Google Classroom Apk indir

Google Classroom Apk indir

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuDeğişken
ÜreticiGoogle
İşletim SistemiAndroid 4.0+
Eklenme Tarihi2 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (Değişken)
507 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...
Lütfen Oy Verin
[Toplam : 1 Oyu: 2]

Classroom Android Apk , Sanal ortamdaki google destekle sınıf projesi diyebileceğimiz bir sosyal sorumluluk kapsamında ele alınabilecek çok yararlı bir hizmettir. Google hesabı olan herkesin kullanabileceği ücretsiz bir hizmet olan Clasroom özellikle,  okullar, dershaneler, sivil toplum örgütleri, çeşitli konularda online ders veren topluluklar faydalanabilir.  Sistemin işleyişi kısaca ders verecek kişi sanal ortamda öncelikle sınıfını oluşturacak, sistem bu sınıfa bir numara verecek, bu numara o konuda ders görmek isteyen herkese dağıtılacak ve dersi almak isteyen öğrenciler veya üyeler sınıfa katıl diyerek bu projeye dahil olacaklar.  Classroom, bir çok online eğitim sisteminin bir benzeri gibi tasarlanmış olsada ücretsiz ve google desteğini arkasına almasıyla diğerlerinden farklılaşıyor.

Lütfen Oy Verin
[Toplam : 1 Oyu: 2]

 

Uygulamanın ve Sistemin Özellikleri ;

Classroom kullanımı çok sayıda fayda sağlar:
• Kolayca ayarlanır – Öğretmenler, doğrudan öğrenci ekleyebilir, derse katılmalarını sağlayacak kodları sınıflarıyla paylaşabilir. Ayarların yapılması sadece birkaç dakika alır.
• Zaman kazandırır – Basit ve kağıt gerektirmeyen ödev akışı öğretmenlerin hızlıca ödev oluşturup incelemesine ve bunları notlamasına olanak tanır. Üstelik, bu işlemlerin hepsi tek bir yerde yapılır.
• Organizasyonu iyileştirir – Öğrenciler tüm ödevlerini ödevler sayfasında görebilir ve tüm sınıf materyalleri (ör. dokümanlar, fotoğraflar ve videolar) otomatik olarak Google Drive’daki klasörlere yerleştirilir.
• İletişimi geliştirir – Classroom, öğretmenlerin duyuru göndermesine ve anında sınıf tartışması başlatmasına olanak tanır. Öğrenciler, birbirleriyle kaynak paylaşabilir veya akıştaki sorulara cevap verebilir.
• Uygun maliyetli ve güvenlidir – Diğer Eğitim için G Suite hizmetlerimiz gibi Classroom da reklam içermez, içeriğinizi veya öğrenci verilerini asla reklam amaçlı kullanmaz ve ücretsizdir.

İzinlerle İlgili Bildirim:
Kamera: Kullanıcının fotoğraf veya video çekip bunları Classroom’da yayınlayabilmesi için gereklidir.
Depolama Alanı: Kullanıcının Classroom’a fotoğraf, video ve yerel dosyaları ekleyebilmesi için gereklidir. Ayrıca, çevrimdışı desteği etkinleştirmek için de gereklidir.
Hesaplar: Kullanıcının Classroom’da kullanacağı hesabı seçebilmesi için gereklidir.

507 kez indirildi
Halit Vuran