Zula Oyun İndir – Ücretsiz Full Versiyon

 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticiMadByte Games
 • İşletim Sistemi W
 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%

Zula Oyunu Kayıt Ol, indir ve Aksiyonu Doyasıya Yaşa

Zula Türk Yapımı bir aksiyon oyunudur. Zulaya Kayıt olarak online olarakta oynamanız mümkündür.  İlk Olarak karşımıza 2012 yılında çıkan oyun o günden beri sürekli geliştirilmekte ve ekibin tecrübesiyle oyunun kaliteside artmaktadır. Counter Strike tarzında geliştilimtir.   Oyun içerisinde türkiye şehirlerini görebileceksiniz. Zula ve Gladio adı altında iki farklı grup arasında geçen çekişmeyi anlatan bir mantık ile hareket etmektedir. Gladio genel anlamda kanun kaçaklarını zula ise devlet birimlerini temsil etmektedir.  Kaliteli grafiklerine rağmen çok büyük işlemci ve ekran kartı gereksinimi duymayan oyun ile keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Fakat oyuna kendinizi fazla kaptırıp mafyacılık oynamaya veya insanları öldürmeye kalkışmayın.

Zula Oyunu Nasıl Oynanır?

Zula oyunu internet üzerinden online olarak oynanmaktadır. Ama daha öncesinde bilgisayarınıza bir kurulum dosyası indirmeniz gerekmektedir. Klavye mause kullanılarak oynanan Counter STrike oyunun bir farklı versiyonu olsada konu ve görseller tamamen türkiyeye özgü olduğu için bir hayli oyuncu kitlesine ulaşmıştır.  Her ne kadar hikayesinde farklı olarak anlatılsada hikayeyi tam olarak oyunda yaşamanız pek mümkün değildir.

zula oyunu indir, ücretsiz full versiyon

Zula Hikayesi

Türkiye  son 50 yıldır yabancı istihbarat servislerinin gizli oyuncularına maruz kalmaktaydı. Devletin her kanadına sızan bu servislerin operasyonları sonucunda her yıl onlarca masum insan katledildi. Bu düzene dur demek isteyen devlet görevlileri bu servislerin ağır müdahalelerine maruz kaldılar. Bu oyuna durdurmak için Bordo Bereliler’den üst teğmen Demir Gladyo içine sızmakla görevlendirildi, bir operasyonda yabancı bir istihbarat servisine ait büyük bir silah sevkiyatını ortaya çıkardı. Olayı öğrenen üstlerinin tüm ikazlarına rağmen silahları yabancı servislere teslim etmeyip gizli kimliğinin ortaya çıkma riskine rağmen tüm sevkiyatı imha etti. Demirin kimliği ortaya çıkınca ortadan kayboldu ama artık kendi bir hedef haline gelmişti. Aradan zaman geçmesine rağmen unutmadılar sabırla aradılar sonunda buldular. Demir’in düğün töreni gecesi Gladyo harekete geçti, Demir saldırıda ağır yaralandı, sevdiklerini kaybetti. Kurtulduğunu uzun süre en yakınlarından bile saklayan Demir intikam için çalışmaya başladı. Ülkenin her bir köşesinde bunlara dur diyecek vatanseverleri bir araya toplamaya başladı. Zula karanlıkların içinden intikam ateşiyle doğdu.

Zula Karakterleri

Demir Erez Karakteri Kenan İmirzalıoğlundan esinlenmiş olduğu çok belli. İstanbul, Üsküdar’da doğdu. Kara Harp Okulu’nu üstün başarıyla bitirdikten sonra Bordo Berelilere katıldı. Dürüst, cesur ve çalışkan kişiliğiyle bütün üstlerinin takdirini kazandı.  Yönettiği operasyonlardan birinde devlet içerisinde tehlikeli bir yapılanmaya ait çok önemli bilgiler öğrendi. Sonrasında Devletin içerisine sızmış tüm tehlikeleri tek tek temizlemeye başladı. Demir’in operasyonları bu örgütlerin tüm planlarını alt üst ediyordu. En sonunda bu tehlikeli yapılanma Demir’i ortadan kaldırmak adına Gladyo’yu kiraladı. Çocukluk aşkıyla evleneceği en mutlu gününde düğün salonu, Gladyo tarafından saldırıya uğradı. Saldırı sonrasında Demir ağır yaralı olarak kurtuldu ama, bir çok akrabasını ve nişanlısını saldırıda kaybetti. O günden sonra tüm yaşamını intikam almaya adadı ve Zula teşkilatını kurdu.

2. Şahin Kılıç ; Bildiğimiz Behsat Ç,  zaten oyuncu karakterine bakıldığında Sadece Çalıştığı birim farklı.  Ankaralı, Terörle Mücadele biriminde yıllarca görev aldı. Karakter olarak çok sert ve kendi bildiğini okuyan bir polisti. Teşkilat içerisinde efsane olarak görülüyordu fakat çok fazla düşman da edinmişti. Her fırsatta yasa dışı örgütlerin operasyonlarına engel oluyordu. Şahin’in en büyük destekçisi Akademi’den arkadaşı Akın idi. Yaptığı operasyonlardan rahatsız olan bir örgüt Emniyet içerisine sızarak Şahin’den kurtulmak için Akın’ı ortadan kaldırıp suçun Şahin’in üzerine kalmasını sağladı. Hapishaneye götürüldüğü sırada yolda infaz edilecekken Demir tarafından kurtarıldı ve Zula’ya katıldı.

4. Recep Aslan Bildiğimiz memati Adana’da doğdu, askerliğini Komando er olarak tamamladıktan sonra, Jandarma Özel Harekat Timine katıldı. Görevi sırasında yurt içi ve yurt dışı bir çok operasyona katıldı. Katıldığı önemli bir operasyonda içeriden sızdırılan bilgi sebebiyle pusuya düştü ve ağır yaralandı. Bu olay sonrasında “Gazi” unvanı ile emekli edildi. Fakat kendisini pusuya düşüren köstebekleri bulmaya yemin etti.

5. Yunus Şanlı Arka Sokakların Mesutu Trabzon’da doğdu. Askerliğini komando olarak tamamladıktan sonra memleketine ve çok sevdiği denizlere döndü. Balıkçı teknesiyle açıldığı sırada, teknesi kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi. Yunus Reis, bu saldırıda hem mürettebatını hem de kardeşi Murat’ı kaybetti. Yapılan bu saldırıyı çözmek adına araştırma yaparken, askerde tanıştığı komutanı Recep Arslan ile yolları kesişti.

6. Cengiz Kaya Konya doğumlu, ailesi çok küçükken öldü. Konya’da kabadayıların yanında yetişti. Cesareti ve sadakati nedeniyle hızla yükselerek nam saldı. Konya’nın en ünlü kabadayısı Pala Hasan’a öz oğlu kadar yakındı. Pala Hasan’ın oğlu Ali, uyuşturucu ve silah ticareti gibi işlere girmeyi çok istiyordu, fakat babası buna şiddetle karşı çıkıyordu. Babasını bu işlere sokmaya ikna edemeyeceğini anladığında ise, Pala Hasan’ı ortadan kaldırmak için kiralık katil ekibi Gladyo ile anlaştı. Ivan’ın yönettiği operasyonda Pala Hasan öldü, Cengiz ise yaralı olarak kurtuldu. İntikam almaya yemin eden Cengiz, Ivan’ı takip ederken yolu Demir ile kesişti ve Zula’ya katıldı.
7. Azad Kara Yılmaz Güneye Benzemiyormu sizcede; Diyarbakır‘da doğdu. Askere gidene kadar babası ile birlikte aile mesleği bakırcılığı sürdürdü. Askerden döndükten kısa bir süre sonra, çok sevdiği komutanı Demir’in hain bir saldırıya uğradığını öğrendi ve apar topar İstanbul‘a geldi. Saldırı sonrasında Demir’in yanından ayrılmamaya yemin etti.

Gladyo

Gladyo olarak tanıtılan kişiler Counter strike oyunundaki terörist kısmına karşılık gelmektedir. Körfez savaşı sırasında dünyanın dört bir yanından gelen paralı askerlerin bir bölümü, savaş sonrasında bölgedeki zenginlikleri ele geçirmek adına karanlık işlere bulaşmıştı. Yaptıkları kirli işler sonucunda kazandıkları servet ile büyüyen bu gruplar bir süre sonra suç örgütleri haline gelmeye başladılar. Bu örgütlerin en güçlülerinden biri olan Gladyo, kurduğu profesyonel timi sayesinde birçok ülkede faaliyet göstermeye başladı. Gladyo’yu diğer örgütlerden ayıran en önemli özelliği ise uyguladığı başarılı savaş stratejileri idi. Gladyo’nun bölge sorumlusu Ivan birçok istihbarat servisinin Türkiye operasyonlarını yönetmekteydi. Galdyo’ya sızan fakat sonradan izini kaybettikleri bir Türk casusunun infazı onun için kişisel bir hesaplaşma haline gelmişti. Sonunda Türk’ün yerini buldular, operasyon yapıldı ama öldü sandıkları Demir planlarını bozmaya başladı. Oyunun adı artık Zulaydı.

 

Zula Sistem Gereksinimleri 

Minimum Tavsiye Edilen
CPU Pentium 4 2.4 Ghz / Athlon XP 2500+ Pentium 4 3.0 Ghz / Athlon XP 3000+
RAM 2 GB 4 GB
Grafik Kartı GeForce 5730 / Radeon 9003 ve üstü GeForce 8800 GT, Radeon HD 5850 ve üstü
İşletim Sistemi Windows Xp / 7 / 8 / 10 Windows Xp / 7 / 8 / 10
Direct X Versiyonu 9.0

 

 

 • 0/5
 • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar
 • Dısqus Yorumlar