Roadkil’s Unstoppable Copier

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans
 • ÜreticiRoadkil
 • İşletim Sistemi W
  • 0/5
  • 0 ratings
  0 ratingsX
  Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
  0% 0% 0% 0% 0%

  Roadkil’s Unstoppable Copier Bozuk Cd Kurtarma Programı 

  indir
  Unstoppable Copier herhangi bir sebeple zarar görmüş, çizilmiş kullanılamaz hale geldiğini düşündüğünüz  disklerden veri kurtarmanızı sağlayan bir programdır.

  Adım Adım Veri Kurtarma

  Roadkil’s unstoppable copier nasıl kullanılır

  Öncelikle burdaki anlatımım film CD leri için geçerlidir Ama siz normal kopyalama işlemi içinde kullanabilirsiniz.. Çizik bir Cd den bir programı kurmaya kalktığınızda programın herangi bir yerindeki hasar nedeniyle doğru çalışmayacaktır.
  Film gibi medya dosyaları için tabi bu geçerli deyil. Sadece hasarlı kısmı göremezsiniz o kadar.

  1. İlk denemeniz gereken Medyayı temizlemek. Bu konuda internette bir çok bilgiye ulaşabilrsiniz. Bazıları diş macınundan, ciladan, temizleme aparatlarında bahsediyorlar.
  Benim kullandığım yöntem ise kolanya ve yumuşak bir peçete. Peçete yerine pamuk, yumuçak bir bezde olabilir.

  2. 
  Eğer Film Medyasındaki sorun en son kısımdaysa bunu mozilla firefox gibi bir programla bile kopyalayabilirsiniz. Sadece o film dosyasını mozillanı içine sürüklemeniz yeterli.
  Sorunlu kısma gelince indirme başarısız gibi bir uyarı gelecektir ama kopyalanan kısım silinmeyecektir. İndirdiğiniz yerde iki dosya olacaktır. Mesela Medyasından AVSEQ01.DAT film dosyasını kopyalıyorsak, mozillanın indirdiği yerde AVSEQ01.DAT ve AVSEQ01.DAT.part adında iki dosya oluşacaktır. AVSEQ01.DAT dosyası hiç bir işimize yaramayacaktır. Onu silebilirsiniz. Diğer dosyadaki .part kısmın silip kullanabilirsiniz…

  3. Medyayı komple kopyalama yolunu izleyebilrsiniz. Yani medyanın imajını bilgisayara çekebilirsiniz. Ben bu işler için Alcohol %120 programını kullanıyorum. Tabi siz bu iş için başka bir programda kullanabilrsiniz.
  Nero yu hiç denemedim. Belki o da bukonuda başarılıdır. Tabi sonra bir sanal cd rom emulatörü ile bu imajı mount ederek kullanacaksınız.. Alcohol %120 bu işide görüyor..

  Roadkil's unstoppable copier nasıl kullanılır2 Roadkil's unstoppable copier nasıl kullanılır,

  4. Kopyalama işleminde bir program kullanmak. Ben Roadkil’s Unstoppable Copier programını kullandım ve gayet de başarılı. Lakin bozuk kısmı okumak için çok zaman harcıyor. Bunuda Ayarlar kısmındaki resimde işaretli olan kısımdan ayarlayabilirsiniz. Eğer vakitle ilgili bir derdiniz yoksa hiç kurcalamayın…..
  Programın Tükçe desteği olduğu için kullanması çok kolay.
  İlk kutudan kapyalayacağınız dosyayı veya dizini, bir alt kısımdan kopyalanacak yeri seçip kopyla tuşuna basıyoruz….

  Unstoppable Copier, adından da anlaşılacağı gibi kopyalama işlemi sırasında durmamakta ve böylece fiziksel olarak da olsa zarar görmüş diskten kopyalayabildiği kadarıyla tüm veriyi kopyalar.
  Roadkil’s unstoppable copier nasıl kullanılır Videolu Anlatım

   

  • 0/5
  • 0 ratings
  0 ratingsX
  Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
  0% 0% 0% 0% 0%
  Devamını OkuGizle
  Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar
  • Dısqus Yorumlar