ömer Hayyam yirmi dört yaşındaydı ve bir süredir Semerkant’ta bulunuyordu. O akşam, meyhaneye mi gitmişti yoksa dolaşıp dururken rastlantılar mı onu oraya………….

Yasal Uyarı:  Kitap telif hakkı içerebilir. Bundan dolayı sitemizin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca eğer bu kitap ile ilgili bir telif hakkı sahibi iseniz iletişim bölümümüzden bilgilerinizi ilettiğiniz taktirde sitemizden içerik kaldırılacaktır.

1585 kez indirildi
Halit Vuran